Wróżbita

Wróżbita świadomie wykorzystując wrodzone uzdolnienia do działania w obszarze zjawisk nadprzyrodzonych, dokonuje wglądu w przeszłe i przyszłe wydarzenia przy zastosowaniu ukształtowanych przez tradycję różnych form wróżenia, takich jak: karty (zwłaszcza tarot), kabała, I-cing (zgodnie ze starochińską ""Księgą przemian""), chiromancja (wróżenie z ręki), katoptromancja i krystalomancja (przepowiadanie przyszłości za pomocą zwierciadła lub kryształu).

Praca wróżbity to:

  • przepowiadanie przyszłości, czasem ujawnianie przeszłości - zależnie od przyjętej metody i poziomu wiedzy wróżbity - związane z konkretnym poradnictwem lub psychoterapią;
  • udzielanie porad dotyczących zaginionych osób lub rzeczy;
  • wyjaśnianie podłoża i uwarunkowań zjawisk określonych jako niezwykłe
  • wykorzystywanie zdolności jasnowidzenia, jasnosłyszenia,
  • wspieranie wróżenia zjawiskami mediumicznymi,
  • wykorzystywanie telepatii, teleportacji oraz czerpanie z informacji zawartych w polach morfogenetycznych;
  • stosowanie metod właściwych astrologii, numerologii, psychografologii lub innym biotronicznym dziedzinom

Jak zostać wróżbitą?

Nie jest łatwo zostać wróżbitą, bo jest to praca, która początkowo wymaga posiadania ogromnej wiedzy, talentu. Mimo że wróżbita został ujęty w ministerialnym wykazie zawodów, w Polsce wciąż funkcjonuje samouctwo.

Istnieją szkoły ezoteryczne, choć wiele z nich pojawiają się jak grzyby po deszczu, a potem znikają.Takie szkoły oferują zwykle płatne studia podyplomowe z ezoteryki i stanowią niejako przyspieszony kurs z astrologii i wróżbiarstwa. Tego rodzaju uczelnie znajdują się m.in. w Warszawie i Białymstoku. Wciąż jednak ezoteryka nie jest w Polsce na tyle popularna, by można było się jej uczyć w ramach studiów magisterskich. Takie studia (odpłatne) są za to w ofercie Uniwersytetu Walijskiego. Studiować można nawet w systemie zaocznym przez Internet.

Wróżbita musi zainwestować w narzędzia pracy. Talie tarota mogą kosztować od 30 do 350 złotych, w zależności od tego, skąd są sprowadzane. Te najczęściej kupowane są w cenie między 70 a 150 zł. Najdroższy jest tarot rosyjski,kosztuje 350 zł. Za runy zapłacimy od 70 do 100 zł, za wahadło z miedzi 20 zł, wahadła wytworzone z cenniejszych materiałów (są nawet ze złota!) kupimy za 250 zł. Czemu służą wahadła? Są m.in. narzędziami pomagającymi wydobyć ze świadomości odpowiedzi na dręczące nas pytania i badać niedobory witamin oraz ciśnienie krwi.

Najczęściej wróżbici posługują się kartami i runami.Wahadła można z powodzeniem kupić w sklepach ezoterycznych, lecz z pewnością nie są tak popularne jak stawianie tarota.

Jakie są zarobki wróżek i wróżbitów?

Wynagrodzenia w tej branży są ściśle uzależnione od liczby klientów / realizowanych zamówień oraz popularności samego wróżbity. Dla przykładu: portret numerologiczny dla danej osoby – 150 zł, dla firmy – 250 zł, pojedyncza konsultacja wróżbiarska – od 50 do 400 zł, analiza chirologiczna – 30 zł, horoskop - od 800 zł. Znane wróżki i wróżbici, występujący w programach telewizyjnych, potrafią zarobić powyżej kilkunastu tysięcy miesięcznie.

Komentarze (0)

No comments found