Studia z administrowania ruchem dronów na Uczelni Łazarskiego
Uczelnia Łazarskiego uruchamia pierwsze w Polsce studia z administrowania ruchem dronów - nowa specjalność na Lazarski Aviation Academy, na Wydziale Prawa i Administracji.

Administrowanie ruchem dronów
Lazarski Aviation Academy, lotnicza część Uczelni Łazarskiego, ogłasza start nowego kierunku studiów I stopnia - Administrowanie ruchem dronów. To pierwsze tego typu studia w Polsce, odpowiadające na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w dynamicznie rozwijającej się branży bezzałogowych statków powietrznych.
- Drony to przyszłość - nie tylko lotnictwa, ale także mobilności miejskiej, medycyny, logistyki czy usług publicznych. Ich potencjał pozwala myśleć o zupełnie nowym wymiarze transportu i świadczenia usług, odciążając jednocześnie zatłoczone ulice naszych miast - mówi prof. dr hab. Anna Konert, Dyrektor Lazarski Aviation Academy i Dziekan Wydziału Prawa i Administracji na Uczelni Łazarskiego.
Studia oferują unikalne połączenie wiedzy technicznej, prawnej oraz menedżerskiej z praktycznymi umiejętnościami operacyjnymi. Studenci będą uczyć się, jak wykorzystywać nowe technologie, takie jak Internet Rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja (AI) czy analiza danych (Big Data) w kontekście zarządzania przestrzenią powietrzną i ruchem dronów. W ramach współpracy z partnerem kierunku - firmą szkoleniową AIRBORN, studenci będą mogli zdobywać uprawnienia operatorów BSP, a także szkolić się na nowoczesnym symulatorze drona w ramach zajęć na Uczelni Łazarskiego.
- Zależy nam, aby absolwenci tych studiów wchodzili na rynek pracy jako specjaliści gotowi do działania - wyposażeni w wiedzę, umiejętności praktyczne i zrozumienie otoczenia regulacyjnego oraz technologicznego. To daje im realną przewagę konkurencyjną w Polsce i za granicą - podkreśla dr hab. Piotr Kasprzyk, Pełnomocnik Rektora ds. Rozwoju Kierunków Lotniczych na Uczelni Łazarskiego, opiekun merytoryczny specjalności.
Zajęcia prowadzone będą przez ekspertów branżowych, doświadczonych operatorów dronów, prawników specjalizujących się w lotnictwie oraz specjalistów ds. zarządzania przestrzenią powietrzną. Rekrutacja już trwa, a pierwsze zajęcia ruszają w październiku 2025 roku.
Więcej informacji na stronie studiów - https://cutt.ly/orgouDAt
Proces kształcenia na specjalności Administrowanie Ruchem Dronów objęty jest wsparciem w ramach projektu pn. „Administrowanie przestrzenią powietrzną PRZYSZŁOŚCI – edukacja poprzez symulację i praktykę na potrzeby gospodarki przyszłości”. Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Jednym z celów projektu jest dostosowanie programu specjalności do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji zachodzącej w branży lotniczo-kosmicznej. W ramach projektu pozyskane zostaną m.in. Symulator Kontroli Ruchu Lotniczego, Symulator Obsługi Naziemnej Lotniska, Wirtualny symulator pilotażu dronów.
Zobacz także Prezentację Uczelni w portalu.
Powiązane treści

Studia inżynierskie w Katowicach i woj. śląskim

Studia inżynierskie w Olsztynie i woj. warmińsko-mazurskim

Studia inżynierskie w Zielonej Górze i woj. lubuskim

Studia inżynierskie w Kielcach i woj. świętokrzyskim

Studia inżynierskie w Opolu i woj. opolskim

Studia inżynierskie w Rzeszowie i woj. podkarpackim

Studia inżynierskie w Lublinie i woj. lubelskim

Studia inżynierskie w Gdańsku i woj. pomorskim

Studia inżynierskie w Białymstoku i woj. podlaskim

Studia inżynierskie w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim

Studia inżynierskie w Toruniu, Bydgoszczy i woj. kujawsko-pomorskim

Studia inżynierskie w Łodzi i woj. łódzkim

Studia inżynierskie w Krakowie i Małopolsce

Studia inżynierskie we Wrocławiu na Dolnym Śląsku

Studia inżynierskie w Warszawie i na Mazowszu
