Życie studenckie w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Beaty Mydłowskiej w Warszawie
Dużą rozpoznawalność i renomę Uczelnia osiągnęła dzięki dobrze przygotowanej, bogatej ofercie edukacyjnej, współpracy ze świetnymi dydaktykami i praktykami w wielu dziedzinach, zapewnieniu przyjaznej atmosfery i wsparciu studentów na każdym etapie edukacji. O tym, że tu się dobrze studiuje zapewniają osoby, które znają Uczelnię od kilku lat.
Wiele lat działalności w branży edukacyjnej pozwoliło Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Beaty Mydłowskiej wypracować markę, a tym samym zagwarantować swoim absolwentom dobry start w życie zawodowe.
Dużą rozpoznawalność i renomę Uczelnia osiągnęła dzięki dobrze przygotowanej, bogatej ofercie edukacyjnej, współpracy ze świetnymi dydaktykami i praktykami w wielu dziedzinach, zapewnieniu przyjaznej atmosfery i wsparciu studentów na każdym etapie edukacji.
O tym, że tu się dobrze studiuje zapewniają osoby, które znają Uczelnię od kilku lat.
Anna kończy w tym roku pedagogikę. Zwraca szczególną uwagę na praktyczny wymiar zajęć.
„W podręcznikach, książkach wszystko wydaję się takie proste i oczywiste, jasno nazwane. Gorzej, gdy trzeba zmierzyć się z faktycznym, często złożonym problemem. Mi bardzo wiele dały praktyki studenckie. Uświadomiłam sobie, że wiedzę z sali wykładowej, wszystkie teorie, diagnozy itp. trzeba mieć z tyłu głowy, ale każdy przypadek jest indywidualny i od naszego zaangażowania zależy, jak sobie z nim poradzimy. Moje studia były bardzo interesujące, doceniam wkład wykładowców. Rozważam poszerzenie mojej dotychczasowej wiedzy – myślę o studiach podyplomowych. Prawdopodobnie będzie to znowu moja obecna uczelnia”.
Organizacje studenckie
Oprócz strony dydaktycznej studencki podkreślają możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu szkoły. Prężnie działający Samorząd Studencki pozwala osobom zaangażowanym wpływać na sprawy Szkoły, uczestniczyć w ważnych decyzjach, wychodzić z inicjatywą dotyczącą spraw studenckich, reprezentować interesy żaków.
Na uczelni działają tematyczne koła naukowe. Ich ideą jest skupianie pasjonatów określonej dziedziny, którzy mogą rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nowe doświadczenia, poznawać osoby z konkretnej branży.
Wymiana zagraniczna
Ci, którzy chcieliby poznać realia studiowania w partnerskiej uczelni, poznać studentów zagranicznych, podszlifować język obcy, nawiązać międzynarodowe znajomości mogą skorzystać z programu wymiany międzyuczelnianej. W WSP realizowany jest program Erasmus+.
Biuro karier
Studenci kończący edukację mogą otrzymać wsparcie związane z płynnym wejściem na rynek pracy. Na Uczelni funkcjonuje biuro karier. Jego zadaniem jest organizowanie działań mających na celu przygotowanie absolwentów w zakresie efektywnego poszukiwania pacy, pomoc w sporządzeniu dokumentów aplikacyjnych, planowaniu ścieżki kariery. Biuro karier współpracuje z lokalnym partnerami biznesowymi, umożliwiając studentom odbycie praktyk i staży, gromadzi aktualne informacje z rynku pracy odnośnie zapotrzebowania na specjalistów z określonych dziedzin, udostępnia oferty pracy.
Obecnie w Uczelni trwa rekrutacja na rok akademicki 2019/2020.
Wybierz interesujący Cię kierunek studiów i zapisz się już teraz!
Kontakt odnośnie rekrutacji:
tel. 518 957 332, (22) 870 00 01
mail: dziekanat@wspkosmetologia.pl
Dziekanat: ul. Kaleńska 3 w Warszawie.