Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu - zasady rekrutacji
W konkursie świadectwa na AWF Poznań punktowany jest język polski, język obcy oraz do wyboru biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, wos lub matematyka. Na kierunkach sportowych dodatkowo kandydatów obowiązuje egzamin sprawnościowy. Zobacz, jakie są stawiane wymagania i jaki wynik należy osiągnąć. Poznaj ofertę AWF Poznań i szczegółowe zasady rekrutacji na studia.
Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu jest jedną z najstarszych uczelni wychowania fizycznego w Europie. Obecnie strukturę uczelni tworzą 2 wydziały w Poznaniu oraz zamiejscowy wydział w Gorzowie Wielkopolskim.
AWF Poznań - rekrutacja na studia
Tutaj dowiesz się, jakie przedmioty maturalne brane są pod uwagę. Sprawdzisz harmonogram rekrutacji. Przeczytasz, jakie dokumenty wymagane są w procesie rekrutacji.
Najbardziej aktualne informacje dotyczące naboru na studia znajdziesz TUTAJ.
Zastanawiasz się, jaki kierunek wybrać na AWF Poznań?
Lista oferowanych studiów dostępna jest TUTAJ.
Szczegóły oferty rekrutacyjnej znajdziesz na stronie www AWF Poznań. Poznaj dział poświęcony kandydatom na studia - https://www.awf.poznan.pl/pl/rekrutacja-aktualnosc...
Zobacz również:
- https://www.facebook.com/poznanawf
- https://www.youtube.com/user/AWFPoznan
- https://www.instagram.com/awf_poznan/
- https://www.linkedin.com/school/akademia-wychowani...
AWF Poznań - studia
Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu, wywodząca się z tradycji Katedry Higieny Szkolnej i Teorii Wychowania Fizycznego powołanej w 1919 roku, przy nowo utworzonym Uniwersytecie Poznańskim, jest jedną z najstarszych uczelni wychowania fizycznego w Europie.
W 1973 r. nadano Uczelni miano Akademii Wychowania Fizycznego.
Godne uwagi osiągnięcia zanotowali studenci uprawiający czynnie sport, m.in. w klubach AZS-AWF w Poznaniu i w Gorzowie Wlkp. Wśród nich wymienić warto: Zdobysława Stawczyka i Eugeniusza Wachowskiego medalistów akademickich mistrza świata w lekkiej atletyce (późniejszych profesorów tytularnych AWF) oraz złotych medalistów olimpijskich w lekkiej atletyce: Bronisława Malinowskiego, Władysława Komara, Tadeusza Ślusarskiego, Władysława Kozakiewicza, zapaśników: Andrzeja Wrońskiego, Ryszarda Wolnego, Włodzimierza Zawadzkiego i wioślarza Tomasza Kucharskiego (dwukrotnego) i Michała Jelińskiego.
Obecnie strukturę uczelni tworzą 2 wydziały w Poznaniu oraz zamiejscowy wydział w Gorzowie Wielkopolskim.
Studia realizowane są w systemie dwustopniowym, jednolitym magisterskim, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej
Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim
AWF w Poznaniu oferuje kierunki studiów:
- wychowanie fizyczne
- sport
- fizjoterapia
- turystyka i rekreacja
- dietetyka
- taniec w kulturze fizycznej
- neurobiologia
Absolwenci kierunku wychowanie fizyczne, uzyskują przygotowanie do programowania, planowania oraz realizowania obowiązkowego wychowania fizycznego w szkołach i placówkach oświatowo - wychowawczych, a także planowania i koordynowania pracy szkoleniowej w zakresie sportu kwalifikowanego, sportu osób niepełnosprawnych, menedżerstwa i zarządzania sportem.
Absolwenci kierunku fizjoterapia, przygotowywani są do programowania, planowania i realizacji procesu rehabilitacji w dysfunkcji narządu ruchu oraz narządów wewnętrznych, a także prowadzenia gimnastyki korekcyjnej w szkołach.
Absolwenci kierunku turystyka i rekreacja, przygotowywani są do pracy w biurach podróży, zakładach hotelarskich, ośrodkach wypoczynkowych, sportowych i rekreacyjnych, administracji rządowej i samorządowej oraz innych organizacjach i instytucjach zajmujących się upowszechnianiem i organizacją turystyki i rekreacji.
Kierunek taniec w kulturze fizycznej stworzony jest dla tancerzy na każdym poziomie zaawansowania – od początkujących, do osób z dużym doświadczeniem, m.in. zawodowych tancerzy, dla osób prowadzących zajęcia z tańca i chcących rozwijać się w tej dziedzinie.
Neurobiologia to międzywydziałowe studia magisterskie czterech poznańskich uczelni: AWF, UAM, UM, UP. Po ich ukończeniu można podjąć pracę naukowo-badawczą, dydaktyczną, w diagnostyce, w firmach o profilu biologicznym, farmaceutycznym czy biochemicznym.
Studia na dietetyce są odpowiedzią na rosnącą w kraju świadomość potrzeby dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. W programie studiów uwzględniono wiedzę dotyczącą dietoprofilaktyki i dietoterapii, żywienia w sporcie, technologii ogólnej żywności, technologii przygotowywania potraw i posiłków.
Sport to propozycja dla miłośników sportu, wiążących z nim swoją przyszłość zawodową. Efektem ukończenia studiów jest zdobycie praktycznej wiedzy trenerskiej, z zakresu zarządzania kadrami, marketingu i psychologii w sporcie. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy trenera wybranej dyscypliny sportu. Studia na kierunku Sport prowadzone są na I i II stopniu w trybie stacjonarnym.