Jakiego artykułu szukasz?

Drugi nabór na studia stacjonarne w Collegium Medicum UMK

Do 14 września br. potrwa drugi nabór w Collegium Medicum UMK. Są jeszcze wolne miejsca na kierunki: Audiofonologia, Dietetyka, Terapia Zajęciowa. Więcej informacji poniżej.

Drugi nabór na studia stacjonarne w Collegium Medicum UMK

II nabór na studia stacjonarne

Drodzy Maturzyści zapraszamy do studiowania w Collegium Medicum UMK. Aktualnie prowadzimy drugi nabór na studia stacjonarne. Rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata trwa do 14 września 2021 roku.

Proponujemy praktyczne studia, które znajdują zastosowanie na dynamicznym rynku pracy, gwarantując dobry start w zawodową przyszłość. Przypominamy, że łącznie oferujemy szesnaście kierunków studiów realizowanych na trzech wydziałach, z których każdy stanowi odrębną ścieżkę nauk medycznych.

W trakcie drugiego naboru zapraszamy na następujące kierunki:

Dla rozjaśnienia przypominamy, czym są studia na wybranych kierunkach i dlaczego je warto studiować.

Audiofonologia

Wszechobecna technologia niezmiennie emituje dźwięki, które często nieświadomie odbiera nasze ucho. Głośna muzyka w słuchawkach, w klubie, a nawet ruch uliczny w godzinach szczytu – wszystkie to odgłosy przekraczają bezpieczny poziom natężenia dźwięku. Współczesność jest zatopiona w hałasie, a nakładająca się liczba decybeli naraża społeczeństwo na uszkodzenia narządu słuchu. W związku z pojawiającym się problemem, rynek medyczny potrzebuje specjalistów, którzy zmierzą się z tematem hałasu i wesprą osoby z uszkodzeniami słuchu.

W tym miejscu pojawia się rola dla audiofonologa wyposażonego w wiedzę oraz praktyczne narzędzia diagnostyki i leczenia uszkodzeń słuchu. Stosunkowo młody kierunek studiów jakim jest audiofonologia zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy decydują się na „studia na czasie”. Młody, wykształcony specjalista z dziedziny uszkodzeń słuchu staje się cenionym nabytkiem na współczesnym rynku pracy.

Absolwenci kierunku Audiofonologia posiądą umiejętności diagnozowania narządu słuchu i równowagi u dzieci i dorosłych oraz dopasowywania aparatów słuchowych i urządzeń wspomagających słyszenie. Zdobędą jednocześnie wiedzę w zakresie rehabilitacji narządu słuchu i równowagi. Po rocznym stażu w punkcie protetycznym Audiofonolog nabywa uprawnienia równorzędne z Protetykiem słuchu, bez konieczności zdawania egzaminu zawodowego.

Zajęcia praktyczne od pierwszego roku studiów odbywają się w szpitalu, w małych grupach, co daje możliwość nauki obsługi urządzeń diagnostycznych wykorzystywanych w laryngologii, audiologii i otoneurologii. Jednocześnie zajęcia prowadzone przez doświadczonych specjalistów dają szansę nabycia praktyki klinicznej. Atutem studiów jest kontakt z pacjentem oraz możliwość uczestniczenia w procesie diagnostyczno - leczniczym. W trakcie studiów prowadzone są szkolenia z producentami aparatów i implantów słuchowych.

Dietetyka

Współczesny trend zachowania zdrowia zwraca się ku naturalności. Niestety skok cywilizacyjny oraz jego konsekwencje w postaci masowo przetworzonej żywności na szeroką skalę, nie wspiera zdrowego trybu życia. Niemniej tu pojawia się zadanie właśnie dla dietetyków. Dziś dietetyk, to nie tylko osoba, która leczy otyłość lub niedowagę, ale przede wszystkim specjalista zajmujący się układaniem jadłospisów dostosowanych do stylu życia klientów.

Jesteś tym co jesz – to domena przyświecająca dietetykom, którzy dbają nie tylko o jadłospis klienta, ale niejednokrotnie inspirują rzesze w kierunku prawidłowego odżywiania. Dodatkowo dietetyk to osoba, która holistycznie wspiera w zdrowym stylu życia. Aktualnie każda samoświadoma osoba zastanawia się jak prowadzić zbilansowaną dietę i tutaj pojawia się rola dla specjalisty, który dysponuje wiedzą i doświadczeniem w zakresie żywienia.

Terapia zajęciowa

Terapeuta zajęciowy to dziś jeszcze mało powszechny zawód, który szeroką falą zawłaszcza rynek pracy. Sama terapia zajęciowa jest pojęciem, które leży na styku nauk medycznych, kultury fizycznej oraz nauk społecznych. Dlatego dla tych, których zainteresowania opierają się o medycynę, empatię i dbałość o potrzeby innych, studia te okażą się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Głównym przesłaniem studiów terapii zajęciowej jest wsparcie pacjenta, tak aby mógł uczestniczyć w życiu społecznym. Terapeuta wspiera podopiecznego usprawniając go na płaszczyźnie fizycznej i psychicznej. Studia przygotowują do pracy z różnymi osobami, zdrowymi, jak i z dysfunkcjami.

Zobacz także Prezentację Uczelni w portalu


Powiązane treści

Komentarze (0)

brak komentarzy…
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Uniwersytet Gdański
 • Politechnika Łódzka
 • Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu