Nauka zdalna na medycynie - Odległość nie gra roli
Nowa rzeczywistość w jakiej przyszło funkcjonować szkołom wyższym sprawiła, że uczelnie musiały błyskawicznie zareagować i w pełnym wymiarze przejść na nauczanie zdalne.
Studiowanie medycyny wiąże się z dużą odpowiedzialnością, wysokimi wymaganiami, a przejście na naukę zdalną było nie lada wyzwaniem.
Wydział Medyczny Uczelni Łazarskiego już od samego początku, czyli od 16 marca br., rozpoczął kształcenie na odległość na poziomie nieodbiegającym od zajęć bezpośrednich.
W ciągu kilku dni dzięki zaangażowaniu pracowników i kadry udało się przenieść praktycznie wszystkie zajęcia na własną platformę uczelni - Lazarski Distance Learning, zaś efekty przerosły nasze oczekiwania, a studenci z entuzjazmem w nich uczestniczą.
„Nauka jest realizowana zgodnie z planem zajęć, a platforma e-learningowa działa bardzo dobrze. Jako studenci dobrze odbieramy tę szybką zmianę.Mamy nawet większą możliwość zadawania pytań, a prowadzący są dostępni dla nas na wirtualnych dyżurach i naprawdę odpowiadają na wszystkie nasze pytania” – opowiada student Wydziału Medycznego Michał Pruc.
Zwiększona została także liczba dyżurów online dziekana i prodziekanów tak, aby ułatwić wzajemną komunikację. Także prace zaliczeniowe i pierwsze testy są realizowane zdalnie. Nawet zajęcia z anatomii i tzw. „szpilki” są przeprowadzane online w czasie rzeczywistym, oczywiście z zachowaniem pełnej poufności na platformie z ograniczonym jedynie do wybranej grupy dostępem.
Nic nie zastąpi oczywiście bezpośredniego kontaktu z wykładowcami, ani godzin spędzonych na ćwiczeniach na kampusie lub w szpitalu. Niemniej jednak dotychczasowa realizacja programu przez Wydział Medyczny Uczelni Łazarskiego jest realizowana zgodnie z założonym harmonogramem studiów.
W tym czasie warto pamiętać, że szkoła rozumiana jako budynek nie jest jedynym miejscem, w którym możemy się uczyć, rozwijać kompetencje i poszerzać wiedzę.
Narzędzia do nauki zdalnej, zasoby online wspierające naukę na odległość, a także wideokonferencje z wykładowcami ułatwią zdalną naukę, samodzielne zdobywanie wiadomości i dają wspólną wirtualną przestrzeń do kontaktu i wymiany wiedzy.
Z niecierpliwością jednak czekamy na moment, kiedy znowu spotkamy się z naszymi studentami na kampusie Wydziału Medycznego.
Zobacz także Prezentację Uczelni Łazarskiego w portalu