Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
- Poznaj PUM w Szczecinie
- Oferta kształcenia
- Rekrutacja na studia
- Studia podyplomowe
- Co warto wiedzieć
- Kontakt
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie rozpoczął swoją działalność w 1948 roku jako Akademia Lekarska w Szczecinie. W 1992 roku uczelnia otrzymała nazwę Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie. W sierpniu 2010 roku stała się Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie.
Obecnie PUM posiada 3 wydziały:
- Wydział Medycyny i Stomatologii
- Wydział Nauk o Zdrowiu
- Wydział Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej
Na jednolitych studiach magisterskich, I i II stopnia, doktoranckich i podyplomowych studiuje ponad 5 tys. studentów, w tym ok. 700 obcokrajowców. Zajęcia prowadzi 720 pracowników naukowo-dydaktycznych oraz 206 profesorów na czele z prof. Janem Lubińskim, prof. Mariuszem Ratajczakiem i prof. Bogusławem Machalińskim.
Studiuj kierunki medyczne
Oferujemy kształcenie na kierunkach: lekarski, lekarsko-dentystyczny, dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne, administracja i zarządzanie w ochronie zdrowia, pielęgniarstwo, położnictwo, psychologia zdrowia, analityka medyczna, biotechnologia, specjalność biotechnologia medyczna i farmacja.
PUM
prowadzi także Szkołę Doktorską. Studenci odbywają zajęcia w dwóch
szpitalach klinicznych na Pomorzanach i przy Unii Lubelskiej w
Szczecinie (Uniwersytecki
Szpital Kliniczny nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego PUM w Szczecinie
wraz ze szpitalem w Policach oraz
Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie), w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej, a przygotowania i egzaminy prowadzone
są w Centrum Egzaminów Testowych.
Działalność naukowa PUM obejmuje wszystkie dziedziny nauk medycznych. Szczególne osiągnięcia odnotowano w genetyce i patologii nowotworowej, a także w badaniach nad komórkami macierzystymi. Do osiągnięć klinicznych należą zabiegi w zakresie kardiologii inwazyjnej, chirurgii ręki i gastroenterologii.