Nowy wymiar kształcenia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi rozpoczęła rekrutację na nowy rok akademicki 2024/2025. Uczelnia dynamicznie się rozwija i wprowadza innowacyjne i nowoczesne narzędzia dydaktyczne. Więcej informacji poniżej w rozmowie z Aleksandrą Mysiakowską, wicekanclerz ds. relacji zewnętrznych,
Nowy wymiar kształcenia - pod takim hasłem Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi rozpoczęła rekrutację na nowy rok akademicki 2024/2025. Uczelnia dynamicznie się rozwija i wprowadza innowacyjne i nowoczesne narzędzia dydaktyczne. Na 7 kierunkach studiów dietetyce, kosmetologii, pedagogice, psychologii, kryminologii, prawie i bezpieczeństwie wewnętrznym kształci się już ponad 3000 studentów. Oprócz Łodzi – uczelnia rekrutuje do dwóch swoich Filii – w Rybniku i w Szczawnie-Zdroju.
Redakcja: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu rozpoczyna rekrutację na nowy rok akademicki? Czym zaskoczy tegorocznych maturzystów?
Aleksandra Mysiakowska, Wicekanclerz ds. relacji zewnętrznych:
Naszym celem nie jest zaskakiwać, a raczej zachęcać wysokim poziomem i praktycznym profilem kształcenia. Elementem zaskoczenia mogą być jednak nowoczesne narzędzia dydaktyczne, którymi możemy się pochwalić i którymi chcemy się wyróżniać. Mam tu na myśli uruchomioną w zeszłym roku pracownię wirtualnej rzeczywistości. Wciąż jesteśmy jedną z nielicznych szkół, która może poszczycić się takimi innowacjami.
Redakcja: Stąd hasło rekrutacyjne „nowy wymiar kształcenia”? Może Pani rozwinąć tę myśl?
A.M.: W pracowni wirtualnej rzeczywistości odbywają się zajęcia praktyczne dla studentów PRAWA i KRYMINOLOGII. Pracownia wyposażona jest w dwa symulatory: VR kryminalistycznego badania - oględzin i zabezpieczania miejsca ujawnienia zwłok oraz VR symulacji rozprawy sądowej.
Po założeniu gogli uczestnicy zajęć przenoszą się w wirtualny świat np. na miejsce zbrodni, gdzie wcielają się w role śledczych i muszą zidentyfikować, a następnie zabezpieczyć pozostawione tam ślady. W przypadku drugiego symulatora, przenoszą się na salę sądową i mogą wziąć udział w symulowanej rozprawie sądowej.
Redakcja: Jakie zalety ma wykorzystanie technologii VR w procesie kształcenia?
A.M.:Przede wszystkim możemy stworzyć przestrzeń dydaktyczną, która realnie byłaby zbyt kosztowna, niebezpieczna, czy wręcz niemożliwa do zaaranżowania. Ponadto studenci rozwijają spostrzegawczość, umiejętności wyciągania wniosków i analizy, mogą także wielokrotnie przećwiczyć umiejętności praktyczne w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.
Redakcja: Wspomniała Pani o praktycznym profilu kształcenia, pracownia wirtualnej rzeczywistości to nie jedyna specjalistyczna sala w WSBiNoZ?
A.M. Ponad 70% zajęć w ramach każdego kierunku studiów prowadzonych jest w formach – ćwiczeń, warsztatów, konwersatoriów, projektów czy zajęć terenowych. Zajęcia praktyczne prowadzone są wyłącznie przez ekspertów – specjalistów w swojej dziedzinie w pracowniach, będących odwzorowaniem naturalnego środowiska na rynku pracy. Bardzo ciekawą pracownią jest pracownią badań antropometrycznych, którą zaaranżowana na wzór gabinetu dietetyka. Sąw niej kozetka, waga, wzrostomierz, ciśnieniomierz, analizator składu ciała. Wszystko po to, aby studenci mogli w sposób praktyczny sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.
Doskonale wyposażone są także pracownie kosmetologiczne. Zajęcia w tych salach pozwalają studentom KOSMETOLOGII wykonywać zabiegi na twarz i ciało z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i produktów do pielęgnacji.
Redakcja: Czy osoby zainteresowane studiami mogą wcześniej odwiedzić Uczelnię?
A.M. Tak, jak co roku organizujemy Drzwi Otwarte, na które serdecznie zapraszamy. Odbędą się w dniach 5 i 6 czerwca. Będzie można wówczas zwiedzić naszą Uczelnię, zobaczyć pracownie specjalistyczne, dowiedzieć się o zasadach rekrutacji, porozmawiać
z wykładowcami oraz studentami. To z pewnością dobra okazja na bliższe poznanie Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu przed podjęciem ostatecznej decyzji o studiach.
Redakcja: Czy może Pani powiedzieć coś więcej o samej rekrutacji, kiedy i na jakich zasadach się odbywa?
A.M.: Rekrutacja rozpoczyna się 6 maja i trwa do 30 września. W naszej uczelni niezależnie od wybranego kierunku studiów wymagamy matury na poziomie podstawowym. Można zapisać się na studia poprzez formularz rekrutacyjny dostępny na stronie internetowej. Następnie pracownik Biura Rekrutacji kontaktuje się z kandydatem w celu umówienia rozmowy organizacyjnej i podpisania umowy.
Redakcja: A czy planowane są jakieś akcje promocyjne, zniżki dla Kandydatów na studia?
A.M. W ramach promocji prowadzimy akcję 0 opłat rekrutacyjnych i 0 wpisowego. Ponadto mamy specjalną ofertę dla absolwentów szkół mundurowych – otrzymują oni voucher jedno czesne gratis. Zachęcamy także naszych Studentów do rekomendowania studiów w WSBiNoZ. Osoba polecona oraz polecająca także mogą liczyć na zniżki na studia.
Redakcja: Czy takie same zasady obowiązują także w Filiach Uczelni w Rybniku i w Szczawnie-Zdroju
A.M. Zasady rekrutacji i promocji są takie same zarówno dla Łodzi jak i dla Filii w Rybniku, jak i w Szczawnie-Zdroju. Natomiast inna jest oferta studiów. W Rybniku zapraszamy na studia I i II stopnia na kierunek pedagogika oraz kryminologia. Natomiast w Szczawnie-Zdroju – na studia I i II stopnia na kierunek kryminologia.
***
Zobacz także Prezentację Uczelni w portalu.