Student Depot otworzył nowy akademik w Łodzi
Student Depot, największa sieć prywatnych akademików w Polsce, otworzyła w Łodzi swój kolejny dom studencki. W obiekcie przy ul. Wróblewskiego już od połowy września może zamieszkać ponad 370 osób. Budynek zlokalizowany jest w okolicy Politechniki Łódzkiej blisko Uniwersytetu Medycznego oraz części wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego i został wyposażony m.in. w strefy work&chill i fitness.
Atrakcyjne akademiki w największych miastach
W akademiku Student Depot przy ul. Wróblewskiego w Łodzi już od października zamieszka 373 nowych mieszkańców, w tym studenci z krajów takich jak Hiszpania, Ukraina, Białoruś, Francja oraz Włochy. Pierwsi z nich wprowadzą się już w połowie września. W większości będą to osoby uczęszczające do Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej.
Do dyspozycji lokatorów oddano nowoczesne jedno- i dwuosobowe pokoje z własną łazienką i aneksem kuchennym, a także strefy work&chill i fitness. Miejsca w pokojach dwuosobowych zostały wynajęte w całości, a dla zainteresowanych studentów zostały już ostatnie miejsca w pokojach jednoosobowych. Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 14 września, a częścią wydarzenia było spotkanie z Patrykiem Robachą z „Łódź zwana pożądaniem”, który dzielił się ciekawą wiedzą na temat okolicy, w której zlokalizowany jest akademik.
– Student Depot już od prawie dekady dynamicznie rozwija się na polskim rynku, oferując mieszkania i pokoje na wynajem we wszystkich największych, akademickich miastach Polski. W tym roku wzmacniamy swoją obecność w Warszawie i Łodzi, otwierając kolejne obiekty w tych miastach, do których od października wprowadzą się studenci z Polski i zagranicy. Łódź jest jednym z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Łącznie na 19 łódzkich uczelniach – 6 publicznych i 13 niepublicznych - studiuje ponad 70 tys. studentów, w tym ponad 5,5 tys. studentów zagranicznych. Wielu z nich szuka komfortu, który nie zawsze może im zapewnić lokalny rynek najmu prywatnego czy państwowe akademiki. Jesteśmy dla nich idealnym wyborem, oferując wysoki standard mieszkań studenckich, ale także bezpieczeństwo i całą listę udogodnień jak strefa fitness czy coworking – mówi Jolanta Bubel, Dyrektor Zarządzający Student Depot.
Za projekt domu akademickiego odpowiadało studio MIXD, a generalnym wykonawcą był MURAPOL. Obiekt wyróżnia się nowoczesnym i atrakcyjnym designem wnętrz. Został również wyposażony w przestrzenie wspólne, w których znajdą się m.in. strefy work&chill, pokoje do nauki, a także sale multimedialne, gamingowe i ze stołem bilardowym czy stołem do piłkarzyków.
– Projektując wnętrza Student Depot przy ul. Wróblewskiego, inspirowaliśmy się – podobnie jak we wcześniejszych projektach dla tej sieci w Gdańsku, Krakowie, Łodzi i Poznaniu – lokalnością. Tym razem sięgnęliśmy po materiały kojarzone z industrialną architekturą Łodzi, wyraziste kolory i operowanie mocnymi, barwnymi płaszczyznami, tak charakterystycznymi dla łódzkiej awangardy. Wykorzystaliśmy także nietypowe, zróżnicowane oświetlenie – jak przystało na miasto-siedzibę festiwalu Light Move. W lobby akademika znalazł się, stworzony specjalnie dla Student Depot, mural Katarzyny Boguckiej „Nioski” – projektantki graficznej silnie związanej z Łodzią – mówi Anna Kosecka, design manager MIXD.
Student Depot zarządza dziewięcioma prywatnymi akademikami w kluczowych miastach akademickich w Polsce. W październiku 2022 roku sieć otworzyła swój największy dotychczas obiekt – akademik w Krakowie na 795 miejsc. Był on w pełni wynajęty przez cały ubiegły rok akademicki. Oprócz nowego domu studenckiego w Łodzi, Student Depot w październiku odda do użytku także nowy obiekt w Warszawie, który pomieści prawie 600 lokatorów. W 2022 r. Student Depot otrzymało nagrodę „International Operator of the Year” podczas Property Week Student Housing Awards.
Student Depot
Student Depot www.studentdepot.pl to 4,2 tys. miejsc zakwaterowania w dziewięciu prywatnych domach studenckich o podwyższonych standardzie w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Lublinie.
Do 2025 udostępnione zostanie kilka kolejnych obiektów. Właścicielem firmy są podmioty powiązane z Griffin Capital Partners oraz Kajima Student Housing Limited, podmiot zależny od Kajima Europe i stanowiący część japońskiej Kajima Corporation.