Studia licencjackie, magisterskie … a może podyplomówka?
Jesteś absolwentem studiów licencjackich i chcesz podnieść swoje kompetencje? Masz dyplom magistra i wciąż chcesz się kształcić? Doskonałym pomysłem w obu przypadkach są studia podyplomowe. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotował ofertę takich studiów. Sprawdź, co w niej znajdziesz.
Warto podkreślić, że wydziały Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w każdym roku akademickim modyfikują swoją ofertę, aby słuchacze zdobywali umiejętności i kompetencje rzeczywiście potrzebne im na rynku pracy. Ponadto wiele kierunków studiów podyplomowych mogą realizować osoby z dyplomem licencjackim.
Studia podyplomowe na UAM
Studia podyplomowe prowadzi 15 wydziałów UAM. Spis kierunków przyporządkowanych do wydziałów znajdziecie w specjalnej zakładce – kliknij tutaj.
Znajdziecie wśród nich propozycje takie jak:
- fizyka dla nauczycieli,
- kształcenie tłumaczy specjalistycznych,
- edukacja alternatywna w zakresie Pedagogiki Waldorfskiej,
- przetwarzanie danych – big data
- monitoring środowiska przyrodniczego.
W tym roku jedną z nowych propozycji jest kierunek o nazwie Prosty język w instytucjach publicznych. Kierunek to propozycja dla osób, które pracują w instytucjach publicznych lub rozważają podjęcie pracy w sferze komunikowania publicznego. Słuchacze tych studiów będą przede wszystkim uczyć się przez praktykę. Będą pracować na bazie pism urzędowych, pochodzących z wielu instytucji i firm z Polski, m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Najwyższej Izby Kontroli i wybranych urzędów marszałkowskich. Do ich dyspozycji będzie także Baza Tekstów Urzędowych, którą Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej stworzył we współpracy z Urzędem Miejskim w Poznaniu oraz Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym.
Studenci będą musieli tworzyć samodzielne teksty od podstaw, ale nauczą się też, jak redagować skomplikowane pisma używając prostego i zrozumiałego słownictwa. Kierunek ma bardzo warsztatowy charakter, o czym świadczy liczba godzin wykładowych. Spośród 180 godzin zajęć tylko 6 stanowią wykłady, a pozostałe 174 godziny to ćwiczenia i warsztaty.
Poznaj ofertę studiów UAM w portalu
Bądź na bieżąco z zasadami rekrutacji na UAM