Szczegółowy opis uczelni
AFiB Vistula zaprasza

Głęboki kryzys spowodowany przez pandemię pokazał, że dziś najważniejsza jest nauka. W rozchwianym świecie potrzebne są solidne fundamenty - sprawdzone informacje, wiedza i autorytety. To wszystko znajdziesz w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, która mieści się w nowoczesnym kampusie tuż obok stacji metra. Uczelnia oferuje 10 kierunków studiów licencjackich, magisterskich oraz inżynierskich a także studia podyplomowe, doktorskie, programy MBA i Vistula Executive Education, czyli praktyczny wymiar edukacji dla menedżerów. Wszystkie kierunki są prowadzone również w języku angielskim,w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, częśćw trybie online.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula to prestiż, doświadczenie, innowacyjny model kształcenia,orientacja na praktykę i wysoki poziom nauczania. Powstała w 1992 r. pod nazwą Wyższa Szkoła Ubezpieczeń i Bankowości. Uczelnia osiągnęła aktualny status poprzez dynamiczny rozwój i połączenia z innymi niepublicznymi instytucjami szkolnictwa wyższego. Od 2019 r. jej filią jest Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w rankingu magazynu Perspektywy plasuje się na piątym miejscu wśród najlepszych niepublicznych uczelni w Polsce.Od lat jest liderem w umiędzynarodowieniu. Kształci studentów ze 100 krajów. To uczelnia liderów i globalnych możliwości, której misją jest,jak najlepiej przygotować absolwentów do przyszłej kariery, wyposażyć ich w taką wiedzę, jaka jest im naprawdę potrzebna i kwalifikacje, jakich potrzebują pracodawcy. Śledzi rozwój Big Data, sztucznej inteligencji i robotyki. Szczególne zainteresowanie kieruje w stronę Azji i Chin.

Dzięki studiom w Vistuli przygotujesz się do wyzwań, które czekają cię w przyszłości. W atmosferze otwartości, zaufania i partnerstwa odkryjesz swoje zdolności i sprecyzujesz plany zawodowe. Nauczysz się krytycznego myślenia i odpowiedzialnego przywództwa.

AFiB Vistula oferuje różnorodne, atrakcyjne kierunki studiów, które są regularnie dostosowywane do zmieniających się potrzeb rynku pracy i oczekiwań studentów. Nowatorskie specjalizacje realizowane są pod nadzorem biznesowych opiekunów, przez kadrę wybitnych wykładowców, którzy są autorytetami w swoich dziedzinach.

Uczelnia jako jedna z niewielu w Polsce ma pełen zakres akredytacji ACCA, co jest dowodem uznania dla poziomu edukacji na kierunku Finanse i rachunkowość. Kwalifikacja zawodowa ACCA jest doceniana przez pracodawców na całym świecie. Jej posiadanie zwiększa szansę na awans na kierownicze stanowisko oraz sukces zawodowy. Z kolei specjalność „Zarządzanie projektami w organizacji” na kierunku Zarządzanie posiada akredytację PMI Global Accreditation Center for Project Management Education Programs (GAC). Absolwenci akredytowanych programów mogą być pewni, że posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do odniesienia zawodowego sukcesu.

Vistula to instytucja, która stawia na innowacje. Jest jednym z pionierów i liderów w kształceniu online, co zaprocentowało zwłaszcza w czasach pandemii. Błyskawiczne i sprawne przestawienie się z zajęć w uczelni na nauczanie zdalne było możliwe, ponieważ Vistula ma ogromne doświadczenie w tym obszarze i już dużo wcześniej zainwestowała we własną platformę e-learningową. Ma opracowane standardy i procedury, by prowadzić przez Internet nie tylko wykłady, ćwiczenia czy seminaria, ale także egzaminy i obrony prac dyplomowych.

Vistula od sześciu lat prowadzi profesjonalnie przygotowane studia online, ma gotowe materiały multimedialne, stale szkoli kadrę i intensywnie pracuje nad metodyką nauczania na odległość. W stałej ofercie ma następujące kierunki w trybie online po polsku:

Od października oferta obejmie także programy anglojęzyczne, a jeśli będzie taka potrzeba, również pozostałe kierunki studiów.

Liczba studentów, którzy wybierają studia online w Vistuli stale rośnie.

Doceniają, że mogą uczyć się, gdzie chcą i kiedy chcą, dopasowując naukę do pracy i życia osobistego. Dyplom mogą zdobyć z dowolnego miejsca na świecie.

W Vistuli odnajdziesz wyjątkową atmosferę. Już na starcie rozwiniesz swój indywidualny potencjał, zostaniesz objęty unikatowym Programem Mentoringu i skorzystasz z systemu atrakcyjnych stypendiów. Otrzymasz wsparcie, dzięki któremu łatwiej zintegrujesz się w środowisku uczelni i rozwiniesz skrzydła.

Z pomocą Biura Karier oraz za pośrednictwem platformy E- Kariera nawiążesz pierwsze kontakty z biznesem, a twoje kompetencje zyskają na sile. Otrzymasz dostęp do płatnych i bezpłatnych praktyk oraz staży w firmach z różnych branż, również w ramach unijnych programów. Dwa razy w roku będziesz mógł wziąć udział w Targach Pracy. 

W trakcie studiów możesz zdobyć uznawane na świecie certyfikaty i licencje, skorzystać z programów zagranicznej wymiany studenckiej i pogłębić swoje pasje w klubach i kołach studenckich.

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula zyskasz dyplom uznanej na rynku uczelni, która otworzy przed tobą globalne możliwości i przygotuje do międzynarodowej kariery.  

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawna Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji), które działają w jednym kampusie w Warszawie,stanowią fundament Grupy Uczelni Vistula. W 2014 roku dołączyła do nich Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu, w 2018 r. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego, a w 2019 r.Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Olsztynie.

W Grupie Uczelni Vistula czerpiemy z energii i możliwości, które daje nam wspólne działanie w ramach sześciu nowoczesnych szkół wyższych, przy jednoczesnym pełnym poszanowaniu odrębności, tożsamości i najmocniejszych stron każdej z nich. To oznacza bogatszą ofertę, lepszą i większą kadrę oraz wyższą jakość. W procesie nauczania stawiamy na praktykę i współpracę ze światem biznesu, co zapewnia naszym absolwentom sukces na rynku pracy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym w Polsce i na świecie.Rekrutacja na studia

Szczegółowe informacje dla kandydatów, dotyczące rekrutacji na studia znajdziecie na:

Rekrutacja krok po kroku:

  • Zarejestruj się na stronie: https://apply.vistula.edu.pl/
  • Wypełnij aplikację online i dołącz dokumenty.
  • Dostaniesz umowę i zarządzenie o płatnościach z Biura Rekrutacji.
  • Wydrukuj swoją aplikację, umowę i zarządzenie o płatnościach.
  • Opłać wpisowe (jeżeli jest wymagane).
  • Złóż dokumenty w Biurze Rekrutacji.
  • Odbierz decyzję o przyjęciu na studia.
  • Podpisz umowę na studia!
Oferta Kształcenia

Bogata oferta studiów Akademii Finansów i Biznesu Vistula obejmuje:


studia licencjackie - link TUTAJ

studia inżynierskie - link TUTAJ

studia drugiego stopnia - link TUTAJ

studia podyplomowe, MBA - link TUTAJ

studia przez internet - link TUTAJ


Skontaktuj się z nami

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

ul. Stokłosy 3
02-787 Warszawa
(150 m od Stacji Metro Stokłosy)

tel. +48 22 45 72 300
tel. +48 22 45 72 400
fax +48 22 45 72 303

https://www.vistula.edu.pl/
e-mail: rekrutacja@vistula.edu.pl

Artykuły dotyczące uczelni
Total 12 items.
Polacy oszaleli na punkcie języka hiszpańskiego

Polacy oszaleli na punkcie języka hiszpańskie...

Marzysz o tym, by mówić po hiszpańsku? Kochasz flamenco, paellę i architekturę Gaudiego? Chcesz obejrzeć…
Uczelnie Vistula to globalne możliwości rozwoju

Uczelnie Vistula to globalne możliwości rozwo...

Maturzyści 2020 - to jest czas, by ruszyć w dalszą drogę. Uczelnie Vistula otworzą przed…
Stosunki międzynarodowe - studia online w Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Stosunki międzynarodowe - studia online w Aka...

Studia online są prowadzone w Akademii Finansów i Biznesu Vistula od wielu lat. Zostały profesjonalnie…
Umarł król niech żyje król - zmiany na rynku radiowym komentuje dr Michał Maliszewski

Umarł król niech żyje król - zmiany na rynku...

Na naszych oczach rodzi się nowa konfiguracja polskiego rynku radiowego.
Czy możemy zaufać wyborom korespondencyjnym?

Czy możemy zaufać wyborom korespondencyjnym?

W wyborach ważne są dwa czynniki - zaufanie społeczne do przeprowadzających głosowanie (przede wszystkim do…
W dużych miastach brakuje pracowników! Czy warto szukać ich na studenckich targach pracy?

W dużych miastach brakuje pracowników! Czy wa...

Najbliższe Targi Pracy JobSpot odbędą się 12 marca 2020 roku w kampusie Uczelni Vistula przy…
Operacja Wuhan, czyli walka z epidemią po chińsku – komentarz Magdaleny Rybickiej z AFiB Vistula

Operacja Wuhan, czyli walka z epidemią po chi...

Walka z epidemią to ogromny wysiłek logistyczny, ale sposób zarządzania przez komunistyczną partię Chin oraz…
Uczelnie Vistula wspierają Australię

Uczelnie Vistula wspierają Australię

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula włączają się w…
Jak technologia zmieniała edukację, czyli dyplom online

Jak technologia zmieniała edukację, czyli dyp...

Życie na walizkach, własny biznes, nietypowe godziny pracy, małe dzieci, mieszkanie za granicą lub z…
Dzień Otwarty w Grupie Uczelni Vistula

Dzień Otwarty w Grupie Uczelni Vistula

Nadal wahasz się i nie wiesz, jaką uczelnię i jakie studia wybrać? Pomożemy ci w…
Kosmos na wyciągnięcie ręki w Vistuli

Kosmos na wyciągnięcie ręki w Vistuli

27 kwietnia, w godzinach od 10.00 do 18.00 w kampusie Uczelni Vistula w Warszawie przy…
Wyzwania edukacji XXI wieku okiem ekspertów

Wyzwania edukacji XXI wieku okiem ekspertów

Współczesna szkoła, uczeń i edukacja stawiają przed nauczycielem szereg wyzwań. Umiejętność poradzenia sobie w dynamicznie…
Lokalizacja