Poznajcie podcasty na UAM
Podcast to obecnie jedna z popularniejszych form tworzenia, ale też odbierania treści. Zobacz, jakie podcasty oferuje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Tworzenie treści jako serii odcinków publikowanych w internecie daje nieskończone pole możliwości. Pracownicy, naukowcy i badacze UAM korzystają z niej. Dzięki temu docierają do społeczności akademickiej, ale także do znacznie szerszego grona odbiorców. Poznajcie podcasty na UAM!
Naukowa Dzielnica UAM
Ten podcast polecaliśmy już kilka razy. W każdym miesiącu powstają dwa, a nawet trzy jego odcinki. Znajdziecie w nich aktualne komentarze i rozmowy z naukowcami, wykłady oraz debaty uniwersyteckie. Szczególne miejsce na playliście mają odcinki nazywane Uniwersyteckim Serwisem Informacyjnym, w których usłyszycie o najciekawszych wydarzeniach na UAM.
Fizykiem jestem
Od lutego 2023 Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prowadzi podcast edukacyjny. W każdym miesiącu pojawia się jeden odcinek. Część z nich to rozmowy z absolwentami Wydziału Fizyki, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach zdobytych na studiach, ale także możliwościach, które te studia im dały. Większość podcastów to rozmowy z naukowcami, którzy prowadzą projekty naukowe i badania, np. wywiad z prof. UAM dr. hab. Jędrzejem Kocińskim, współautorem projektu StethoMe – inteligentny stetoskop.
Podcast Maturalny
To cykl wykładów z zakresu najnowszej historii politycznej i wiedzy o społeczeństwie. Choć powstał z myślą o maturzystach, to z pewnością przypadnie on do gustu wszystkim zainteresowanym polityką i sprawami publicznymi.
Podcast powstaje przy współpracy ze studentami i studentkami kierunku Produkcja audiowizualna: Oliwia Szeląg (współkoordynatorka projektu), Jakub Biegniewski (autor dżingla), Monika Lisiak (lektorka dżingla).
Tu dzieje się nauka
Ten podcast promuje koła naukowe UAM, których działa już ponad 200. Nagrania to rozmowy, które prowadzi dr Michał Larek – pisarz, podcaster, specjalista od storytellingu, absolwent UAM. Daj się zainspirować i posłuchaj jak studenci i studentki zaczynają swoją przygodę z nauką.
Partnerem technicznym nagrań jest Wydział Filozoficzny UAM.