Łatwa, szybka i przyjemna rekrutacja na KUL.
Nadal możesz dołączyć do społeczności studenckiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zobacz, na jakie kierunki studiów możesz aplikować w tegorocznej rekrutacji.
Trwa rekrutacja na wybrane, wolne jeszcze kierunki studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Rejestracja prowadzona jest do wyczerpania limitu miejsc, najpóźniej do 18 września 2019 r. Łatwy, czytelny system rekrutacji pozwala bez wychodzenia z domu aplikować na wybrany kierunek studiów.
Kandydaci w pierwszej kolejności muszą zarejestrować się w internetowym systemie uczelni i wybrać interesujące studia.
Dopuszczenie do kwalifikacji uwarunkowane jest wniesieniem opłaty rekrutacyjnej, a także, jeśli jest taki wymóg, załączeniem zeskanowanych dokumentów.
Dalsze informacje odnośnie przebiegu rekrutacji zamieszczane są na internetowym koncie rekrutacyjnym, w szczegółach dotyczących wybranego kierunku. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia kandydat ma 5 dni na potwierdzenie podjęcia studiów, czyli dostarczenie kompletu wymaganych dokumentów. A są to:
- wypełniona okładka na dokumenty, dostępna na portierniach oraz Biurze Rekrutacji KUL,
- formularz dla osób zakwalifikowanych na studia (ankieta osobowa ze zdjęciem), zawierający pisemne oświadczenie o podjęciu studiów,
- kserokopia świadectwa dojrzałości (oryginał do wglądu),
- osoby będące studentami KUL lub innej uczelni, które rozpoczynają kolejny kierunek studiów – odpowiednie oświadczenie,
- 1 kolorowa fotografia, zgodnie z wymogami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych, ponadto do swojego profilu rekrutacyjnego należy wprowadzić wersję elektroniczną fotografii w formacie *.jpg lub *.bmp o wymiarach 236×295 punktów (20×25 mm w rozdzielczości 300 DPI).
- oświadczenie o respektowaniu katolickiego charakteru uczelni,
- kandydaci na biotechnologię - aktualne zaświadczenie lekarskie od specjalisty medycyny pracy stwierdzające zdolność do podjęcia nauki, skierowanie na badania wydawane jest przez dziekanat przy potwierdzaniu podjęcia studiów,
- kandydaci wyznania rzymskokatolickiego na kierunki: filozofia, prawo kanoniczne, teologia - opinia księdza proboszcza,
- osoby duchowne - zezwolenie władz duchownych na odbywanie studiów.
Szczegółowych informacji odnośnie trwającej rekrutacji udziela Dział Kształcenia - Sekcja Obsługi Kandydatów i Studentów: tel. 81 445-41-37
Co nowego w tym roku na KUL?
Na szczególną uwagę zasługują nowości w ofercie edukacyjnej KUL:
Applied anthropology – studia realizowane w języku angielskim. Kierunek przygotowuje do pracy w międzykulturowych obszarach biznesu, zdrowia i edukacji oraz organizacjach humanitarnych.
Wymogiem rekrutacyjnym jest zdanie na maturze języka angielskiego z wynikiem przynajmniej 60% lub przedstawienie dokumentu potwierdzającego znajomość tego języka na poziomie B2.
Nauki o rodzinie – kierunek z dziedziny nauk społecznych przygotowuje m.in. do pracy w zawodzie asystenta osoby niepełnosprawnej, opiekuna osoby starszej, asystenta rodziny, konsultanta w poradniach małżeńsko-rodzinnych prowadzonych przez Kościół katolicki, ale też konsultanta biznesowego czy specjalisty poradnictwa psychospołecznego. Kandydaci będą rekrutowani na podstawie wyników uzyskanych na maturze z języka polskiego, języka obcego oraz dowolnie wybranego przedmiotu.
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – dotychczas specjalność realizowana na kierunku pedagogika obecnie jest nowym kierunkiem. Studia trwają 5 lat. Przygotowują przede wszystkim do pracy nauczyciela wychowania przedszkolnego oraz nauczania początkowego w szkole podstawowej.
Kandydatów obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna, sprawdzająca poprawność językową, dykcję oraz kompetencje muzyczne. Niezależnie punktowane są wyniki uzyskane na maturze z języka polskiego, języka obcego oraz jednego z przedmiotów: biologia, filozofia, geografia, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Zobacz także Prezentację KUL w portalu