Uniwersytet im. Adama Mickiewicza – studia podyplomowe
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza istnieje już od ponad 100 lat - to największa uczelnia Wielkopolski. Na przestrzeni kolejnych dziesięcioleci ewaluował, zmieniał swą strukturę, aby obecnie stać się uczelnią złożoną z dwudziestu wydziałów oraz czterech filii.
Kształcenie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza realizowane jest na wielu poziomach, pozwalających kandydatom podjąć edukację zgodnie z ich aktualnymi oczekiwaniami i posiadanym wykształceniem. Oprócz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia, niezwykle liczną grupę kursów w ofercie uczelni stanowią studia podyplomowe.
Kierunki podyplomowe dostępne są dla absolwentów studiów zarówno magisterskich, jak i licencjackich.
Studia podyplomowe UAM
Kształcenie podyplomowe realizowane jest w ramach poszczególnych wydziałów. Każdy z nich oferuje od kilku do kilkunastu programów, pozwalających poszerzyć posiadane kwalifikacje i kompetencje w zakresie języków obcych, nauk przyrodniczych, historycznych, ścisłych, prawniczych, pedagogicznych czy społecznych.
Studia podyplomowe najczęściej trwają jeden rok, niekiedy trzy lub cztery semestry. To płatna forma kształcenia.
Szczegółowa oferta studiów podyplomowych dostępna jest na stronach Wydziałów:
- Wydział Anglistyki
- Wydział Biologii
- Wydział Chemii
- Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
- Wydział Fizyki
- Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych
- Wydział Historii
- Wydział Matematyki i Informatyki
- Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
- Wydział Nauk Społecznych
- Wydział Neofilologii
- Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu
- Wydział Prawa i Administracji
- Wydział Studiów Edukacyjnych
- Wydział Teologiczny
Dlaczego warto?
Studia podyplomowe to wartość dodana – możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji, często warunek dalszego awansu, podwyżki. Zajęcia najczęściej prowadzone są przez praktyków z określonych dziedzin. Studia zapoznają z podejmowanymi zagadnieniami w sposób ułatwiający wykorzystanie ich w codzienności zawodowej.
„Ciągły wzrost ilości danych sprawia, że współczesne firmy pilnie poszukują rozwiązań dających możliwość efektywnego składowania, przetwarzania i analizy danych. Dane te są cennym, ale wciąż niewykorzystanym źródłem wiedzy mogącej mieć znaczący wpływ na rozwój firmy i jej konkurencyjność na rynku”. – do studiowania na kierunku Przetwarzanie danych – Big Data zachęca kierownik studiów dr inż. Anna Stachowiak
Oprócz działalności dydaktycznej warto podkreślić silny wkład uczelni w rozwój nauki. UAM jest jedną z dziesięciu uczelni badawczych, zorientowanych na realizowanie badań naukowych oraz ich umiędzynarodowienie.