Wyższa Szkoła Medyczna w Kłodzku

uczelnia niepubliczna, 57-300 Kłodzko, ul. Jana Pawła II 4 (pok. 211)/ Plac Jagiełły 6, (+74) 867 13 02 , dziekanat@wsm.klodzko.pl

Rekrutacja na studia 2022/2023

Informacje ogólne na temat naboru kandydatów

Każdego roku tysiące kandydatów biorą udział w procesie rekrutacji na wybraną uczelnię. Zasady naboru na studia od strony formalnej zasadniczo są podobne we wszystkich placówkach. Niemal wszystkie szkoły wyższe rekrutują poprzez elektroniczny system internetowy (ERK - Elektroniczna Rejestracja Kandydatów, IRK - Internetowa Rejestracja Kandydatów). Pierwszym krokiem jest zatem rejestracja kandydata, czyli założenie konta w specjalnym systemie internetowej rekrutacji na stronie www uczelni. Uzupełniając dane adresowe należy bezbłędnie podać PESEL, który zazwyczaj staje się loginem. Następnie kandydat wybiera interesujący go kierunek (może być więcej niż jeden), dokonuje opłaty rekrutacyjnej, wprowadza do systemu wyniki uzyskane na maturze.

Wynik rekrutacji będzie dostępny w systemie on-line. Po zalogowaniu się poznasz informacje o uzyskanych punktach (PROGI PUNKTOWE NA STUDIA), przyjęciu lub nie na studia. Jeżeli zostaniesz zakwalifikowany, zwykle w ciągu 7 dni należy dostarczyć na uczelnię komplet wymaganych dokumentów: świadectwo maturalne, zdjęcia, podpisany formularz internetowy, dowód wzniesienia opłaty rekrutacyjnej, kserokopia dowodu osobistego, orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiów na wybranym kierunku.

W przypadku większości uczelni niepublicznych (zwanych prywatnymi) fakt rejestracji kandydata poprzez system internetowy jest równoznaczny z przyjęciem na studia. Przypieczętowaniem tego procesu jest podpisanie umowy o naukę, która w prywatnych szkołach wyższych jest odpłatna. Zalecamy, aby szczegółowe informacje na temat naboru sprawdzić na stronie www wybranej uczelni.

Rekrutacja - Wyższa Szkoła Medyczna w Kłodzku

Postępowanie rekrutacyjne w WSM w Kłodzku

ZAŁÓŻ KONTO KANDYDATA

  • Wypełnij formularz online
  • Wybierz kierunek
  • Załącz dokumenty
  • Śledź status online

PRZYGOTOWAĆ WCZEŚNIEJ:

  • dowód osobisty
  • świadectwo maturalne
  • dyplom ukończenia studiów I stopnia (dotyczy tylko kandydatów na studia II stopnia).

Wypełnienie formularza zajmie jedynie kilka minut i jest warunkiem spełnienia wszystkich formalności niezbędnych do ukończenia rekrutacji elektronicznej!

REKRUTACJA PROWADZONA JEST PRZEZ CAŁY ROK

W każdej chwili możesz zostawić nam swoje dane, a my w odpowiednim momencie przypomnimy Ci o terminie uruchomienia rekrutacji elektronicznej.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

e-mail: dziekanat@wsm.klodzko.pl

telefon: 74 867 13 02, 531 604 500

Typy studiów w Polsce

Najczęściej czytane