Życie studenckie w EWSPiA

Studia to szczególny etap życia, kiedy młodzi ludzie poszukują swojej ścieżki zawodowej, rozpoznają swoje zainteresowania w tym zakresie. Świetnie, jeśli uczelnia wychodzi im naprzeciw, dając swoim studentom szansę angażowania się w rozwojowe inicjatywy.

Tak jest w przypadku EWSPiA.

Doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy, poznanie ludzi z branży, pogłębianie swoich zainteresowań w innej formule niż tradycyjny wykład, jest zaangażowanie w działalność kół naukowych.

Przy Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji funkcjonują:

Koło Naukowe Prawa Prywatnego

Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego

Koło Naukowe Prawa Karnego

Koło Naukowe Prawa Handlowego i Gospodarczego.

Nie zapominajmy, że życie studenta nie toczy się tylko w murach uczelni.

To czas poznawania nowych ludzi, z różnych środowisk, o różnych poglądach, pochodzących z odmiennych kultur. Spotkanie z nimi to świetna lekcja tolerancji, otwartości. Bywa, że znajomości i przyjaźnie studenckie nawiązywane są na długie lata – doświadczenia z trudnych sesji egzaminacyjnych cementują relacje niekiedy na całe życie.

Z kolei wszelkie praktyki, staże realizowane w ramach studiów to doskonała możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, zmierzenia się z sytuacjami, które będą codziennością w przyszłej pracy. Są szansą na rozwój, poszerzenie horyzontów, spotkanie autorytetów w określonej dziedzinie, ciekawych ludzi z branży.

A po godzinach?

Chyba żadne miasto nie oferuje tylu atrakcji, co Warszawa.

Instytucje kultury, sale koncertowe, puby, kawiarnie, kluby z muzyką graną na żywo na pewno nie pozwolą się nudzić. Tętniąca życiem stolica oferuje ogrom rozrywek i atrakcji, będących odskocznią od uczelnianej codzienności.

Tym samym uzyskanie dyplomu na jednym z prestiżowych kierunków EWSPiA będzie zwieńczeniem niezapomnianego etapu życia.

Zobacz także Prezentację Uczelni w portalu