Nowe kierunki na UWM w Olsztynie
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wzbogacił swoją ofertę kształcenia na rok akademicki 2024/2025 o: resocjalizację z penitencjarystyką, socjologię na drugim stopniu, biogospodarkę rybacką, logistykę i sztuki wizualne. Już teraz poznajcie nowe propozycje UWM.
Nowe kierunki w ofercie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na rok akademicki 2024-2025 to odpowiedź na zapotrzebowanie rynkowe. Dlatego, jeśli chcecie mieć dobry start na rynku pracy – koniecznie sprawdźcie ofertę UWM.
Logistyka na UWM
Studia pierwszego stopnia na kierunku logistyka będą prowadzone na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM. Podczas nauki zdobędziecie wiedzę z zakresu planowania, organizacji, realizacji i kontroli przepływu surowców, materiałów i produktów. Umiejętności, które wypracujecie w toku kształcenia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie są pożądanymi wśród stanowisk menedżerskich, w firmach produkcyjnych i handlowych, w centrach spedycji, branży transportowej czy nawet w sklepach internetowych i centrach magazynowo-dystrybucyjnych.
Resocjalizacja z penitencjarystyką na UWM
Resocjalizacja z penitencjarystyką drugiego stopnia to nowa propozycja Wydziału Nauk Społecznych UWM – interdyscyplinarny kierunek, który łączy wiedzę m.in. z zakresu pedagogiki, psychologii i socjologii. Po jego ukończeniu możecie pracować w placówkach i instytucjach resocjalizacyjnych oraz penitencjarnych. Zajęcia prowadzą doświadczeni naukowcy i naukowczynie, z których wielu/e pracuje lub pracowało w przestrzeni inkancerowanej.
Socjologia na UWM
Socjologię na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie od roku akademickiego 2024/2025 można studiować również na drugim stopniu. W programie przewidziano aż 480 godzin praktyk, które będą odbywały się w dwóch różnych instytucjach oraz w jednej placówce badawczej. To doskonała okazja, aby wiedzę teoretyczną zastosować w praktyce i znacznie zwiększyć swoje doświadczenie oraz umiejętności. Tym bardziej że po ukończeniu socjologii możecie pracować w ośrodkach badania opinii publicznej i rynku, agencjach marketingowych i public relations, organizacjach pozarządowych, instytucjach pomocy społecznej czy w administracji państwowej i samorządowej.
Biogospodarka rybacka na UWM
Biogospodarka rybacka na UWM dostępna jest w rekrutacji międzysemestralnej (2025 rok), a nauka trwa 3 semestry. Jest to kierunek kształcenia, który przygotuje Was do pracy w sektorach związanych z produkcją organizmów wodnych i bezpieczeństwem żywności, zrównoważoną gospodarką zasobami naturalnymi wód oraz ochroną środowiska i bioróżnorodności. Podczas studiów będziecie doskonalili/ły się z wybranego zakresu: hodowlanego lub ichtiologicznego. Wydział Bioinżynierii Zwierząt UWM umożliwia również uzyskanie dodatkowych uprawnień, np. sternika łodzi motorowych, kierownika grupy połowowej czy nawet operatora dronów.
Sztuki wizualne na UWM
To nowy kierunek, który zastąpi na Wydziale Sztuki UWM edukację artystyczną z zakresu sztuk plastycznych. Dostępny jest zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Wykształcenie w tym zakresie pozwoli Wam podjąć kreatywną pracę jako projektant/ka, grafik/graficzka, fotograf/ka, a także znaleźć ciekawe zajęcie w branży filmowej i artystycznej. Podczas nauki na tym kierunku poznacie programy graficzne, techniki malarstwa, a także rzeźby. Przygotujecie się również do kreatywnej pracy w środowisku cyfrowym.
Rekrutacja na UWM – od kiedy?
Rekrutacja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rusza 6 czerwca. Wówczas możecie zakładać swoje konta w IRK – systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Już teraz możecie zapoznać się z całą ofertą uczelni, która znajduje się na portalu informacyjnym dotyczącym rekrutacji.
Znajdziecie tam również wszystkie harmonogramy dotyczące aplikowania na studia, zasady i kryteria kwalifikacji, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz najważniejsze informacje o Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
***
Zobacz także Prezentację UWM w portalu.