Jakiego artykułu szukasz?

Kierunki humanistyczne na UAM w Poznaniu

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu humaniści mogą się czuć jak ryba w wodzie.

Poniżej prezentujemy atrakcyjne propozycje kierunków studiów z grupy studiów humanistyczych.

Kierunki humanistyczne na UAM w Poznaniu

Kierunki oferowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu są bardzo różnorodne. Można je katalogować według kilkunastu kluczy. My postanowiliśmy podzielić je na dziedziny. Dlatego tym razem zaprezentujemy Wam kierunki humanistyczne.

UAM to uczelnia, na której humaniści znajdą wiele propozycji. My wybraliśmy klucz przyjęty przez twórcę jednego z najpopularniejszych polskich rankingów. Kierunki humanistyczne to oczywiście studia prowadzone przez kilkanaście wydziałów. Dziś prezentujemy więc tylko fragment tej oferty, który znajduje się w kanonie i jest klasyfikowany w rankingu kierunków. To siedem propozycji wartych uwagi.

Kierunki humanistyczne na UAM

Archeologia: to w rzeczywistości niezwykle wszechstronny kierunek, który otwiera wiele możliwości zawodowych. Przede wszystkim jednak nauka sprowadza się do umiejętności pozyskiwania oraz interpretowania źródeł archeologicznych. W trakcie studiów zdobędziesz praktykę przydatną podczas wykopalisk terenowych.

Filologia angielska: znasz język angielski, ale wciąż czujesz niedosyt? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym języku? Wiążesz swoje plany zawodowe ze znajomością języka angielskiego oraz wiedzą o nim? To studia dla Ciebie! Rozwiniemy Twoje praktyczne umiejętności posługiwania się językiem.

Filologia polska: to oczywiście studia, które pozwolą Ci jeszcze lepiej poznać język polski. Poznasz jego historię, trendy kształtujące się na przestrzeni czasu, ale też literaturę od najstarszej do najnowszej. W trakcie studiów wybierasz moduł specjalnościowy i decydujesz o swojej przyszłej pracy. Możliwości jest sporo: nowoczesny polonista to świetny dziennikarz, wydawca, logopeda, animator kultury, twórca tekstów czy nauczyciel.

Filologie obce: w ofercie UAM znajduje się kilkadziesiąt propozycji kształcenia w zakresie filologii obcych. Studia te oferuje Wydział Neofilologii oraz Filologii Polskiej i Klasycznej. Wiele z tych kierunków to propozycja unikatowa, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem każdego roku. Bez względu na wybór filologii otrzymasz wiedzę z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa, historii języka, ale zostaniesz też wyposażony w praktyczne umiejętności.

Filozofia: od zawsze z ciekawością obserwujesz świat i zachodzące w nim procesy? Zadajesz pytania dotyczące otaczającej Cię rzeczywistości i szukasz odpowiedzi? Na tym kierunku nauczysz się, formułować pytania, ale też zbierać odpowiedzi, rozumieć myśli innych. Zdobędziesz umiejętność logicznego, analitycznego myślenia i interpretacji fenomenów kultury

Historia: chcesz zagłębić się w najdawniejszą historię dziejów? Może szczególnie interesuje Cię konkretna dziedzina historii? U nas możesz wybrać studia ogólne lub jeszcze na pierwszym roku wybrać specjalność, dzięki której zdobędziesz kompetencje do przyszłego zawodu. Propozycje to: mediawistyka, historia wojskowości, polityka i media w dziejach, archiwistyka i zarządzanie dokumentacją lub specjalność nauczycielska.

Kulturoznawstwo: dzięki tym studiom otrzymasz wiele możliwości zawodowych, które zapewnią Ci obcowanie z kulturą. W trakcie studiów zdobędziesz kompetencje, które pozwolą Ci animować, ale też edukować w zakresie kultury. Możesz też zostać kuratorem lub krytykiem kultury. W programie studiów przede wszystkim dużo zajęć praktycznych.

Oczywiście, jeśli chcecie dowiedzieć się o tych kierunkach jeszcze więcej – jesteśmy dla Was.

Na BLOGU znajdziecie wpisy poświęcone poszczególnym kierunkom.

Zapraszamy!


Zobacz także Prezentację UAM w portalu

Powiązane treści

Komentarze (0)

brak komentarzy…
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
 • Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
 • Uniwersytet Gdański
 • Politechnika Łódzka
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie