Zoopsychologia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa
Zoopsychologia jest zupełnie nowym kierunkiem kształcenia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa. Realizowany jest on w formie studiów podyplomowych, które są dostępne w Gliwicach. Nauka trwa rok, czyli przez dwa semestry. Czytaj więcej poniżej.
Zoopsycholog to w największym skrócie specjalista od relacji człowiek i zwierzę towarzyszące. To kierunek dla tych, którzy jeszcze lepiej chcą zrozumieć zwierzęta i zagwarantować sobie niecodzienne kwalifikacje w pracy ze zwierzętami.
Zoopsychologia jest zupełnie nowym kierunkiem kształcenia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa. Realizowany w formie studiów podyplomowych, które są dostępne w Gliwicach. Nauka trwa rok, czyli przez dwa semestry. Utworzony kierunek jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy na wszechstronnie wykształconych i efektywnych specjalistów w tym obszarze.
Zoopsychologa jak mediator
Zoopsycholog pomaga właścicielom psów, kotów odbudować lub zbudować od początku satysfakcjonującą dla obu stron relację ze zwierzęciem. Jednak nie wpływa bezpośrednio na samo zwierzę, nie stosuje metod tresury czy szkolenia. Głównym celem studiów podyplomowych jest przygotowanie absolwentów w dziedzinie psychologii zwierząt, behawioryzmu psów, kotów i koni oraz prowadzenie terapii we własnych praktykach behawioralnych.
To studia idealne dla tych, którzy chcą zdobyć kwalifikacje niezbędne do zawodu zoopsychologa oraz absolwentów studiów, których tematyka była związana z zoopsychologią np. lekarzy weterynarii, techników weterynarii lub magistrów zootechniki, jak również ludzi w mundurach na stanowiskach służbowych, gdzie zwierzęta zastępują człowieka lub technikę.
Rekrutacja na studia trwa!
Dokumenty można składać do 30 września br.
Swoją kandydaturę można zgłosić pod adresem www.rekrutacja.wsb.net.pl lub osobiście w Biurze Rekrutacji Wydziału Studiów Społecznych przy pl. Piłsudskiego 9 w Gliwicach.
Więcej: http://www.wsb.net.pl/zoopsychologia