Automatyzacja Procesów Biznesowych – kierunek wyjątkowy na skalę kraju
Studia z Automatyzacji Procesów Biznesowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oferują ponad 100 godzin zajęć, od podstaw, z oprogramowaniem wykorzystywanym w praktyce w zakresie automatyzacji procesów biznesowych.
Automatyzacja Procesów Biznesowych – BPA to pierwszy w Polsce kierunek studiów, który zapewnia zarówno kompleksową wiedzę, jak i rozwija najbardziej aktualne kompetencje z zakresu automatyzacji. Teoria ściśle łączy się tu z praktyką rynkową, a prawie połowa zajęć prowadzona jest przez ekspertów, na co dzień zajmujących się nowymi technologiami i robotyzowaniem procesów biznesowych. Współpracują z nami kluczowe firmy na rynku automatyzacji, jak: Nordea, Fujitsu, Bosch, DXC, Digital Teammates, Digital Workforce czy Mindbox.
„ - Kierunek Automatyzacja Procesów Biznesowych jest odpowiedzią na potrzeby biznesu związane ze zmianą cyfrową. To właśnie obszary robotyzacji i automatyzacji będą poszukiwały wyspecjalizowanej kadry i oferowały atrakcyjne oferty na rynku pracy w najbliższej dekadzie.” - podkreśla Agnieszka Belowska Gosławska z firmy Nordea - partner strategiczny kierunku.
Studia z Automatyzacji Procesów Biznesowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oferują ponad 100 godzin zajęć, od podstaw, z oprogramowaniem wykorzystywanym w praktyce w zakresie automatyzacji procesów biznesowych. Te umiejętności i kompetencje stanowią kluczową wartość dla osób myślących o karierze we współczesnych, coraz bardziej cyfrowych organizacjach. Absolwenci Automatyzacji Procesów Biznesowych to analitycy posiadający umiejętność kreatywnego spojrzenia na biznes, co decyduje o ich unikatowości na rynku pracy.
„ - Absolwenci tego kierunku to pracownicy, na których zapotrzebowanie rośnie wraz z rozwojem nowych technologii i sztucznej inteligencji. To przyszli pasjonaci - specjaliści, na których wiedzę i doświadczenie mogą liczyć firmy i instytucje z różnych obszarów gospodarki, realizujące strategię cyfrowej transformacji.” - mówi Kinga Chelińska-Barańska, Digital Workforce Services.
Kierunek pozwala znaleźć zatrudnienie w większości sektorów cyfrowej gospodarki, na stanowiskach takich, jak: eksperci od automatyzacji, pasterze robotów czy higieniści danych. Nacisk na pracę zespołową tworzy przestrzeń do kreacji start-upów i rozwiązań technologicznych dla firm. Studia na kierunku Automatyzacja Procesów Biznesowych kończą się praktycznym opracowaniem wdrożenia dla wybranej organizacji.
„ - Unikatową wartością kierunku Automatyzacja Procesów Biznesowych jest jego wyraźnie praktyczny charakter, oraz możliwość przekonania się, że sama technologia nie wystarczy do automatyzacji procesu. Studenci podczas sześciu semestrów uczą się od najlepszych praktyków w Polsce.” - zaznacza Żaneta Leduchowska, Fujitsu Technology Solutions.
Nasi studenci zwyciężają hackathony technologiczne w całej Polsce, dzięki czemu zwiększają swoje umiejętności i zyskują uwagę czołowych firm rozwijających swój cyfrowy profil.
Zobacz Prezentację Wydziału Zarządzania UŁ