Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
- Poznaj uczelnię
- Oferta Kształcenia
- Rekrutacja na studia
- Studia podyplomowe
- Życie studenckie
- Skontaktuj się z nami
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu już od ponad 75 lat funkcjonuje jako jedna z największych uczelni ekonomicznych w Polsce. Bez wątpienia to zasługa naszych wykładowców oraz ciekawej i dopasowanej do współczesnego rynku pracy ofercie edukacyjnej. Jesteśmy jedną z najchętniej wybieranych szkół wyższych w kraju – co potwierdza miejsce w czołówce rankingu MEiN. Uczymy również w Filii w Jeleniej Górze.
Warto wspomnieć, że kierunek logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w 2023 roku kolejny raz został uznany za najlepszy w Polsce w rankingu magazynu „Perspektywy”.
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – rekrutacja
Rekrutacja na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu prowadzona jest w formie online. Rejestracja kandydatów na studia stacjonarne trwa od końca maja do początku lipca (dokładne daty są dostępne w serwisie rekrutacyjnym UEW) Rejestracja na studia niestacjonarne trwa do końca września.
Jesteśmy dumni z faktu, iż kształcimy przyszłych specjalistów w zakresie m.in.: ekonomii, finansów, logistyki, marketingu, inżynierii produkcji. Oferujemy również studia w języku angielskim, indywidualne programy nauczania (BIPS), a także elitarne studia Executive MBA oraz różnorodne studia podyplomowe.
Kampus UEW
Nasz kampus mieści się w najzieleńszej dzielnicy Wrocławia, nieopodal Rynku i Dworca Głównego. Znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebujesz: sale wykładowe, bibliotekę, akademiki, basen, bistro oraz liczne parki. Wszystkie ćwiczenia i wykłady odbywają się w jednym miejscu, co dla każdego studenta bez wątpienia jest dużym plusem.
Biuro Karier – Centrum Współpracy z Biznesem UEW
Chociaż studia na UEW doskonale przygotowują do podjęcia pierwszej pracy, to jednak dobrze wiemy, że nie każdy musi od razu wiedzieć, co dokładnie chciałby robić po studiach. Tu z pomocą przychodzi nasze Biuro Karier – zatrudnieni w nim specjaliści i specjalistki pomogą Ci znaleźć pracę, praktyki lub staż, zaplanować karierę zawodową zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami, a także lepiej poznać i rozwinąć posiadane kompetencje.
Domy akademickie
Na UEW możesz zamieszkać w jednym z dwóch akademików: imponującym „Ślężaku” i kameralnym „Przegubowcu”. Obydwa z nich ulokowane są tuż przy kampusie – dotarcie na zajęcia zajmuje dosłownie kilka minut. To wygodny, a przy tym niedrogi sposób na zakwaterowanie w trakcie studiów, z którego przed Tobą skorzystały dziesiątki tysięcy studentów.
Centrum Symulacji Procesów Biznesowych (CSPB)
CSPB to unikalna w skali kraju, interaktywna pracownia komputerowa, w której przeprowadzamy zajęcia, ćwiczenia i badania związane z projektowaniem, modelowaniem, symulacjami i doskonaleniem procesów biznesowych. W tym celu wykorzystujemy najnowsze technologie komputerowe i audiowizualne, takie jak na przykład AV i VR. W CSPB sprawdzisz, jak wyglądają gry symulacyjne w wirtualnym środowisku biznesowym, zaprojektujesz procesy przydatne w funkcjonowaniu przedsiębiorstw oraz przeprowadzisz symulacje 3D pod okiem doświadczonych trenerów.
Biblioteka UEW
Miejsce to pełni funkcję uczelnianej biblioteki oraz ośrodka informacji ekonomicznej z najbogatszym księgozbiorem z zakresu nauk ekonomicznych na Dolnym Śląsku: półki w regałach mierzą aż 15 kilometrów! Siedziba Biblioteki to także jeden z najnowocześniejszych, a przy tym najbardziej przytulnych obiektów na naszym kampusie – doskonałe miejsce nie tylko do nauki czy pracy, ale też złapania chwili oddechu pomiędzy zajęciami.
Studium Języków Obcych (SJO)
We współczesnym świecie dobra znajomość języków obcych to podstawa sukcesu. Na UEW doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, oddając do twojej dyspozycji możliwości, które zapewnia nauka w naszym Studium Języków Obcych. Szlifuj jeden z 9 języków obcych (w tym także japoński i chiński) pod okiem doświadczonych lektorek i lektorów. W SJO możesz również uzyskać certyfikaty uznawane przez wielu pracodawców: m.in. Cambridge czy Goethe-Zertifikat.
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
Aktywny odpoczynek po zajęciach? Tylko w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu! Trenerzy i trenerki SWFiS prowadzą zajęcia w ramach dwudziestu dyscyplin sportowych, m.in. koszykówki, piłki ręcznej, pływania, wspinaczki sportowej czy trójboju siłowego. Jeśli chcesz jeszcze bardziej rozwinąć swoje umiejętności, dołącz do jednego z Uczelnianych klubów AZS, biorąc udział w licznych zawodach na szczeblu ogólnopolskim.
Uniwersytecki Inkubator PrzedsiębiorczościinQUBE
Działający przy UEW Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości inQUBE to miejsce, w którym wspieramy ludzi przedsiębiorczych, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie profesjonalnego biznesu. inQUBE integruje młodych przedsiębiorców i specjalistów, zapewniając miejsce spotkań, pracy, inspiracji i zbierania doświadczeń. Specjaliści i specjalistki inQUBE wspierają merytorycznie nowe biznesy poprzez szkolenia, warsztaty, networking oraz działalność doradczo-konsultacyjną.
BIPS – Biznesowy Indywidualny Plan Studiów
Projekt BIPS jest kierowany do ambitnych studentów, którzy pragną zdobyć wyjątkowe doświadczenie. Rdzeniem tego dualnego, biznesowo-akademickiego programu jest praca nad projektami indywidualnymi oraz zespołowymi przy wsparciu doświadczonych opiekunów. Program obejmuje trzy semestry intensywnej pracy pod opieką tutora akademickiego i mentora biznesowego, zgodnie z partnerstwem „Studenci-Nauka-Biznes”. BIPS ma na celu przyspieszenie kariery oraz rozwój kluczowych kompetencji poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i indywidualne wsparcie uczestnika. BIPS jest dostępny dla studentów co najmniej 2. roku studiów I stopnia.
Targi Pracy
To sztandarowa tego typu impreza w regionie! Akcja, którą cyklicznie organizuje Centrum Współpracy z Biznesem UEW, ułatwia znalezienie pracy w firmie o uznanej renomie. Podczas Targów tworzymy przestrzeń bezpośredniego kontaktu pracodawców ze studentami Uczelni. Prezentacja ofert pracy, staży i praktyk służy pozyskaniu kandydatów spełniających wymagania pracodawców. Do tej pory wśród wystawców pojawiły się takie marki, jak m.in. Allegro, Volvo, Procter & Gamble, Kancelaria Olesiński & Wspólnicy, LG, Bank Pekao, Tarczyński, EY, KPMG, Capgemini i wiele innych.
Kompetencje Przyszłości
Program Kompetencje Przyszłości obejmuje cykl szkoleń opracowany przez Centrum Współpracy z Biznesem UEW i partnerów biznesowych Uczelni. W ramach programu studenci mają okazję poznać 5 kluczowych kompetencji przyszłości: inteligencję emocjonalną, współpracę w zespole, rozwiązywanie problemów, przejmowanie odpowiedzialności oraz budowanie wizerunku. Kompetencje nabywa się pod okiem doświadczonych ekspertów, ekspertek, praktyków biznesu i organizacji pożytku publicznego. W programie biorą udział znane marki: do tej pory były to m.in. HP, RST Software Masters, INNERGO, Smith-Nephew, LeanSixSigma Academy Poland, Fundacja Partycypacji „Biorę Udział”, Grupa Impel czy też Credit Agricole.
Mentoring dla Studentów
Program zapewnia dostęp do aktualnej wiedzy we współpracy ze specjalistami i specjalistkami, mentorami i mentorkami z różnych branż. W trakcie Mentoringu zyskasz możliwość poznania realiów rynkowych z pierwszej ręki. Rozwiniesz posiadane umiejętności interpersonalne, zdobędziesz cenne kontakty zawodowe, a także zaplanujesz ścieżkę rozwoju własnych kompetencji w odniesieniu do wybranej kariery zawodowej.
Business Challenger
Business Challenger to biznesowa gra strategiczna, podczas której zespoły studenckie prowadzą wirtualne firmy działające na rynku krajowym i międzynarodowym. Organizowana przez Biuro Karier UEW gra pozwala zaprojektować strategię rozwoju, szlifować kompetencje w zakresie komunikacji w zespole, ocenić rentowność inwestycji czy też zarządzać rozwojem przedsiębiorstwa. W ramach Business Challengera konkuruje ze sobą kilka zespołów pracujących pod okiem nie tylko wykładowców UEW, ale też menedżerów i partnerów programu.
DTthon
To cykliczne wydarzenie, którego organizatorem jest Centrum Projektowania Innowacyjnych Rozwiązań DT HUB, przypomina hackathon – maraton programistyczny. Podczas intensywnej pracy warsztatowej w formule Design Thinking studenckie zespoły projektowe mierzą się z konkretnymi wyzwaniami: rzeczywistymi problemami biznesowymi przygotowanymi przez zleceniodawców – firmy z grupy ABSL. Zespoły pracują w obecności zleceniodawców będących właścicielami wyzwań. Uczestnicy DTthonu przy wsparciu facylitatorów tworzą rozwiązania dla problemów, jakie przygotują zaproszone organizacje, poznając zalety metodyki Design Thinking w praktyce.
Debiuty Studenckie
Debiuty Studenckie to prowadzona przez Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu seria zeszytów naukowych, w której publikujemy prace młodych naukowców i naukowczyń studiujących na UEW. Prace o określonej tematyce przygotowywane są pod okiem doświadczonych redaktorów i redaktorek: pracowników i pracowniczek naukowo-dydaktycznych naszej Uczelni. To doskonały sposób na udany start kariery naukowej i ujrzenie własnego nazwiska w czasopiśmie o uznanej renomie.