W nowym roku akademickim, gnieźnieńska uczelnia obchodzi 15-lecie swojego istnienia.

Ale to nie jedyna okazja do świętowania. Bowiem od nowego roku akademickiego uruchomione zostaną dwa nowe kierunki studiów, tj.: analityka bezpieczeństwa (studia inżynierskie) oraz bezpieczeństwo wewnętrzne (studia licencjackie). Oba kierunki studiów adresowane
są do kandydatów zainteresowanych tematyką z zakresu: cyberbezpieczeństwa, terroryzmu międzynarodowego, bezpieczeństwa energetycznego, zarządzania w sytuacjach kryzysowych, analizą wywiadowcza itp.

Uczelnia ściągnęła w swoje szeregi, międzynarodowych ekspertów, by wykształcić prawdziwą elitę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Studia z tego zakresu to wspaniała okazja do podjęcia zatrudnienia w takich strukturach jak: służby mundurowe (wojsko, policja), służby specjalne (SKW, SWW, AW, ABW, CBA) oraz instytucje i organizacje międzynarodowe, tj.: NATO, ONZ, Unia Europejska. Ze względu na posiadaną wiedzę i umiejętności praktyczne, absolwenci tego kierunku, będą mogli również rozwijać swoją karierę zawodową, w prywatnych firmach działających w sektorze bezpieczeństwa w środowisku międzynarodowym.

Inżynierowie startują z laptopem

Po ubiegłorocznych doświadczeniach i pozytywnym odbiorze, PWSZ Gniezno zdecydowało się kontynuować akcję „laptopy dla inżynierów”. Stąd też wszyscy kandydaci, którzy zdecydują się podjąć naukę na stacjonarnych studiach inżynierskich, otrzymają od uczelni laptopy! Komputery będą im służyły przez kolejne 3,5 roku nauki i jeśli zakończą studia w terminie oraz przystąpią do egzaminu dyplomowego, który zaliczą pozytywnie - laptopy przechodzą na ich własność!

Pierwsza taka uczelnia w Wielkopolsce

W XX edycji Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych, który przygotowało Wydawnictwo Perspektywy, PWSZ w Gnieźnie uplasowało się na 4. pozycji w Polsce ze wskaźnikiem rankingowym 84,3 punkty i jest 1. uczelnią w Wielkopolsce, która została tak wysoko oceniona przez Kapitułę Rankingu! Dlatego na studia medyczne do Gniezna ściągają kandydaci z całej Wielkopolski.

Uczelnia prowadzi kształcenie na jednolitych studiach magisterskich w ramach fizjoterapii oraz na studiach licencjackich i pomostowych w zakresie pielęgniarstwa. PWSZ stawia nacisk przede wszystkim na praktykę, a mając na uwadze innowacyjne podejście do procesu kształcenia młodych adeptów fizjoterapii i pielęgniarstwa, w ostatnim roku uczelnia doposażyła swoje pracownie w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, zorganizowała dodatkowe, certyfikowane szkolenia oraz warsztaty wyjazdowe m.in. do Centrum Symulacji Medycznych
w Suwałkach.

Uwaga - ostatnie wolne miejsca na studiach!

Rekrutacja na studia w PWSZ Gniezno, trwa do końca września. To już ostatni dzwonek żeby dołączyć do grona najlepszych. W PWSZ Gniezno prawdziwi zawodowcy zaczynają od studiów!

Aktualna oferta uczelni, dostępna jest na stronie:

https://pwsz-gniezno.edu.pl/kandydaci/rekrutacja-2019-2020/

Zobacz także Prezentację Uczelni w portalu