Jakiego artykułu szukasz?

Nowe inżynierskie studia na UJK - rolnictwo ekologiczne

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jako jedyna uczelnia w województwie świętokrzyskim proponuje studia na kierunku rolnictwo ekologiczne. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie.

Nowe inżynierskie studia na UJK - rolnictwo ekologiczne

Rolnictwo ekologiczne jest nowością w tegorocznej ofercie UJK. Studenci tego kierunku poznają technologię produkcji roślinnej przy zastosowaniu metod wyłącznie ekologicznych. Studia dają wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu: zasad i metod produkcji, nadzoru jakościowego, marketingu i sprzedaży produktów ekologicznych oraz wpływu rolnictwa ekologicznego na środowisko.

Nauka będzie trwała siedem semestrów (3.5 roku). Po odbyciu praktyki, napisaniu pracy dyplomowej oraz złożeniu egzaminu dyplomowego absolwenci uzyskają tytuł zawodowy inżyniera.

Specjaliści poszukiwani

Rosnące zapotrzebowanie na produkty pochodzące z rolnictwa ekologicznego powoduje, że potrzebni są specjaliści w tej dziedzinie. Eko - rolnictwo stanowi jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi rolnictwa na świecie, w szczególności w Unii Europejskiej. W Polsce w 2016 roku przybyło 16 procent gospodarstw ekologicznych.

Praca dla absolwentów

To studia dla osób pragnących prowadzić gospodarstwo agroturystyczne lub wprowadzać nowoczesne techniki upraw ekologicznych i produktów rolnych. Instytut Biologii na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zapewni wszechstronne przygotowanie do pracy w szeroko pojętym rolnictwie ekologicznym, obejmującym produkcję roślinną i zwierzęcą, ochronę środowiska i biologię, ale także w działach współpracujących: ogrodnictwie czy przemyśle spożywczym.

Na absolwentów kierunku czeka administracja rolna, usługi i doradztwo rolnicze oraz administracja rządowa i samorządowa związana z rolnictwem. Absolwent będzie także przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się skupem i obrotem produktów roślinnych, a także do prowadzenia gospodarstw rolniczych. Może kontynuować naukę na drugim stopniu studiów.

Zapisy: www.ujk.edu.pl/rekrutacja

Szczegółowe informacje na temat kierunku:

Biuro Rekrutacji: ul. Żeromskiego 5, 25-369 Kielce

tel. 41 349 72 27, 41 349 72 24
fax. 41 349 72 28
rekrutacja@ujk.edu.pl

Komentarze (0)

brak komentarzy…
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
Politechnika Łódzka
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni