Jakiego artykułu szukasz?

Matura, po maturze i co dalej?

Matura zdana, pytanie co dalej? Wybór studiów to często niełatwa decyzja. Niezależnie od tego, czy już wiesz, jaki kierunek chcesz wybrać, czy dopiero zaczynasz szukać swojej ścieżki rozwoju, poznaj ofertę Uczelni WSB Merito w Warszawie, do niedawna Wyższej Szkoły Bankowej. To miejsce przyjaźnie nastawione do każdego studenta.

Matura, po maturze i co dalej?

O Uczelni – co warto wiedzieć?

Zlokalizowana na warszawskim Targówku Uczelnia WSB Merito to jedna z najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych w Warszawie według danych Ministerstwa Edukacji i Nauki na rok akademicki 2022/23. Jest częścią największej grupy prywatnych Uczelni Merito w Polsce.
W stale rozwijającej się ofercie uczelni masz do wyboru szereg kierunków oraz specjalności na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych, a także MBA. Można tu studiować stacjonarnie, niestacjonarnie lub online, w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

Praktyka przede wszystkim

Uczelnia WSB Merito kształci nowocześnie, praktycznie i przyjaźnie. To uczelnia, która nie tylko oferuje solidne wykształcenie, ale w realny sposób przygotowuje do pracy zawodowej.

- "WSB Merito to miejsce, w którym praktyka łączy się z teorią, a nie na odwrót. To uczelnia, w której spotkałem wielu inspirujących i ciekawych ludzi, ale to co dla mnie najważniejsze - to tu postawiłem swoje pierwsze zawodowe kroki. Aktualnie można mnie spotkać w Biurze Rekrutacji Uczelni. Serdecznie zapraszam tegorocznych maturzystów” - mówi Maksymilian Kaletka, student II roku psychologii w biznesie.

- "Co ważne WSB Merito to nie tylko nauka i praca, ale też organizacje studenckie tj. koła naukowe. Należę do jednego z nich, Koła Naukowego Rozwoju Liderów Biznesu. Mogę więc rozwijać swoje zainteresowania z grupą osób, które fascynują podobne zagadnienia. Dla mnie jest też bardzo ważne, że studiuję nie więcej niż 3 dni w tygodniu. Dzięki temu mam czas na swoje życie prywatne, jak i zawodowe” - dodaje Maksymilian.

Plany zajęć w WSB Merito układane są w taki sposób, aby studenci mogli połączyć naukę z pracą i życiem osobistym. Uczelnia WSB Merito zrzesza też wokół siebie wyjątkowych ludzi. Wykładowcami są praktycy, którzy oprócz merytorycznej wiedzy, na konkretnych przykładach pokazują, jak ją wykorzystać w codziennej pracy.

- „W WSB Merito cenię najbardziej ludzi - zarówno wykładowców, pracowników, jak i studentów. Poznałem tu wiele ciekawych osób, nawiązałem relacje, które śmiało mogę nazwać przyjaźniami. Między innymi ze względu na ludzi, po skończeniu licencjatu, podjąłem decyzję o kontynuacji nauki w WSB na studiach II stopnia” - mówi Rafał Pleskot, student na studiach II stopnia, na kierunku zarządzanie, związany przez długi czas z Kołem Naukowym Rozwoju Liderów Biznesu, a od kilku miesięcy przewodniczy prężnie działającego Zarządu Samorządu Studenckiego.

Uczelnia ściśle współpracuje ze środowiskiem biznesowym, co daje studentom dostęp do aktualnych ofert praktyk, staży i pracy, a także możliwość udziału w spotkaniach organizowanych przez firmy partnerskie. Na uczelni działa prężnie doradca zawodowy, który służy wsparciem na każdym etapie ścieżki zawodowej. Studentki i studenci Uczelni WSB Merito mogą też uczestniczyć w warsztatach realizowanych w ramach Akademii rynku pracy oraz wizytach studyjnych. Obok kompetencji specjalistycznych rozwijają także kompetencje biznesowe, a praktyczne umiejętności szlifują podczas projektów semestralnych, także międzykierunkowych.

Co można studiować na Uczelni WSB Merito?

Uczelnia proponuje szeroki wachlarz kierunków i specjalizacji. Wszystkie tworzone są z myślą o aktualnych potrzebach rynku pracy. Co można studiować w WSB Merito?
Tuż po maturze można rozpocząć studia licencjackie na takich kierunkach jak: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka, logistyka, marketing i sprzedaż, prawo w biznesie, psychologia w biznesie, turystyka i rekreacja czy zarządzanie. W ramach każdego kierunku dostępnych jest minimum 5 specjalności, a w przypadku zarządzania jest ich aż 10. Warto im się dokładnie przyjrzeć, bo może się okazać, że wymarzoną specjalność można studiować na kierunku, o którym wcześniej nie myśleliśmy, np. public relations i nowoczesna komunikacja na kierunku marketing i sprzedaż, kryminologia i kryminalistyka na bezpieczeństwie wewnętrznym czy e-sport na informatyce.
W ofercie dostępne są też studia inżynierskie na takich kierunkach jak informatyka i logistyka, a po ukończeniu I stopnia można kontynuować naukę na studiach magisterskich na: administracji, bezpieczeństwie wewnętrznym, ekonomii, finansach i rachunkowości, marketingu i sprzedaży czy zarządzaniu.
Uczelnia oferuje też ponad 150 kierunków studiów podyplomowych. Warto wejść na stronę, skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki i sprawdzić co uczelnia ma do zaproponowania w interesującym obszarze. O szczegóły oferty, zasady rekrutacji można zapytać przedstawicieli Biura Rekrutacji, którzy są dostępni od poniedziałku do soboty. Link do strony z ofertą: www.merito.pl/warszawa/.

Jeśli w obszarze Twoich zainteresowań są studia na kierunku finanse i rachunkowość lub zarządzanie, sprawdź informacje o specjalnej zniżce w wysokości 1000 zł, która obowiązuje do 31 lipca: https://www.merito.pl/warszawa/aktualnosci/finanse-i-rachunkowosc-moze-zarzadzanie-zapisz-sie-do-31-lipca-i-skorzystaj-ze-specjalnej-promocji

Jak zapisać się na studia?

Proces rekrutacji jest bardzo prosty. Aby zgłosić się i skorzystać z promocji, możesz załatwić większość formalności online. Sprawdź, co dokładnie musisz zrobić, aby zapisać się i zarezerwować sobie miejsce na wybranym kierunku oraz skorzystać z aktualnej promocji - zasady rekrutacji.

Nie samą nauką student żyje!

Nauka, wykłady, ćwiczenia, kolokwia, zaliczenia, egzaminy to nie wszystko co czeka podczas studiów na Uczelni WSB Merito. Studenci mają możliwość udziału w licznych spotkaniach z ludźmi biznesu, konferencjach, targach, ale też zagrać w planszówki, wziąć udział w balu studenckim czy sesjach zdjęciowych i nagraniach do krótkich spotów filmowych czy materiałów do mediów społecznościowych. Można też aktywnie działać w kołach naukowych. Na uczelni aktualnie działają: Studenckie Koło Naukowe Prawo w praktyce, Studenckie Koło Naukowe Finansów i Przedsiębiorczości, Studenckie Koło Naukowe Projekt Marketing & Zarządzanie, Studenckie Koło Naukowe Rozwoju Liderów Biznesu, Koło Naukowe Studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jednym słowem na Uczelni WSB Merito jest czas na studia, czas na pracę, czas na życie i rozwijanie swoich pasji.

Zobacz także Prezentację Uczelni w portalu.

Powiązane treści

Studia chemiczne w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia chemiczne w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia geograficzne w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia geograficzne w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia historyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia historyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia rolnicze i przyrodnicze w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia rolnicze i przyrodnicze w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia turystyczne i hotelarskie w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia turystyczne i hotelarskie w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia sportowe w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia sportowe w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia prawnicze w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia prawnicze w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia teologiczne w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia teologiczne w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia aktorskie w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia aktorskie w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia psychologiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia psychologiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia inżynierskie w Warszawie i na Mazowszu
Studia inżynierskie w Warszawie i na Mazowszu
Studia społeczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia społeczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia informatyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia informatyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia medyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia medyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia filologiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia filologiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia logistyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia logistyczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia pedagogiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia pedagogiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia ekonomiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia ekonomiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia architektoniczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia architektoniczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia dziennikarskie w Warszawie i na Mazowszu
Studia dziennikarskie w Warszawie i na Mazowszu

Komentarze (0)

brak komentarzy…
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Politechnika Lubelska
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet WSB Merito Opole
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Politechnika Poznańska
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
 • Politechnika Częstochowska
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • AMA Film Academy w Warszawie
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Politechnika Łódzka
 • Uniwersytet Kaliski
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana w Radomiu
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Uczelnia WSB Merito w Warszawie
 • Coventry University Wrocław
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • AMA Film Academy w Krakowie
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Akademia Zamojska
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Uniwersytet WSB Merito Łódź
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Uniwersytet Gdański
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Akademia Tarnowska
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Politechnika Śląska
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu