Studiuj informatykę w Akademii Marynarki Wojennej
Tym, co wyróżnia kierunek Informatyka realizowany na AMW w Gdyni od podobnych studiów w innych uczelniach, jest skuteczność w pozyskiwaniu dodatkowych środków z Funduszy Europejskich na podnoszenie kwalifikacji swoich studentów.

Informatyka – to najmłodszy kierunek studiów na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego w Akademii Marynarki Wojennej. Studia trwają 7 semestrów i kończą się tytułem inżyniera informatyka.
Kierunek, choć młody, rozwija się prężnie. Podczas nauki student zdobywa wiedzę potrzebną informatykowi w zakresie projektowania systemów informatycznych, implementacji oprogramowania, konfigurowania i eksploatacji elementów i usług systemów informatycznych oraz sieci komputerowych. Dodatkowo w ramach kierunku student może wybrać jedną z czterech oferowanych specjalności, która pozwoli mu na uzyskanie specjalistycznej wiedzy w wybranym przez siebie zakresie.
Celem studiów jest wykształcenie pracowników z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, którzy będą odpowiadać na potrzeby pracodawców Trójmiasta. Aby nadążać za ich potrzebami uczelnia aktywnie współpracuje z otoczeniem gospodarczym.
Jakość kształcenia na kierunku została doceniona w 2013 przez Państwową Komisję Akredytacyjną.
Tym co wyróżnia kierunek Informatyka realizowany na AMW od podobnych studiów w innych uczelniach jest skuteczność w pozyskiwaniu dodatkowych środków z Funduszy Europejskich na podnoszenie kwalifikacji swoich studentów. Uczelnia realizuje projekt unijny, którego beneficjentami są aktualni studenci Informatyki. Otrzymują oni wsparcie w postaci dodatkowych szkoleń z zakresu kompetencji miękkich, dodatkowe 80 godzin technicznego języka angielskiego oraz zajęcia warsztatowe realizowane bezpośrednio w porozumieniu z wybranymi przedsiębiorstwami z branży IT.
Dodatkowo każdy uczestnik projektu otrzymuje za darmo dwa certyfikowane profesjonalne szkolenia zawodowe z wybranej przez siebie dziedziny. Absolwent wyposażony w dodatkowe, wykraczające poza typowy program kształcenia, umiejętności i wiedzę może znacznie skuteczniej rywalizować na rynku pracy.
- Możemy poinformować kandydatów na naszych studentów, że został już złożony kolejny podobny wniosek unijny, którego beneficjentami mogą zostać kolejne, nowe roczniki studentów – mówi dr inż. Patrycja Trojczak - Golonka z Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego.
Na kandydatów czeka 65 miejsc.
Powiązane treści

Studia informatyczne w Katowicach i woj. śląskim

Studia informatyczne w Olsztynie i woj. warmińsko-mazurskim

Studia informatyczne w Zielonej Górze i woj. lubuskim

Studia informatyczne w Opolu i woj. opolskim

Studia informatyczne w Rzeszowie i woj. podkarpackim

Studia informatyczne w Gdańsku i woj. pomorskim

Studia informatyczne w Białymstoku i woj. podlaskim

Studia informatyczne w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim

Studia informatyczne w Toruniu, Bydgoszczy i woj. kujawsko-pomorskim

Studia informatyczne w Łodzi i woj. łódzkim

Studia informatyczne w Krakowie i Małopolsce

Studia informatyczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Studia informatyczne w Warszawie i na Mazowszu
