Pierwsza niepubliczna polska uczelnia koncentruje się na kształceniu kadr medycznych
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka oferuje studia na kierunkach: pielęgniarstwo, kosmetologia, dietetyka, fizjoterapia, informatyka i administracja.
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka (d. Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych/ PWSBiA) ponownie odpowiada na aktualne potrzeby rynku pracy.
- To nie jest tylko kosmetyczna zmiana nazwy - zapewnia dr Waldemar Dębski, Rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej. - Przez 30 lat swego działania władze uczelni obserwowały potrzeby społeczne, zmiany na rynku pracy i reagowały na nie dostosowując swoja ofertę edukacyjną. Tak jest i teraz. Proces przeprofilowania uczelni trwa już od kilku lat. Naszym celem jest wykształcenie profesjonalnej kadry medycznej oraz tej, w profesjach pokrewnych. Ostatnie miesiące pokazały jak bardzo potrzebny jest to kierunek.– dodaje rektor Dębski.
Uczelnia prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, studia inżynierskie na kierunku informatyka i studia licencjackie na kierunku administracja.
Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
- Nowe kadry związane ze służbą zdrowia to pilny wymóg rynku pracy, ale też paląca potrzeba społeczna. Dokładamy wszelkich starań, aby tę lukę wypełnić dobrze wykwalifikowaną grupą naszych absolwentów. Do dyspozycji studentów oddajemy profesjonalną bazę dydaktyczną - rozbudowany własny kampus w dogodnej lokalizacji stolicy, pracownie specjalistyczne wyposażone w najnowszy sprzęt, kadrę dydaktyczną najwyższej klasy. Dzięki współpracy z renomowanymi placówkami ochrony zdrowia w Warszawie i okolicach, zapewniamy także najlepszą praktyką zawodową. - podkreśla rektor WUMedu-u.
Niewątpliwym atutem uczelni są dobrze wyposażone pracownie specjalistyczne do realizacji przedmiotów z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
Do dyspozycji studentów kierunku Pielęgniarstwo oddajemy m.in. pracownie umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, pracownię badań fizykalnych i tę, podstaw ratownictwa medycznego. – wymienia rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Pracownie dzięki odpowiedniemu wyposażeniu symulują naturalne warunki szpitalne dając studentom możliwość nauki: resuscytacji krążeniowo-oddechowej, cewnikowania, pielęgnacji odleżyn, iniekcji domięśniowych, wstrzyknięć podskórnych i dożylnych.
Gabinety wyposażone są m.in. w: naturalnej wielkości fantomy (dziecka i dorosłych) z możliwością kontroli skuteczności prowadzenia resuscytacji na komputerach. Są również symulatory ran i urazów; zestawy do założenia i zmiany opatrunku, cewnikowania pęcherza moczowego, wstrzyknięć podskórnych, domięśniowych i dożylnych, pobierania krwi żylnej, kaniulowania żył obwodowych, wlewu dożylnego, nakłuwania jamy opłucnowej, kołnierze ortopedyczne, worki samorozprężalne z maskami twarzowymi, pulsoksymetr, defibrylator, aparaty do badania ciśnienia, stetoskopy, pompy infuzyjne, aparaty EKG i pozostały drobny sprzęt medyczny.
W październiku WUMed rozpoczyna studia na nowym kierunku - Fizjoterapia.
- Pracownie umiejętności praktycznych już czekają na studentów. Dysponujemy gabinetem kinezyterapii wyposażonym w sprzęt rehabilitacyjny, gimnastyczny oraz odnowy biologicznej. Jest również gotowa pracownia fizykoterapii - zespół 6 sal zabiegowych z profesjonalnym nowoczesnym sprzętem medycznym m.in. aparatem do krioterapii punktowej, biostymulatorami laserowymi, aparatami do terapii polem magnetycznym, polem elektromagnetycznym, i wiele innych - dodaje dr Dębski.
W Uczelni przygotowano również pracownie masażu i terapii manualnej oraz biomechaniki.
Kierunkami, które cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem są Dietetyka i Kosmetologia. Jak wszystkie w WUMed nie opierają się wyłącznie na teorii. Zadbano o to, aby studenci mogli poznawać tajniki pracy dietetyka czy kosmetologa w praktyce, również poza zajęciami w renomowanych placówkach zewnętrznych.
W kampusie znajdziemy więc pracownię analizy jakości żywności wyposażoną w sprzęt do analizy składników odżywczych żywności, pracownię dietetyczną wyposażoną w sprzęt umożliwiający studentom nabycie umiejętności wykonanie pomiarów antropometrycznych w celu określenia indywidualnych wskaźników m.in. BMI, WHR, PPM, CPM itp. Jest również pracownia planowania diet - tu studenci zajmują się komponowaniem jadłospisów dla różnych grup pacjentów. Pracownia wyposażona jest w programy komputerowe, m.in. program Aliant.
- Nie zapomnieliśmy także o profesjonalnym zapleczu dla studentów kierunku Kosmetologia. Do dyspozycji mają specjalistyczne pracownie kosmetologii i medycyny estetycznej. W gabinetach są stanowiska kosmetyczne oraz sprzęt do diagnostyki skóry. - informuje rektor Waldemar Dębski.
Znajdują się tam także urządzenia wspomagające wykonywanie najnowocześniejszych zabiegów kosmetycznych takie, jak: aparat IPL, laser biostymulacyjny, aparaty do mikrodermabrazji czy mezoterapii. Jest także pracownia wizażu i stylizacji - sala przystosowana do prowadzenia zajęć z kreacji i wykonania profesjonalnego makijażu, charakteryzacji, stylizacji fryzur i body paintingu. Uczelnia oddaje studentom także pracownię manicure i pedicure.
Zadbano też o studentów kierunku Informatyka. Korzystają z 6, w pełni wyposażonych laboratoriów komputerowych. Ponadto, do dyspozycji studentów wszystkich kierunków oddano sale multimedialne do nauki języków obcych.
Jak zapewnia rektor Dębski, sprzęt w każdej z pracowni jest sukcesywnie wymieniany, zgodnie z wymogami postępu technologicznego.