Wielki sukces Uczelni Vistula
Akademia Finansów i Biznesu Vistula od lat jest liderem w umiędzynarodowieniu. Co piąty student zagraniczny, który kształci się w Warszawie, odbierze indeks w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Co piąty student zagraniczny w Warszawie studiuje w Akademii Finansów i Biznesu Vistula – tak wynika z raportu przygotowanego w ramach projektu Study in Poland realizowanego przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. W sumie w murach Vistuli kształci się 4900 młodych ludzi z całego świata – najwięcej w Polsce. Drugie miejsce zajmuje publiczny Uniwersytet Jagielloński, gdzie studiuje 3200 obcokrajowców. To wielki sukces Uczelni Vistula, której oferta przyciąga studentów z ponad 100 krajów świata.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula od lat jest liderem w umiędzynarodowieniu. To odpowiedź na potrzeby studentów, a także jeden z ważnych warunków rozwoju uczelni.
Szkoła oferuje bogaty wachlarz studiów w języku angielskim, również online, choć część zagranicznych studentów decyduje się na naukę w języku polskim. Dla kandydatów z krajów nam bliższych, Ukrainy czy Białorusi, organizujemy kursy języka polskiego. Promujemy w ten sposób język polski i polską naukę.
– Umiędzynarodowienie jest flagowym elementem naszego wizerunku, o który dbamy od lat – mówi dr hab. Wawrzyniec Konarski, profesor i rektor Uczelni Vistula. – Nasi studenci są równolegle ambasadorami swoich krajów oraz ambasadorami naszej uczelni, także po ukończeniu studiów. W ten sposób budujemy reputację Vistuli w krajach pochodzenia studentów.
W murach uczelni kształcą się młodzi ludzie z ponad 100 krajów. Najwięcej studiuje Ukraińców i Białorusinów, ale są też obywatele m.in. Uzbekistanu, Kazachstanu, Azerbejdżanu i Indii, Etiopii, Nigerii, Zimbabwe i Maroko.
Międzynarodowa atmosfera, różnorodność i wielokulturowość to wielki potencjał Vistuli. Żyjemy dziś przecież w globalnej wiosce. Przyjaźń, współpraca, solidarność, wzajemna pomoc – tego właśnie potrzeba współczesnemu światu.
– Uczymy się wzajemnej otwartości na profil kulturowy reprezentowany, na każdym poziomie, przez członkinie i członków naszej społeczności. Umacnia to nasze wzajemne relacje – podkreśla profesor Konarski.
Zagraniczni studenci wnoszą swoją energię nie tylko do uczelni. Z ich różnorodnych umiejętności i kwalifikacji czerpie lokalna społeczność i cała Warszawa.