Jakiego artykułu szukasz?

Niezależność finansowa już na studiach w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Rozmowa z Karoliną Bartczak-Jasiaczyk, kierowniczką Biura Karier Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na temat aktywności zawodowej i niezależności finansowej studentów.

Niezależność finansowa już na studiach w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Rozmowa z Karoliną Bartczak-Jasiaczy, kierowniczką Biura Karier Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi


Czym jest Studenckie Biuro Karier w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi?

Studenckie Biuro Karier Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi jest certyfikowaną agencją zatrudnienia (nr 8238). Naszą misją jest pomoc studentom i absolwentom w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Mówiąc prościej, każda osoba, która przyjdzie do naszego biura, otrzyma ofertę pracy, by poza rozwojem edukacyjnym zdobywała doświadczenie zawodowe i miała możliwość zyskania finansowej niezależności.

Dlaczego tak ważne jest, żeby pierwsze doświadczenia zawodowe studenci rozpoczynali już na studiach?

Nowa rzeczywistość społeczna, gospodarcza i ekonomiczna, konkurencja na rynku pracy oraz wysoka stopa bezrobocia, sięgająca pod koniec maja 2014 roku w województwie łódzkim aż 13,2%, wymusza na młodych, uczących się ludziach podejmowanie dodatkowych aktywności.

Pracodawcy zwracają uwagę nie tylko na podstawowy profil wykształcenia, potwierdzony dyplomem czy certyfikatem, ale przede wszystkim na umiejętność praktycznego rozwiązywania problemów, otwartość umysłu i wysoki poziom umiejętności interpersonalnych. Warto również podejmować liczne staże i praktyki, pamiętając, że dobre referencje mogą być przepustką do otrzymania w przyszłości wymarzonego stanowiska pracy.

Na czym polega program „Studiuj&Pracuj” uruchamiany w tym roku w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi?

Program „Studiuj & Pracuj” polega na zachęceniu studentów do łączenia przyjemnego z pożytecznym, czyli zdobywania wiedzy i podejmowania pracy zawodowej, dzięki czemu już od pierwszego roku studiów mają oni szansę zyskania niezależności finansowej. Najważniejsze wydaje się jednak to, iż im wcześniej studenci podejmą pracę i zaznajomią się z wymaganiami pracodawców, tym większe będą ich szanse na rynku pracy w przyszłości i większe prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu zawodowego.

Czy z programu „S&P” mogą skorzystać studenci wszystkich kierunków i wszystkich typów studiów?

Oczywiście. Z programu „S&P” mogą korzystać studenci wszystkich kierunków i wszystkich typów studiów. Nasze biuro posiada bowiem bardzo bogatą bazę ofert pracy, praktyk i staży, zaczynając od ofert pracy na pełny etat po umowy cywilnoprawne, prace weekendowe, a także — co należy podkreślić — oferty pracy zdalnej. Z ofert tych korzystają najczęściej studenci niepełnosprawni oraz studenci Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. W naszym biurze każdy student, bez względu na typ studiów, znajdzie odpowiednią dla siebie ofertę zatrudnienia.

Co poza programem „S&P” ma do zaoferowania studentom i ich przyszłym pracodawcom Biuro Karier Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi?

Poza programem „S&P” oferujemy studentom pomoc w pisaniu dokumentów aplikacyjnych (CV, listów motywacyjnych, biogramów zawodowych) i przygotowujemy ich do rozmowy kwalifikacyjnej. Pełnimy również funkcję diagnostyczno-doradczą — pomagamy w procesie planowania własnej kariery zawodowej oraz w określeniu swoich predyspozycji zawodowych. Kładziemy ogromny nacisk na współpracę z otoczeniem. Ściśle współpracujemy z firmami różnych branż. Promujemy najlepszych studentów wśród pracodawców oraz uczestniczymy w projektach rozwojowych wielu firm. Nasi studenci mają szansę zrealizować swoje pomysły i wdrażać rozwiązania w czyn.

Jakimi kanałami studenci informowani są o ofertach Biura Karier?

Oferty pracy oraz wszystkie aktualności związane ze szkoleniami, projektami czy aktywnościami skierowanymi do studentów umieszczane są na stronie Biura Karier AHE — www.bk.ahe.lodz.pl. Ponadto oferty pracy rozsyłane są do zarejestrowanych studentów drogą mailową, a także umieszczane w Wirtualnym Pokoju Studenta. Baza z aktualnymi ofertami dostępnymi dla wszystkich zainteresowanych znajduje się również w Biurze Karier Akademii, gdzie już teraz serdecznie zapraszam.

Czy studenci chętnie korzystają z pomocy Biura Karier?

Tak. Coraz więcej studentów korzysta z usług naszego biura, szczególnie w zakresie pomocy w znalezieniu pierwszej pracy czy napisaniu profesjonalnego CV i listu motywacyjnego. Studenci kierunków artystycznych przychodzą natomiast z prośbą o pomoc w stworzeniu własnego portfolio kariery bądź kreatywnego CV, a nawet wideo CV.

Jak Pani zdaniem pracodawcy oceniają absolwentów Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi?

Pracodawcy bardzo cenią sobie absolwentów Akademii. Dzięki metodzie projektowej i warsztatowej, którą prowadzone są zajęcia w AHE, studenci nabywają umiejętności najbardziej pożądanych przez pracodawców na rynku pracy. Są to przede wszystkim umiejętności twórczego i kreatywnego podejścia do rozwiązania problemu, samodzielność w podejmowaniu decyzji, umiejętność pracy pod presją czasu. Poza tym nasi studenci otrzymują referencje za wyjątkowe projekty i pomysły, co zwiększa ich atrakcyjność na rynku pracy.

Proszę podać pięć powodów, dla których student już na początku studiów powinien odwiedzić Biuro Karier w Akademii?

Po pierwsze, by otrzymać ofertę pracy, która pozwoli na finansowe uniezależnienie się od rodziców czy krewnych. Dalej — by przygotować profesjonalne dokumenty aplikacyjne i poznać nowe, twórcze sposoby aplikacji na wybrane stanowisko pracy. Nasze biuro warto odwiedzić również, by uzyskać wsparcie i pomoc w zaplanowaniu własnej przyszłej kariery zawodowej, uzyskać informacje o aktualnościach na rynku pracy, poznać oczekiwania pracodawców i kompleksowo przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Powiązane treści

​Ile naprawdę kosztują studia?
​Ile naprawdę kosztują studia?
​Jak zdobyć stypendium? - poradnik studenta
​Jak zdobyć stypendium? - poradnik studenta
​Zawody przyszłości
​Zawody przyszłości
Zawody przyszłości,  gdzie będzie praca?
Zawody przyszłości, gdzie będzie praca?
Stypendia dla studentów
Stypendia dla studentów
Czy absolwenci muszą pracować w swojej specjalizacji?
Czy absolwenci muszą pracować w swojej specjalizacji?
Kredyt studencki
Kredyt studencki
Biurowe ABC z przymrużeniem oka
Biurowe ABC z przymrużeniem oka
Firmowy dress code latem
Firmowy dress code latem
Staż studencki chętnie, ale za pieniądze
Staż studencki chętnie, ale za pieniądze
Mądrze negocjuj podwyżkę
Mądrze negocjuj podwyżkę

Komentarze (0)

brak komentarzy…
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Akademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych w Warszawie
  • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie
  • Uniwersytet SWPS Katowice
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Wyższa Szkoła Zarządzania Edukacja we Wrocławiu
  • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
  • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
  • Uniwersytet Gdański
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
  • Powiślańska Akademia Nauk Stosowanych
  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Europejska Uczelnia w Warszawie
  • Powiślańska Akademia Nauk Stosowanych Filia w Toruniu
  • Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Akademia Techniczno-Informatyczna w Naukach Stosowanych
  • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
  • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Akademia Nauk Stosowanych im. J. A. Komeńskiego w Lesznie
  • Warszawska Akademia Medyczno-Techniczna Nauk Stosowanych
  • Gdańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Uniwersytet Vizja w Warszawie
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Akademia Zamojska
  • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
  • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
  • Akademia Jagiellońska w Toruniu
  • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
  • Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
  • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Akademia Tarnowska
  • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
  • Uniwersytet SWPS Poznań
  • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
  • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
  • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
  • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
  • Collegium Da Vinci w Poznaniu
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Powiślańska Akademia Nauk Stosowanych Filia w Kościerzynie
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
  • Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
  • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu
  • Politechnika Poznańska
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Politechnika Łódzka
  • Akademia Humanitas w Sosnowcu
  • Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze
  • Uniwersytet SWPS Kraków
  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula Filia w Olsztynie i Kętrzynie
  • Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
  • Uczelnia Łukaszewski w Warszawie
  • Akademia Techniczno-Artystyczna - Wydział Wrocławska Akademia Biznesu
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Powiślańska Akademia Nauk Stosowanych Filia w Gdańsku
  • Bydgoska Szkoła Wyższa
  • Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
  • Zachodniopomorska Szkoła Biznesu - Akademia Nauk Stosowanych w Szczecinie
  • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
  • Akademia Śląska w Katowicach
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku
  • Politechnika Częstochowska
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
  • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
  • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
  • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Lubelska Akademia WSEI, Filia  w Warszawie
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Uniwersytet SWPS Warszawa
  • Szkoła Główna Mikołaja Kopernika w Warszawie
  • Warszawska Szkoła Filmowa
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Uniwersytet SWPS Sopot
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Akademia Ateneum w Gdańsku
  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
  • Uniwersytet SWPS Wrocław
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Uniwersytet Kaliski
  • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula Filia w Gdańsku
  • Warszawski Uniwersytet Medyczny
  • Akademia WIT w Warszawie
  • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
  • Politechnika Morska w Szczecinie
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
  • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi