Wybierz studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie
SGSP w Warszawie oferuje studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach: inżynieria bezpieczeństwa i bezpieczeństwo wewnętrzne. Uczelnia prowadzi kształcenie na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego i Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego.
Na mapie edukacyjnej polskich uczelni Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie wyróżnia się w sposób szczególny.
Misją SGSP, która podlega Ministrowi ds. wewnętrznych, jest kształcenia specjalistycznych kadr mundurowych i cywilnych w zakresie bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności.
Tym, co wyróżnia SGSP w Warszawie i każdego roku przyciąga kandydatów na studia - jest jasno określona ścieżka zawodowa, którą zdobywają absolwenci tej Placówki.
Dlaczego warto studiować w SGSP?
Po pierwsze - prestiż i uznanie społeczne. Po drugie - przekazywana przez profesjonalistów specjalistyczna wiedza. Po trzecie - atrakcyjne warunki kształcenia. Po czwarte - pewny zawód w przyszłości, czyli jasno określona ścieżka zawodowa, z możliwością podnoszenia kwalifikacji na studiach podyplomowych, czy w trakcie pracy naukowej.SGSP w Warszawie oferuje studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach: inżynieria bezpieczeństwa i bezpieczeństwo wewnętrzne. Uczelnia prowadzi kształcenie na Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego (na kierunku inżynieria bezpieczeństwa)
Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego
Szkoła Główna Służy Pożarniczej prowadzi studia w ramach dwóch wydziałów:
- Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego (na kierunku inżynieria bezpieczeństwa)
- Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego (na kierunku inżynieria bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwo wewnętrzne).
Oprócz oferty dla strażaków w służbie kandydackiej i stałej, SGSP kieruje swoja ofertę edukacyjną dla osób cywilnych.
Na uwagę zasługują programy studiów podyplomowych realizowane przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie:
- Edukacja dla bezpieczeństwa
- Bezpieczeństwo i higiena pracy
- Przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej
- Przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi
- Zapobieganie pożarom i awariom
- Ratownictwo chemiczne, identyfikacja zagrożeń i likwidacja skażeń
- Ochrona przeciwpożarowa lasu
- Inżynieria Pożarowa Budynków
- Badanie przyczyn pożarów i okoliczności ich powstania
- Zarządzanie Bezpieczeństwem Wewnętrznym Państwa na poziomie strategicznym
- Zarządzanie Ciągłością Działania Infrastruktury Krytycznej
Gdzie i jaka praca po SGSP
Absolwenci Szkoły Głównej Służby Pożarniczej znajdują zatrudnienie w branżach związanych z ochroną przeciwpożarową, ratownictwem, bezpieczeństwem cywilnym, zarządzaniem kryzysowym, bezpieczeństwem i higieną pracy.
Absolwenci Bezpieczeństwa wewnętrznego odnajdą się wszędzie tam, gdzie jest potrzeba dbania o szeroko rozumiane bezpieczeństwo obywateli.
Absolwenci Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego mogą podjąć pracę w Państwowej Straży Pożarnej oraz służbach o charakterze ratowniczym, firmach prywatnych i państwowych, w bankach, urzędach państwowych i instytucjach publicznych. Są przygotowani do zajmowania stanowisk specjalisty czy kierownika wydziału ds. PPOŻ i BHP, instalatora zabezpieczeń technicznych, inżyniera bezpieczeństwa pożarowego.
Rekrutacja na studia w SGSP
Kandydaci planujący przyszłość edukacyjną w Szkole Głównej Służby Pożarniczej powinni zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, dostępnymi TUTAJ
Na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w postępowaniu rekrutacyjnym są uwzględniane oceny uzyskane na egzaminie dojrzałości z przedmiotów obowiązkowych: matematyki i języka obcego oraz z przedmiotów dodatkowych − fizyki z astronomią lub chemii. W przypadku studiów mundurowych dla strażaków w służbie kandydackiej obowiązuje egzamin praktyczny.
Na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego, na kierunku inżynieria bezpieczeństwa, oprócz wymienionych wyżej, dopuszczalne są następujące przedmioty do wyboru: geografia, WOS, informatyka, biologia.
W przypadku kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, w postępowaniu rekrutacyjnym są uwzględniane oceny z przedmiotów obowiązkowych − matematyki i języka obcego oraz z jednego spośród następujących przedmiotów dodatkowych: geografii, WOS-u, informatyk, historii.