Jakiego artykułu szukasz?

Matura, po maturze i co dalej?

Matura zdana, pytanie co dalej? Wybór studiów to często niełatwa decyzja. Niezależnie od tego, czy już wiesz, jaki kierunek chcesz wybrać, czy dopiero zaczynasz szukać swojej ścieżki rozwoju, poznaj ofertę Uczelni WSB Merito w Warszawie, do niedawna Wyższej Szkoły Bankowej. To miejsce przyjaźnie nastawione do każdego studenta.

Matura, po maturze i co dalej?

O Uczelni – co warto wiedzieć?

Zlokalizowana na warszawskim Targówku Uczelnia WSB Merito to jedna z najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych w Warszawie według danych Ministerstwa Edukacji i Nauki na rok akademicki 2022/23. Jest częścią największej grupy prywatnych Uczelni Merito w Polsce.
W stale rozwijającej się ofercie uczelni masz do wyboru szereg kierunków oraz specjalności na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych, a także MBA. Można tu studiować stacjonarnie, niestacjonarnie lub online, w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

Praktyka przede wszystkim

Uczelnia WSB Merito kształci nowocześnie, praktycznie i przyjaźnie. To uczelnia, która nie tylko oferuje solidne wykształcenie, ale w realny sposób przygotowuje do pracy zawodowej.

- "WSB Merito to miejsce, w którym praktyka łączy się z teorią, a nie na odwrót. To uczelnia, w której spotkałem wielu inspirujących i ciekawych ludzi, ale to co dla mnie najważniejsze - to tu postawiłem swoje pierwsze zawodowe kroki. Aktualnie można mnie spotkać w Biurze Rekrutacji Uczelni. Serdecznie zapraszam tegorocznych maturzystów” - mówi Maksymilian Kaletka, student II roku psychologii w biznesie.

- "Co ważne WSB Merito to nie tylko nauka i praca, ale też organizacje studenckie tj. koła naukowe. Należę do jednego z nich, Koła Naukowego Rozwoju Liderów Biznesu. Mogę więc rozwijać swoje zainteresowania z grupą osób, które fascynują podobne zagadnienia. Dla mnie jest też bardzo ważne, że studiuję nie więcej niż 3 dni w tygodniu. Dzięki temu mam czas na swoje życie prywatne, jak i zawodowe” - dodaje Maksymilian.

Plany zajęć w WSB Merito układane są w taki sposób, aby studenci mogli połączyć naukę z pracą i życiem osobistym. Uczelnia WSB Merito zrzesza też wokół siebie wyjątkowych ludzi. Wykładowcami są praktycy, którzy oprócz merytorycznej wiedzy, na konkretnych przykładach pokazują, jak ją wykorzystać w codziennej pracy.

- „W WSB Merito cenię najbardziej ludzi - zarówno wykładowców, pracowników, jak i studentów. Poznałem tu wiele ciekawych osób, nawiązałem relacje, które śmiało mogę nazwać przyjaźniami. Między innymi ze względu na ludzi, po skończeniu licencjatu, podjąłem decyzję o kontynuacji nauki w WSB na studiach II stopnia” - mówi Rafał Pleskot, student na studiach II stopnia, na kierunku zarządzanie, związany przez długi czas z Kołem Naukowym Rozwoju Liderów Biznesu, a od kilku miesięcy przewodniczy prężnie działającego Zarządu Samorządu Studenckiego.

Uczelnia ściśle współpracuje ze środowiskiem biznesowym, co daje studentom dostęp do aktualnych ofert praktyk, staży i pracy, a także możliwość udziału w spotkaniach organizowanych przez firmy partnerskie. Na uczelni działa prężnie doradca zawodowy, który służy wsparciem na każdym etapie ścieżki zawodowej. Studentki i studenci Uczelni WSB Merito mogą też uczestniczyć w warsztatach realizowanych w ramach Akademii rynku pracy oraz wizytach studyjnych. Obok kompetencji specjalistycznych rozwijają także kompetencje biznesowe, a praktyczne umiejętności szlifują podczas projektów semestralnych, także międzykierunkowych.

Co można studiować na Uczelni WSB Merito?

Uczelnia proponuje szeroki wachlarz kierunków i specjalizacji. Wszystkie tworzone są z myślą o aktualnych potrzebach rynku pracy. Co można studiować w WSB Merito?
Tuż po maturze można rozpocząć studia licencjackie na takich kierunkach jak: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka, logistyka, marketing i sprzedaż, prawo w biznesie, psychologia w biznesie, turystyka i rekreacja czy zarządzanie. W ramach każdego kierunku dostępnych jest minimum 5 specjalności, a w przypadku zarządzania jest ich aż 10. Warto im się dokładnie przyjrzeć, bo może się okazać, że wymarzoną specjalność można studiować na kierunku, o którym wcześniej nie myśleliśmy, np. public relations i nowoczesna komunikacja na kierunku marketing i sprzedaż, kryminologia i kryminalistyka na bezpieczeństwie wewnętrznym czy e-sport na informatyce.
W ofercie dostępne są też studia inżynierskie na takich kierunkach jak informatyka i logistyka, a po ukończeniu I stopnia można kontynuować naukę na studiach magisterskich na: administracji, bezpieczeństwie wewnętrznym, ekonomii, finansach i rachunkowości, marketingu i sprzedaży czy zarządzaniu.
Uczelnia oferuje też ponad 150 kierunków studiów podyplomowych. Warto wejść na stronę, skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki i sprawdzić co uczelnia ma do zaproponowania w interesującym obszarze. O szczegóły oferty, zasady rekrutacji można zapytać przedstawicieli Biura Rekrutacji, którzy są dostępni od poniedziałku do soboty. Link do strony z ofertą: www.merito.pl/warszawa/.

Jeśli w obszarze Twoich zainteresowań są studia na kierunku finanse i rachunkowość lub zarządzanie, sprawdź informacje o specjalnej zniżce w wysokości 1000 zł, która obowiązuje do 31 lipca: https://www.merito.pl/warszawa/aktualnosci/finanse-i-rachunkowosc-moze-zarzadzanie-zapisz-sie-do-31-lipca-i-skorzystaj-ze-specjalnej-promocji

Jak zapisać się na studia?

Proces rekrutacji jest bardzo prosty. Aby zgłosić się i skorzystać z promocji, możesz załatwić większość formalności online. Sprawdź, co dokładnie musisz zrobić, aby zapisać się i zarezerwować sobie miejsce na wybranym kierunku oraz skorzystać z aktualnej promocji - zasady rekrutacji.

Nie samą nauką student żyje!

Nauka, wykłady, ćwiczenia, kolokwia, zaliczenia, egzaminy to nie wszystko co czeka podczas studiów na Uczelni WSB Merito. Studenci mają możliwość udziału w licznych spotkaniach z ludźmi biznesu, konferencjach, targach, ale też zagrać w planszówki, wziąć udział w balu studenckim czy sesjach zdjęciowych i nagraniach do krótkich spotów filmowych czy materiałów do mediów społecznościowych. Można też aktywnie działać w kołach naukowych. Na uczelni aktualnie działają: Studenckie Koło Naukowe Prawo w praktyce, Studenckie Koło Naukowe Finansów i Przedsiębiorczości, Studenckie Koło Naukowe Projekt Marketing & Zarządzanie, Studenckie Koło Naukowe Rozwoju Liderów Biznesu, Koło Naukowe Studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jednym słowem na Uczelni WSB Merito jest czas na studia, czas na pracę, czas na życie i rozwijanie swoich pasji.

Zobacz także Prezentację Uczelni w portalu.

Powiązane treści

Studia chemiczne w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia chemiczne w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia geograficzne w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia geograficzne w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia historyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia historyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia rolnicze i przyrodnicze w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia rolnicze i przyrodnicze w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia turystyczne i hotelarskie w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia turystyczne i hotelarskie w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia sportowe w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia sportowe w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia prawnicze w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia prawnicze w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia teologiczne w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia teologiczne w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia aktorskie w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia aktorskie w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia psychologiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia psychologiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia inżynierskie w Warszawie i na Mazowszu
Studia inżynierskie w Warszawie i na Mazowszu
Studia społeczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia społeczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia informatyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia informatyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia medyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia medyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia filologiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia filologiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia logistyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia logistyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia pedagogiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia pedagogiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia ekonomiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia ekonomiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia architektoniczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia architektoniczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia dziennikarskie w Warszawie i na Mazowszu
Studia dziennikarskie w Warszawie i na Mazowszu

Komentarze (0)

brak komentarzy…
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Politechnika Śląska
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Gdański
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Politechnika Częstochowska
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Akademia Zamojska
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Uniwersytet Kaliski
 • Politechnika Poznańska
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Akademia Tarnowska
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Politechnika Łódzka
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie