Szczegółowy opis uczelni
Poznaj Uczelnię

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy to niepubliczna uczelnia biznesowa z kilkunastoletnią tradycją na mapie województwa kujawsko - pomorskiego. W Bydgoszczy istnieje od 2007 r. jako Wydział dłużej już istniejącej WSB w Toruniu, bo od 1998 r.

Misją WSB jest kształcenie profesjonalistów dla świata biznesu. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów i praktyków życia gospodarczego, a materiały oraz zagadnienia omawiane na zajęciach przygotowywane są w porozumieniu z liderami świata biznesu. Wszystko po to by studenci mogli wynieść z zajęć nie tylko wiedzę, ale i umiejętności cenione na rynku pracy.

WSB w Bydgoszczy dba przede wszystkim o potrzeby i rozwój swoich studentów.

Jeżeli pragniesz połączyć studia, pracę i pasję - to uczelnia dla Ciebie.

WSB w Bydgoszczy oferuje:

W Grupie Siła!

WSB w Bydgoszczy należy do Grupy Wyższych Szkół Bankowych, którym zaufało już ponad 370 000 studentów. Cieszymy się także dobrą opinią pracodawców: w rankingu przeprowadzonym w 2018 roku przez tygodnik „Wprost” Wyższe Szkoły Bankowe okazały się być najbardziej cenioną przez pracodawców grupą uczelni w Polsce. Wybierając nas, zyskujesz stabilność studiów oraz wiarygodność i rozpoznawalność dyplomu.

Zainwestuj w dobre studia. Studia w WSB są płatne, ale to inwestycja, która się zwraca. Zwrot z zainwestowanych pieniędzy dostajesz od razu: przeznaczamy środki na najlepszą kadrę dydaktyczną, infrastrukturę i sprzęt multimedialny, zbiory biblioteczne, wyjazdy zagraniczne, stały dostęp do Internetu itd. Wszystko dla Twojego komfortu studiowania.

Zdobywaj przydatne umiejętności. Ofertę i programy dydaktyczne dopasowaliśmy do wymagań pracodawców, aby wszystko, czego się nauczysz, było przydatne w Twoim przyszłym zawodzie. Praktyczna forma zajęć sprzyja zapamiętywaniu informacji i uczy kreatywnego podejścia do problemów.

Najchętniej wybierana przez studentów. Zgodnie z raportem MNiSW na rok akademicki 2018/2019 Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu jest jedną z najczęściej wybieranych przez kandydatów uczelnią niepubliczną w Polsce w kategorii studiów niestacjonarnych. Coraz większe zaufanie studentów to dla nas najważniejsza rekomendacja!

Dlaczego warto studiować w WSB?

 • bogata oferta edukacyjna
 • dobra organizacja
 • praktyczny program nauczania
 • wiarygodna
 • w praktyce najlepsza
 • nowoczesna

Więcej na: https://www.wsb.pl/bydgoszcz/

Oferta edukacyjna

STUDIA I STOPNIA (licencjackie i inżynierskie)


STUDIA II STOPNIA (uzupełniające magisterskie)


STUDIA II STOPNIA z PODYPLOMOWYMI

(uzupełniające magisterskie i studia podyplomowe)

* kierunki studiów podyplomowych do wyboru w zależności od wybranego kierunku studiów II stopnia: controlling w praktyce, menedżer projektu, menedżer sprzedaży, podatki i doradztwo podatkowe, trening menedżerski, zwinne zarządzanie projektami Agile i Scrum, zarządzanie firmą transportową, event management, inteligentna automatyzacja procesów biznesowych.

** dla kierunku Pedagogika ( 2 kierunki studiów podyplomowych do wyboru: przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne, organizacja i zarządzanie oświatą)


JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE

Rekrutacja na studia
Studia podyplomowe

OFERTA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH 2020/2021

Link do strony produktowej z ofertą studiów podyplomowychKierunki studiów podyplomowych:


Zasady rekrutacji na studia podyplomowe:

Nasze atuty - warto wiedzieć

Baza dydaktyczna

W budynkach WSB możecie korzystać z:

 • sal audytoryjnych, wykładowych i ćwiczeniowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny
 • laboratoriów językowych
 • pracowni komputerowych
 • biblioteki wyposażonej w stanowiska komputerowe (w tym również dla osób niepełnosprawnych)
 • czytelni
 • strefy studenta
 • bufetu i punktu ksero.

Stawiamy na nowe technologie

Nowoczesne technologie, takie jak platforma edukacyjna Moodle lub platforma do samodzielnej nauki języków obcych Rosetta Stone, ułatwiają naukę na co dzień. We wszystkich obiektach znajdują się sale wyposażone w doskonały sprzęt audiowizualny oraz nowoczesne laboratoria komputerowe.

W przyjaznych warunkach na co dzień

 • w budynku WSB możecie połączyć się z bezpłatną siecią Wi-Fi (więcej na stronie eduroam.wsb.bydgoszcz.pl)
 • w przerwach między zajęciami możecie odpocząć w zaaranżowanych specjalnie do wypoczynku strefach studenta
 • wewnątrz uczelni znajdziecie bar, w którym kupicie pyszne kanapki, zjecie dobry obiad w przerwie między zajęciami i napijecie się dobrej kawy. Przyjazne warunki to połowa sukcesu w efektywnej nauce!

Biblioteka

Oprócz bogatego księgozbioru (uzupełnianego na bieżąco o nowości wydawnicze) macie dostęp do kolekcji książek elektronicznych i audiobooków. W korzystaniu z nich pomogą Wam czytniki e-booków Vedia i Kindle oraz tablety. Biblioteka oferuje dostęp do elektronicznych baz danych, z których, dzięki instalacji sieci HAN, czytelnicy mogą korzystać również w domu. Biblioteki są wyposażone w nowoczesny system biblioteczny Prolib.

Internet bez ograniczeń

WSB w Bydgoszczy jest podłączona bardzo szybkim światłowodowym łączem do Internetu, dysponuje także łączem bezprzewodowym. Z podłączonych do sieci komputerów można codziennie korzystać w czytelni WSB. Na terenie Uczelni znajdują się także kioski internetowe.

Dla właścicieli aut istotną informacją jest to, że WSB posiada ponad 400 bezpłatnych miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. W promieniu 5 minut od uczelni są również bezpłatne parkingi, na których można zostawić samochód.

To nie my mówimy, że jesteśmy najlepsi, tak mówią rankingi!
Wiele osób w wyborze uczelni kieruje się wynikami rankingów. To dobry sposób, aby dowiedzieć się więcej o jakości kształcenia, wykładowcach, bazie dydaktycznej itp. Wyższa Szkoła Bankowa jest liderem w województwie kujawsko-pomorskim i od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach uczelni wyższych.

Kontakt

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

ul. Fordońska 74

85-719 Bydgoszcz

tel. 52 58 29 108

fax 52 58 29 102

www.wsb.pl/bydgoszcz

wsb@wsb.bydgoszcz.pl


Biuro Informacji i Rekrutacji

tel. 52 58 29 100/101/131
e-mail: rekrutacja@wsb.bydgoszcz.pl
GG:10329268

Artykuły dotyczące uczelni
No results found.
Lokalizacja