Studia podyplomowe na UMCS
Oferta edukacyjna UMCS to blisko 100 kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich. Kształcenie na uczelni to także liczne studia podyplomowe, realizowane na poszczególnych wydziałach. Jakie kierunki można wybrać? Jak przebiega rekrutacja i jakie kwalifikacje uzyskują absolwenci studiów podyplomowych UMCS?
Dla kogo studia podyplomowe?
Słuchaczami kierunków podyplomowych na UMCS w Lublinie mogą zostać absolwenci, którzy uzyskali dyplomy ukończenia studiów na wspomnianych powyżej poziomach kształcenia.
Najczęściej oferta dotyczy wszystkich absolwentów, niezależnie od ukończonych studiów. Zdarzają się wysoko specjalistyczne kierunki, na które przyjmowani są absolwenci określonych typów studiów, posiadający przynajmniej bazową wiedzę z danego obszaru.
Rekrutacja na studia podyplomowe
Warunkiem rekrutacji jest rejestracja w uczelnianym systemie oraz dostarczenie określonych dokumentów. Może się zdarzyć, że przy większej liczbie chętnych o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Studia podyplomowe uruchamiane są w lutym lub w październiku. Warto śledzić terminy rozpoczęcia poszczególnych edycji studiów na stronie internetowej uczelni.
Ukończenie podyplomówek w UMCS
Warunkiem ukończenia studiów może być zaliczenie na ocenę poszczególnych przedmiotów przewidzianych w programie kształcenia, zdanie egzaminów z tych przedmiotów, przygotowanie i obrana pracy końcowej
Szczegółowe warunki ukończenia konkretnych studiów podyplomowych określają ich regulaminy.
Absolwenci uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Na wybranych kierunkach jest także możliwość otrzymania stosownych certyfikatów.
Oferta studiów podyplomowych w UMCS
W ofercie kształcenia UMCS przewidziano kilkadziesiąt programów podyplomowych przede wszystkim z obszaru nauk społecznych, humanistycznych i ścisłych, ale też sztuki.
W letnim naborze rozpocząć można przykładowo takie kierunki, jak:
Administracja
Administracja publiczna
Coaching i mentoring
Diagnoza i terapia neuropsychologiczna
Grafika komputerowa i DPD
Grafika wydawnicza
Malarstwo
Prawo dla tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych
Programowanie i bazy danych
Programowanie i informatyka w szkole
Trener biznesu
W ofercie są też programy dedykowane nauczycielom, przygotowujące do nauczania określonych przedmiotów.
Osoby zainteresowanie poszerzaniem kompetencji w zakresie komunikacji mogą zainteresować kierunki Social media marketing czy Public relations i marketing medialny.
Programiści i analitycy mogą doskonalić swoją wiedzę na wymienionych wcześniej studiach z zakresu programowania czy na kierunku Analityk danych.
Bardzo bogata jest propozycja Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Wybrać można m.in. studia z dziedziny Muzykoterapii, Mediacji szkolnej i sądowej, Arteterapii z elementami psychologii twórczości czy Pedagogiki Marii Montessori.
Pełna oferta studiów podyplomowych wraz z informacją o wysokości opłat i szczegółowym programem kształcenia dostępna jest na stronie Uczelni.