Jakiego artykułu szukasz?

Studiuj kosmetologię w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Większość osób kojarzy kosmetologię jako dziedzinę, która wiąże się wyłącznie z zabiegami upiększającymi. I choć ten trop jest prawdziwy, to warto pamiętać, że kształcenie kosmetologów bazuje również na specjalistycznych przedmiotach medycznych i biologicznych, czyniąc z nich specjalistów z zakresu kosmetologii leczniczej czy pielęgnacyjnej.

Studiuj kosmetologię w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Rosnące zainteresowanie kosmetologią jako kierunkiem studiów wynika z coraz większej świadomości ludzi, przywiązujących wagę do własnego wyglądu, co z kolei przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na usługi gabinetów kosmetologicznych.

W Trójmieście jedyną uczelnią która oferuje studia I i II stopnia na kierunku kosmetologia jest Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.

Placówka ta kształci absolwentów doskonale przygotowanych do wykonywania profesji kosmetologa. Tym samym oferuje niezwykle atrakcyjne perspektywy zawodowe i ciekawą przyszłość.

Podczas studiów na kierunku kosmetologia szczególnym zainteresowaniem cieszy się przedmiot receptura kosmetyczna. Podczas zajęć, studenci poszerzają swoją wiedzę dotyczącą składników czynnych w recepturze kosmetycznej, poznają ich działanie, zastosowania oraz interakcje zachodzące pomiędzy składnikami. Uczą się o roli substancji pomocniczych i konserwujących oraz tworzą własne receptury kosmetyczne. Studenci studiów II stopnia poznają tajniki produkcji kosmetyków w trójmiejskich firmach kosmetologicznych zajmujących się ściśle produkcją kosmetyków w ramach przedmiotu Przemysłowa produkcja kosmetyków.

Uczelnia organizuje wiele wydarzeń o charakterze ogólnopolskim, podczas których jej eksperci uczą, jak dbać o zdrowie i usprawniać ciało, a studenci zdobywają doświadczenie zgodne z potrzebami rynku pracy.

Studentki kosmetologii mogą rozwijać swoje zainteresowania, dołączając do Studenckiego Koła Naukowego Kosmetoskan, który umożliwia zdobywanie doświadczenia poprzez organizację spotkań o charakterze warsztatowym w specjalistycznych pracowniach, służących integracji oraz wymianie doświadczeń.

Rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Zdrowia potrwa do 15 września i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń.

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku kształci na poziomie studiów I stopnia - dietetyka, kosmetologia, studiów II stopnia - kosmetologia oraz studiów jednolitych magisterskich - fizjoterapia. Organizuje również studia podyplomowe, kursy i szkolenia, ukierunkowanie na zdobywanie umiejętności zarówno praktycznych, jak i teoretycznych.

Oferta kształcenia podyplomowego oprócz dietetyki, ekodietetyki, kosmetologii bioestetycznej została poszerzona o kierunki takie jak: podologia, trychologia kosmetologiczna oraz prawo medyczne z elementami prawa kosmetycznego i farmaceutycznego.

Studia MBA w ochronie zdrowia to również nowość w ofercie WSZ.

Absolwenci WSZ w Gdańsku są cenionymi na rynku specjalistami, a sama uczelnia coraz silniej identyfikowana jest jako centrum kształcenia wykwalifikowanych pracowników z obszaru nauk o zdrowiu.

Zobacz Prezentację Uczelni w portaluKomentarze (0)

brak komentarzy…
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu