Jakiego artykułu szukasz?

​Studia nietechniczne - Uniwersytet w Radomiu

Dla kandydatów na rok akademicki 2022_2023 Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu przygotował atrakcyjne nowości edukacyjne. Szczegóły poniżej.

​Studia nietechniczne - Uniwersytet w Radomiu

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu dynamicznie rozwija się na wielu płaszczyznach. Co roku stara się dostosowywać ofertę kształcenia do aktualnych trendów i potrzeb społeczeństwa i przemysłu, tworząc nowe kierunki studiów. Dla kandydatów na rok akademicki 2022/23 przygotował nowe kierunku studiów nietechnicznych – psychologię, lingwistykę stosowaną, menedżer produktu, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz analitykę gospodarczą.

Priorytetem Uczelni jest jakość kształcenia. Dzięki współpracom ze światem biznesu, przedsiębiorcami lokalnymi, ale również krajowymi i międzynarodowymi, stale podnosi poziom kształcenia swoich studentów. UTH Radom gwarantuje dobre przygotowanie praktyczne przyszłych absolwentów i zdecydowanie zwiększa ich szanse na współczesnym, wymagającym rynku pracy.

Przegląd kierunków nietechnicznych UTH Radom

NOWOŚĆ! Psychologia - kierunek prowadzony przez Wydział Filologiczno-Pedagogiczny.

Pięcioletnie bezpłatne studia stacjonarne, zgodne z obowiązującym prawem to tegoroczna Nowość na Uniwersytecie w Radomiu.

Absolwenci tego kierunku mogą podjąć pracę m.in. w szpitalach, przychodniach, klinikach, hospicjach, gabinetach psychologicznych, domach dziecka, ośrodkach interwencyjnych, domach pomocy społecznej, warsztatach terapii zajęciowej, placówkach socjoterapeutycznych.

NOWOŚĆ! Lingwistyka stosowana – kierunek prowadzony przez Wydział Filologiczno-Pedagogiczny

Oferta Uniwersytetu w Radomiu stale poszerza się o nowe kierunki kształcenia, czego przykładem jest m.in. lingwistyka stosowana, prowadzona w formie studiów stacjonarnych I stopnia.

Lingwistyka stosowana to kierunek dla osób, które pragną burzyć granice wyznaczane przez języki. W toku nauki studenci nabywają umiejętności z zakresu znajomości języków angielskiego i niemieckiego na poziomie C1 oraz trzeciego języka obcego (hiszpański, rosyjski) na poziomie B2, ale również tłumaczeń specjalistycznych w dziedzinach: prawa, w handlu, ekonomii, komunikacji międzynarodowej, kinematografii oraz teatru, literatury, historii i kultury krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz specjalistycznego słownictwa z zakresu języka biznesowego, prawniczego, turystycznego i menadżerskiego oraz literatury, koniecznego do wykonywania zawodu tłumacza.

NOWOŚĆ! Menedżer produktu – kierunek prowadzony przez Wydział Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa

Uniwersytet w Radomiu zaprasza kandydatów na nowy kierunek - menedżer produktu w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia.

Studenci tego kierunku pozyskują wiedzę z zakresu: materiałów inżynierskich i technologii produkcji, systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwem i higieną pracy, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, opracowywania polityki produktowej, badań jakości produktów z wykorzystaniem metod laboratoryjnych, kształtowania jakości i wartości produktów w całym cyklu ich życia oraz wykorzystywania narzędzi marketingowych w komercjalizacji produktów i zarządzania marką.

NOWOŚĆ! Bezpieczeństwo wewnętrzne – kierunek prowadzony przez Wydział Prawa i Administracji

Dla zainteresowanych naukami prawnymi oraz naukami o polityce i administracji, analizą procesów i zjawisk społecznych istotnych dla bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, jak i jednostki oraz rozwiązywaniem problemów społecznych współczesnego świata z zakresu bezpieczeństwa Uniwersytet w Radomiu proponuje studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Absolwenci tego kierunku będą przygotowani do pracy m.in. w formacjach mundurowych, Policji, Siłach Zbrojnych, Straży Granicznej, CBA, ABW, CBŚ, Służby Ochrony Lotniska, Służby Więziennej, Służby Celnej, a także agencjach ochrony mienia czy firmach prywatnych.

NOWOŚĆ! Analityka gospodarcza – kierunek prowadzony przez Wydział Ekonomii i Finansów

Kolejną nowością Uniwersytetu w Radomiu jest analityka gospodarcza – kierunek prowadzony w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia.

Absolwenci tego kierunku mogą podjąć pracę m.in. w działach analiz gospodarczych przedsiębiorstw, bankach i instytucjach finansowych, jednostkach samorządowych, firmach konsultingowych i audytorskich.

Inne kierunki studiów nietechnicznych prowadzone przez Wydział Ekonomii i Finansów:

  • Ekonomia (studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia)
  • Finanse i rachunkowość (studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia)

Filologia (angielska, germańska) – kierunki prowadzone przez Wydział Filologiczno-Pedagogiczny

Uniwersytet w Radomiu prowadzi studia na dwóch kierunkach filologicznych: filologii angielskiej w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym I i II stopnia oraz filologii germańskiej w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym I stopnia.

Podjęcie studiów filologicznych na Uniwersytecie w Radomiu to szansa na poznanie nie tylko języka, ale również historii i kultury krajów angielsko- i niemieckojęzycznych.

Inne kierunki studiów nietechnicznych prowadzone przez Wydział Filologiczno-Pedagogiczny:

  • Dziennikarstwo (studia stacjonarne I stopnia)
  • NOWOŚĆ! Lingwistyka stosowana (studia stacjonarne I stopnia)
  • Pedagogika (studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia)
  • Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia stacjonarne i niestacjonarne jednolite magisterskie)
  • Praca socjalna (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia)
  • Wychowanie fizyczne (studia stacjonarne I stopnia)

Lekarski – kierunek prowadzony przez Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu

Osobom, które chcą podjąć misję ochrony zdrowia i życia, Uniwersytet w Radomiu oferuje studia na kierunku lekarskim, prowadzone w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych jednolitych magisterskich.

Ukończenie kierunku lekarskiego umożliwia zdobycie pracy we wszystkich jednostkach opieki zdrowotnej oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie usług medyczno-lekarskich. Uzyskany dyplom pozwoli na podjęcie zatrudnienia nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Unii Europejskiej, a potencjalnie także w każdym miejscu na świecie.

Inne kierunki studiów nietechnicznych prowadzone przez Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu:

  • Kosmetologia (studia stacjonarne I stopnia)
  • Pielęgniarstwo (studia stacjonarne I i II stopnia)
  • Fizjoterapia (studia stacjonarne jednolite magisterskie)

Prawo – kierunek prowadzony przez Wydział Prawa i Administracji

Kandydatom na studia, którzy w przyszłości chcieliby pracować w zawodach prawniczych, Uniwersytet w Radomiu oferuje kierunek prawo, prowadzony w formie studiów jednolitych magisterskich stacjonarnych i niestacjonarnych.

Absolwent kierunku prawo jest przygotowany do postawy otwartości na wyzwania, jakie niesie ze sobą współczesny, zmieniający się rynek pracy oraz umiejętnie łączy wiedzę teoretyczną z praktyką.

Inne kierunki studiów nietechnicznych prowadzone przez Wydział Prawa i Administracji:

  • Administracja (studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia)
  • NOWOŚĆ! Bezpieczeństwo wewnętrzne (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia)

Sztuka mediów i edukacja wizualna – kierunek prowadzony przez Wydział Sztuki

Projektanci reklam i animacji, twórcy stron internetowych, graficy komputerowi – to osoby, których potrzebują przedsiębiorstwa o zmieniającej się ofercie handlowej i ciągłej potrzebie marketingowej.

Studia na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna I i II stopnia prowadzone w trybie stacjonarnym oraz studia II stopnia prowadzone w trybie niestacjonarnym gwarantują absolwentom doskonałą pozycję na rynku pracy i przygotowują ich do podjęcia wyzwań, które stawia przed nimi świat grafiki projektowej i mediów.

Inne kierunki studiów nietechnicznych prowadzone przez Wydział Sztuki:

  • Grafika (studia stacjonarne i niestacjonarne jednolite magisterskie oraz stacjonarne II stopnia)
  • Architektura wnętrz (studia stacjonarne I stopnia)
  • Wzornictwo ubioru i akcesoriów mody (studia stacjonarne I stopnia)

Turystyka i rekreacja – kierunek prowadzony przez Wydział Transportu, Elektrotechniki i Informatyki

Z kierunkiem turystyka i rekreacja cały świat należy do Ciebie! Na studiach I stopnia prowadzonych w trybie stacjonarnym zdobędziesz wiedzę dotyczącą organizacji imprez turystycznych i rekreacyjnych, projektowania oferty turystycznej, funkcjonowania i zarządzania przedsiębiorstwem turystycznym oraz wykorzystania i kreowania innowacyjnych rozwiązań w funkcjonowaniu przedsiębiorstw z branży turystycznej.

Aplikuj na Uniwersytet w Radomiu!

Rekrutacja na Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu jest szybka i prosta. Wystarczy zarejestrować się w Systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (www.sirk.uniwersytetradom.pl), wybrać kierunek studiów, a następnie złożyć teczkę z wymaganymi dokumentami.

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej o rekrutacji na Uniwersytet w Radomiu?

Skontaktuj się z Centralnym Punktem Informacji: tel. +48 48 361 80 00, e-mail: rekrutacja@uthrad.pl

Zobacz także Prezentację Uczelni w portalu


Powiązane treści

Komentarze (0)

brak komentarzy…
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
  • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
  • Collegium Civitas w Warszawie
  • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
  • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
  • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
  • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
  • Politechnika Łódzka
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
  • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
  • Akademia Zamojska
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
  • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
  • Akademia WIT w Warszawie
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Politechnika Morska w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Akademia Śląska w Katowicach
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
  • Collegium Da Vinci w Poznaniu
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
  • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Akademia Ateneum w Gdańsku
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Collegium Humanum w Rzeszowie
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
  • Collegium Humanum we Wrocławiu
  • Powiślańska Szkoła Wyższa
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
  • Uniwersytet Wrocławski
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
  • Collegium Humanum w Kielcach
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Gdańska Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
  • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
  • Collegium Humanum w Warszawie
  • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
  • Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
  • Uniwersytet w Siedlcach
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Collegium Humanum w Szczecinie
  • Uniwersytet SWPS Katowice
  • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
  • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
  • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
  • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
  • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
  • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
  • Collegium Humanum w Poznaniu
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
  • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Politechnika Poznańska
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • Politechnika Śląska
  • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
  • Akademia Tarnowska
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Collegium Humanum w Lublinie
  • Akademia Pożarnicza w Warszawie
  • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
  • Politechnika Częstochowska
  • Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
  • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
  • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
  • Uniwersytet Gdański
  • Uniwersytet Kaliski
  • Uniwersytet Szczeciński
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Collegium Humanum w Katowicach
  • Collegium Humanum w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych