Psychologia pozytywna - studia podyplomowe online

Wykorzystywanie swoich mocnych stron jest istotne we właściwym rozwoju kariery zawodowej i zdrowia psychicznego. Nie wszyscy jednak potrafią wydobyć swój potencjał, by pracować lepiej i być lepszym człowiekiem dla siebie i innych. Mogą w tym pomóc specjaliści, którym nie obca jest dziedzina psychologii pozytywnej. Jeśli i Ty chcesz nim zostać, oferować pomoc ludziom w ramach poszukiwania szczęśliwego zakończenia w wielu aspektach życia, i przy okazji samemu rozwijać się w kierunku odpowiadającym Twoim umiejętnościom, to zapisz się na psychologia pozytywna studia podyplomowe (online).

Studia dla coachów, psychologów i liderów

Jak pobudzać u ludzi kreatywność, rozwój intelektualny i poziom zadowolenia? Na pewno nie poprzez leczenie ich słabości. Wskazywanie palcami niedoskonałych cech z reguły pogłębia uczucia przeciwne do tych, które mogą wzmocnić pewność siebie u „pacjentów”. Alternatywą jest korzystanie z naukowego podejścia psychologii pozytywnej, czyli technik badawczych, które skupiają się wyłącznie na pozytywnych aspektach życia. Poziom humoru i inteligencji, zdolności artystyczne i skrywane talenty mogą przyczynić się do pozytywnych zmian na każdej płaszczyźnie, w tym edukacji, pracy, biznesie, zdrowiu. Wymaga to rzecz jasna właściwego człowieka na właściwym miejscu – z kwalifikacjami i wiedzą, będącymi swoistym narzędziem pracy. Jedno i drugie możemy zdobyć na oferowanych przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego studiach podyplomowych online.

Czego możemy nauczyć się na studiach z dziedziny psychologii pozytywnej? Od teoretycznego ujęcia koncepcji psychologicznych, metodologii badań aż po praktyczne wykorzystywanie wiedzy akademickiej, które odnosi się do kształtowania dobrostanu i wysokiego poziomu optymizmu, zarówno u siebie, jak i u Twoich pacjentów czy też pracowników. Oferowana tematyka szczególnie powinna zainteresować aktywnych i przyszłych psychologów, trenerów osobistych, menedżerów jak i osoby pracujące w działach HR.


Zdobywaj umiejętności bez żadnych kompromisów

Udział w zajęciach organizowanych przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego powinien być podyktowany konkretnymi argumentami… a jest ich nawet kilka. Forma studiów online jest idealnym rozwiązaniem na problemy z wolnym czasem. W tym przypadku nie musisz nigdzie wyjeżdżać i pilnować terminów lekcji. W Twoich rękach jest dzwonek na lekcje i samodzielnie decydujesz o tym, kiedy zabrzmi. Efektywność kształcenia również podnosi możliwość elastycznego przerabiania materiału w takim tempie, które odpowiada Ci najbardziej.

Treści kształcenia na studiach online zgodne są z wymaganiami programowymi MNiSW, a więc będziesz się uczyć tego samego i zdawać ten sam egzamin, co studenci stacjonarni. Podobnie sprawa wygląda z kwalifikacjami zawodowymi, gdyż zwieńczeniem nauki jest świadectwo wydawane na aktualnym wzorze MNiSW, bez jakichkolwiek adnotacji o formie odbywanych zajęć. Czasami trzeba dopomóc swojemu szczęściu i wykonać pierwszy krok i jeśli chcesz to zrobić poprzez dodatkową edukację, to studia w WSKZ będą dla Ciebie najlepszym i jednocześnie najbardziej dogodnym rozwiązaniem.