Jakiego artykułu szukasz?
Prawo na Uczelni Kwiatkowskiego trzecie w kraju
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni ma powody do dumy. W najnowszym Rankingu Wydziałów Prawa 2020 "Dziennika Gazety Prawnej" Uczelnia zajęła trzecią lokatę.
Prawo w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni zajęło 3. miejsce w Polsce w XIV Rankingu Wydziałów Prawa 2020 "Dziennika Gazety Prawnej".
Na podmium Rankingu, zarówno wśród uczelni niepublicznych, jak i publicznych Wydział Prawa i Administracji WSAiB Gdynia jest jedynym reprezentantem Pomorza.
Specjaliści z redakcji DGP oceniając wydziały wzięli pod lupę 44 wskaźniki, m.in. jakość i warunki kształcenia, wymogi stawiane studentom i jakość absolwentów, zdawalność na aplikacje prawnicze, czy też kadrę wykładowców, ale też - w dobie pandemii koronawirusa - dostępność i jakość zajęć w trybie e-learningu.
- Trzecie miejsce jest sukcesem całego Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Kwiatkowskiego i zarazem potwierdzeniem właściwego kierunku jego rozwoju - mówi dr Paweł Chyc, Dziekan WPiA WSAiB Gdynia. - Dlatego pragnę podziękować wszystkim wykładowcom, pracownikom oraz studentom za wkład w ostatni rok wytężonej pracy, której efektem jest obecna pozycja w rankingu Dziennika Gazety Prawnej.
Studenci Prawa Uczelni Kwiatkowskiego są kształceni praktycznie. W programie studiów są inscenizacje sądowe w uczelnianej sali rozpraw, czy też udział, jako obserwatorzy podczas rozpraw w sądach cywilnych, karnych i administracyjnych (30 rozpraw obowiązkowo). Odbywają się zajęcia z Medycyny sądowej w prosektorium oraz w Laboratorium techniki i taktyki kryminalistycznej. Wykładowcy to praktycy z wieloletnim doświadczeniem.
W roku akademickim 2019/2020 wymiar praktyki studenckiej na kierunku Prawo wynosił trzy miesiące (nie mniej niż 480 godzin). Z tego 240 godzin przeznaczone było na praktykę sądową i 240 godzin na prokuratorską lub kancelaryjną. Studenci mogą również zdobywać doświadczenie i poszerzać horyzonty zawodowe w Studenckiej Poradni Prawnej, Kole Naukowym Prawa Karnego i Postępowania Karnego, Kole Naukowym Prawa Morskiego, czy też Studenckim Klasterze Morsko-Kosmicznym.
Studia prawnicze w WSAiB
Jednolite studia na kierunku Prawo w WSAiB trwają 5 lat i kończą się uzyskaniem tytułu magistra prawa. Nowością jest wprowadzenie w roku akademickim 2020/2021 trzech zakresów studiów prawniczych:
- obsługi biznesu
- mediacji
- sądowy
Dzięki temu zwiększy się wachlarz zawodowych możliwości magistrów prawa. Zyskają kompetencje pozwalające podjąć obowiązki zawodowe na stanowiskach wymagających kompleksowej wiedzy prawnej, m.in. w działach: handlowym, kontroli jakości, sprzedaży, HR, i innych.
Będą mogli świadczyć usługi doradztwa prawnego, reprezentowania firm i osób prywatnych w sądach, czy rozpocząć karierę miediatora w sprawach gospodarczych, rodzinnych i pracowniczych.
Wybór zakresu sądowego umożliwia podejście do egzaminu na aplikacje, co otwiera drogę do takich zawodów, jak: sędzia, prokurator, radca prawny, notariusz, czy adwokat. Elementem wyróżniającym naszych absolwentów jest wysoka zdawalność na aplikacje.
Zobacz także Prezentację WSAiB w portalu
Powiązane treści
WSAiB im. E. Kwiatkowskiego społecznie odpowiedzialna
Uczelnia Kwiatkowskiego podpisała Deklarację Społecznej Odpowiedzialności, stawiającej na promowanie idei zrównoważonego...
Nowe podejście do studiów MBA
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni zaprasza na studia MBA Project Management skierowane...
Mediacje rodzinne - nowość w ofercie WSAiB
- Stale rosnąca liczba rozwodów w Polsce skutkuje dynamicznym wzrostem zapotrzebowania na usługi mediatorów rodzinnych, ...
Studencka Poradnia Prawna - cenne doświadczenie dzięki WSAiB w Gdyni
Działalność w Studenckiej Poradni Prawnej WSAiB w Gdyni to nie tylko dobry uczynek, ale również wymierna korzyść dla zaa...
Komentarze (0)
brak komentarzy…