Warszawska Uczelnia Medyczna rozpoczyna współpracę z gigantem mleczarstwa
Najstarsza niepubliczna uczelnia w Polsce podpisała porozumienie partnerskie ze Spółdzielnią Mleczarską MLEKPOL w Grajewie. Współpraca realizowana będzie w obszarach: naukowym, edukacyjnym, szkoleniowym oraz promocyjnym. Szczegóły poniżej.
Najstarsza niepubliczna uczelnia w Polsce - Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka - podpisała porozumienie partnerskie ze Spółdzielnią Mleczarską MLEKPOL w Grajewie.
Jak informuje prof. Waldemar Dębski, rektor WUMed współpraca realizowana będzie w obszarach: naukowo – edukacyjnym, szkoleniowym i promocyjnym.
- Jednym z ważniejszych aspektów naszej kooperatywy będzie promocja zdrowego stylu odżywiania oraz poprawianie prozdrowotnych zachować żywieniowych. Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL to niekwestionowany lider polskiego mleczarstwa. Tym bardziej cieszy nas perspektywa podejmowania wspólnych inicjatyw. – mówi rektor Dębski.
Dla prof. Joanny Jasińskiej, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju Warszawskiej Uczelni Medycznej kluczowe znaczenie ma rozwijanie współpracy w zakresie projektów badawczo-rozwojowych oraz działań dydaktycznych.
- Współpracę z SM MLEKOL dedykujemy głównie studentom kierunku Dietetyka, jednak widzimy możliwość zainteresowania wspólnymi inicjatywami także studentów pozostałych naszych kierunków medycznych. Dzięki podpisanemu porozumieniu nasi studenci będą mieli możliwość wizyt studyjnych w wybranych zakładach produkcji mleczarskiej Mlekpolu oraz w Instytucie Innowacji Przemysłu Mleczarskiego przy SM MLEKPOL. Jako uczelnia od zawsze stawiamy na umożliwienie naszym studentom poznania, już na etapie edukacji
i przygotowania do zawodu, praktycznej strony danej profesji. Współpraca z producentem wyrobów mleczarskich pod takimi markami jak Łaciate, Milko, Maślanka Mrągowska czy Rolmlecz to niepowtarzalna okazja do poznania i poszerzania wiedzy na temat organizacji procesów technologii, produkcji i jakości w najlepszym wydaniu. - mówi prof. Jasińska.
Prezes Zarządu SM MLEKPOL Edmund Borawski także nie kryje zadowolenia z podjętej współpracy.
- Cieszy nas otwartość Warszawskiej Uczelni Medycznej na zapoznanie swoich studentów z procesem wytwarzania produktów mleczarskich począwszy od producenta mleka aż o półki sklepowej. Nie bez znaczenia jest także dla nas wkład w proces kształcenia przyszłych kadr medycznych, które warto wspierać zawsze. Jednak szczególnie teraz, w tak trudnej sytuacji pandemii, która boleśnie pokazała jak ważne jest pilne i dobre wykształcenie medyków, wydaje się to wyjątkowo znaczące. Mamy nadzieję nie tylko na współpracę w zakresie dydaktyki ale również wspólne przedsięwzięcia promujące racjonalne odżywianie w tym niebagatelną role mleka i wyrobów mleczarskich w diecie człowieka. Zdrowy styl życia to hasło, które przyświeca nam od wielu lat. - mówi Edmund Borawski.
Porozumienie podpisano 9 marca 2022 r, w siedzibie SM MLEKPOL w Grajewie.
Sygnatariuszami dokumentu byli: prof. Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej oraz Edmund Borawski, Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie.
***
O Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka
Warszawska Uczelnia Medyczna (d. Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych) to pierwsza niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce. Kształci studentów od 1991r. Łączy tradycję i doświadczenie, z najnowszymi technologiami. Misją uczelni jest wykształcenie profesjonalnej kadry w zawodach medycznych. Uczelnia wypełnia ją, prowadząc studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne(licencjat), kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, studia inżynierskie na kierunku informatyka (w tym specjalizacja – systemy informatyczne w ochronie zdrowia) i studia licencjackie na kierunku administracja. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym
i niestacjonarnym.
WUMed oferuje także kształcenie podyplomowe w Instytucie Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych. Atutem uczelni są profesjonalnie wyposażone pracownie umiejętności praktycznych. Do dyspozycji studentów oddano m.in. pracownie: umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, badań fizykalnych, podstaw ratownictwa medycznego, kinezyterapii, fizykoterapii, terapii manualnej, ćwiczeń grupowych, pracownie anatomii, fizjologii i diagnostyki funkcjonalnej. Do zajęć dydaktycznych wykorzystywane są także profesjonalne pracownie dietetyczne i kosmetologiczne oraz komputerowe z najnowocześniejszym sprzętem i oprogramowaniem. Warszawska Uczelnia Medyczna współpracuje z renomowanymi jednostkami ochrony zdrowia na terenie Warszawy i okolic, oferując swoim studentom możliwość odbywania zajęć praktycznych również w realiach szpitala czy przychodni.
Atutem uczelni jest własny, rozbudowany, komfortowy kampus w dogodnej lokalizacji stolicy. Do dyspozycji studentów oddano: kilkadziesiąt sal dydaktycznych, bibliotekę uczelnianą, punkty gastronomiczne, salę sportową, amfiteatr, parking strzeżony i ogrody rektorskie.
W sytuacji pandemii uczelnia prowadzi nauczanie hybrydowe. Zajęcia praktyczne odbywają się w rygorze sanitarnym.
Zobacz także Prezentację Uczelni w portalu