Szczegółowy opis uczelni

Poznaj naszą uczelnię

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jest jest jedną z najstarszych uczelni niepublicznych w regionie. Została wpisana do rejestru niepublicznych wyższych szkół zawodowych w 1999 roku. Od tego czasu wykształciła wielu inżynierów, absolwentów studiów licencjackich oraz podyplomowych. Misją uczelni jest profesjonalne kształcenie wysoko wykwalifikowanych kadr, zgodnie z potrzebami rozwijającej się gospodarki kraju oraz jednoczącej się Europy.

Kształci na poziomie studiów I stopnia (licencjackie), II stopnia (magisterskie), studiów podyplomowych oraz studiów jednolitych magisterskich. Prowadzi również interesujące kursy i szkolenia.

Uczelnia nowoczesna, charakteryzująca się innowacyjnym podejściem do procesu nauczania, czyli skupieniem się na wyposażeniu studentów w umiejętności praktyczne podparte fachową wiedzą. Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku kształci m.in.: przyszłych fizjoterapeutów, kosmetologów, dietetyków.

Głównym celem procesu kształcenia uczelni zawsze było i jest profesjonalne kształcenie wysoko wykwalifikowanych kadr zgodnie z potrzebami rynku pracy.

Atutem Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku jest m.in. jej doskonała lokalizacja. Uczelnia położona jest w samym środku Trójmiasta, blisko komunikacji miejskiej. Siedziba Uczelni znajduje się zaledwie 2 km od plaży, morza i tylko 500 m do przystanku SKM Gdańsk Żabianka.

Wszystkie zajęcia odbywają się w nowoczesnej siedzibie uczelni. Do dyspozycji studentów i wykładowców są nowoczesne sale wykładowe, pracownie, laboratoria komputerowe, bezprzewodowy dostęp do Internetu, biblioteka a także bezpłatny parking.


Oferta edukacyjna

Oferta kształcenia WSZ w Gdańsku

 • Dietetyka – studia I i II stopnia
 • Fizjoterapia – studia jednolite magisterskie
 • Kosmetologia – studia I i II stopnia
 • Kosmetologia – bezpłatne studia I stopnia w języku angielskim – nowość!

Studia podyplomowe

 • Dietetyka
 • Ekodietetyka
 • Kosmetologia bioestetyczna
 • Podologia – nowość!
 • Prawo medyczne z elementami prawa kosmetycznego i farmaceutycznego – nowość!
 • Trychologia kosmetologiczna – nowość!
 • MBA w ochronie zdrowia – nowość!

Na każdym z kierunków I i II stopnia oraz studiów jednolitych magisterskich, zajęcia prowadzone są w dwóch formach:

 • stacjonarnej (studia dzienne) – zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku
 • niestacjonarnej (studia zaoczne) – zajęcia odbywają się w piątki, soboty oraz niedziele

Postaw na jakość

Jakość w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku jest priorytetem oraz źródłem wysokiego prestiżu uczelni i jej absolwentów wśród pracodawców, społeczności regionu oraz środowiska akademickiego.
Jakość kształcenia dotyczy w równej mierze wyników kształcenia i rozwoju każdego studenta, podnoszenia poziomu jakości pracy szkoły i procesu dydaktycznego oraz spełnienia krajowych standardów z wykorzystaniem wzorców międzynarodowych.

Rekrutacja na studia

Warunki rekrutacji

Kandydaci na studia I i II stopnia, studia jednolite magisterskie oraz studia podyplomowe przyjmowani są bez egzaminów wstępnych. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku?

 • wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów
 • bardzo dobra lokalizacja (centrum Trójmiasta)
 • doskonała organizacja zajęć
 • zajęcia o charakterze praktycznym
 • przyjazna atmosfera
 • doskonale wyposażone pracownie specjalistyczne
 • dogodny i atrakcyjny system opłat za studia

Wymagane dokumenty - http://www.wsz.pl/rekrutacja/wymagane-dokumenty/

Informacja dla kandydatów i zapisy:

Dział Rekrutacji i Promocji, pok. 101

tel. 58 769 08 02, 58 769 08 03, 58 769 08 04

e-mail: rekrutacja@wsz.pl

Nasze atuty

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku to uczelnia przyjazna studentom.

STUDIA ZA GRANICĄ – ERASMUS+

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku uczestniczy w międzynarodowym programie Erasmus+ koordynując i organizując wymianę studentów, kadry naukowo-dydaktycznej oraz kadry administracyjnej uczelni. W programie Erasmus+ studenci Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku mają możliwość wyjazdu do uczelni partnerskich w następujących krajach: Litwa, Macedonia, Niemcy, Cypr, Rumunia, Grecja, Słowacja, Belgia, Hiszpania.

STYPENDIA, NAGRODY, ZAPOMOGI

W Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku można korzystać z szerokiego wachlarza stypendiów – nagradza się najlepszych i wyjątkowych studentów, a osobom które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej uczelnia stara się zapewniać warunki, w których studenci nie będą zmuszeni do przerywania studiów. Studiowanie na uczelni niepublicznej nie musi być drogie, a najlepsi mogą studiować za darmo!

DOGODNY SYSTEM RATALNY

Uczelnia oferuje dogodny system ratalny, dzięki któremu czesne można rozłożyć na 2 lub 5 rat.

CERTYFIKOWANE BIURO KARIER

Dostarcza studentom informacje o rynku pracy m.in.: procedurach rekrutacyjnych firm, o wymaganiach kwalifikacyjnych wobec kandydatów na oferowane stanowiska, o możliwości podwyższenia swoich kwalifikacji zawodowych. Pozyskuje od pracodawców oferty pracy, praktyk i staży. Na podstawie współpracy z różnymi firmami wskazuje studentowi potencjalne miejsca do odbycia np. praktyki zawodowej.

NOWOCZESNE METODY TRENINGOWE

Podczas zajęć z wychowania fizycznego uczelnia realizuje nowoczesne metody treningowe. W trakcie studiowania jest możliwość, w ramach czesnego, skorzystania z wiedzy specjalistów i atrakcyjnych form rekreacji ruchowej takich jak: trening typu CrossFit, tabata, nordic walking, fitness i wielu innych dyscyplin. Udział w zajęciach poprawia studentom zdrowie i sprawność fizyczną. Dzięki takim zajęciom poznaje się ciekawe i zróżnicowane formy pracy nad swoim ciałem. Uczelnia zajęcia dostosowuje do możliwości osób w różnym wieku i zróżnicowanej kondycji fizycznej. Ponadto doskonała nadmorska lokalizacja uczelni umożliwia prowadzenie atrakcyjnych zajęć m.in. na świeżym powietrzu!

Super promocje

Skorzystaj z naszych SUPER PROMOCJI

Skontaktuj się z nami

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

ul. Pelplińska 7, 80-335 Gdańsk

tel. 58 769 08 02

e-mail: promocja@wsz.pl

www.wsz.pl

Artykuły dotyczące uczelni

Total 5 items.

​(NIE) BEZPIECZNA OPALENIZNA - porady ekspert...

O zasadach bezpiecznego przebywania na słońcu opowiada dr n. med. Dorota Sołdacka, kosmetolog i wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.

O chorobie Hashimoto opowiada dziekan Wydział...

Hashimoto rozwija się latami i przez długi czas nie daje żadnych objawów klinicznych. Ostatnim jej stadium jest hipotyreoza, czyli niedoczynność…

Ekspert WSZ w Gdańsku radzi, jak przetrwać up...

O zasadach odżywiania podczas upałów opowiada dr Ewa Kucharska, specjalista żywienia człowieka i dietetyki, wykładowca, adiunkt Wyższej Szkoły Zdrowia…

Studiuj kosmetologię w Wyższej Szkole Zdrowia...

Większość osób kojarzy kosmetologię jako dziedzinę, która wiąże się wyłącznie z zabiegami upiększającymi. I choć ten trop jest prawdziwy, to…

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku stawia na akt...

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku przykłada dużą wagę do tego, aby każdy ze studentów znalazł w bogatej ofercie zajęć sportowych…

Lokalizacja