Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
- SGGW to nie tylko uczelnia - to styl życia
- Oferta edukacyjna
- Rekrutacja na studia
- Koła Naukowe
- Skontaktuj się z nami
SGGW w Warszawie to nowoczesna uczelnia przyrodnicza kształcąca w obszarach związanych ze środowiskiem, klimatem, inżynierią, techniką, gospodarką, społeczeństwem, a także procesami, które zachodzą na styku tych dziedzin.
Wyróżnikiem uczelni jest bardzo duży nacisk na zajęcia praktyczne. SGGW posiada wiele zamiejscowych zakładów doświadczalnych, a także bardzo rozbudowaną bazę laboratoryjno-badawczą na unikalnym, ponad 70 hektarowym kampusie zlokalizowanym na warszawskim Ursynowie. Studenci i studentki już od pierwszego roku nauki dużo czasu spędzają w laboratoriach, centrach badawczych i gospodarstwach doświadczalnych. W efekcie absolwenci opuszczający mury uczelni dysponują nie tylko wiedzą teoretyczną na wysokim poziomie, ale przede wszystkim konkretnymi umiejętnościami i kompetencjami niezbędnymi do podjęcia pracy w wymarzonym zawodzie.
Kształcimy na 43 kierunkach. Oznacza to, że w ofercie edukacyjnej odnajdą coś dla siebie zarówno osoby zaciekawione architekturą krajobrazu, ogrodnictwem miejskim, bioinżynierią zwierząt, weterynarią, technologią energii odnawialnej, ekologicznym rolnictwem i produkcją żywności, gospodarką przestrzenną, technologią drewna, jak i ekonomią, logistyką, czy socjologią. 12 spośród wszystkich kierunków można studiować w języku angielskim, a wybrane z nich są dla osób z Polski bezpłatne.
Na studentów czeka 1500 pomieszczeń dydaktycznych, 60 pracowni
komputerowych, 300 sal wykładowych i ćwiczeniowych, 24 aule, nowoczesne
laboratoria i świetnie wyposażona biblioteka. SGGW to najstarsza uczelnia
przyrodnicza w Polsce, od lat zajmująca wysokie miejsca wśród europejskich
szkół wyższych. Adepci weterynarii znajdą tu m.in. klinikę małych zwierząt,
klinikę koni oraz zwierzętarnię. Młodzi naukowcy mają możliwość prowadzenia
badań na światowym poziomie w naszych innowacyjnych pracowniach m.in. w Centrum
Badań Biomedycznych z wykorzystaniem unikalnej aparatury m.in. do biologii
molekularnej, nanotechnologii i nanoinżynierii.
Studenci kierunków rolniczo-przyrodniczych co roku w ramach praktyk terenowych odwiedzają arboretum w Rogowie, bagna w Białowieży czy nadleśnictwa Lasów Państwowych. A jeśli komuś marzy się spróbować sił za granicą, nic prostszego! Badanie populacji papug w Brazylii, leczenie lwów w RPA, a może studia połączone z kursem parzenia herbaty na Tajwanie? Sky is the limit! Studenci SGGW jeżdżą po całym świecie, a uczelniana administracja – dzięki blisko 275 podpisanym umowom z uniwersytetami na całym świecie – pomaga w tym, by przygotowania do wyjazdu były ekscytujące, a nie frustrujące.
Ale wysoki poziom nauczania, centra badawcze z najnowocześniejszym sprzętem, ciekawe praktyki i zaangażowani w swoją pracę dydaktycy – to nie jedyne, co wyróżnia SGGW.
W SGGW poznasz też przyjaciół na całe życie. W 12 doskonale wyposażonych domach
studenckich czeka na Was 3000 miejsc. Do wyboru macie 47 naukowych kół
studenckich, AZS, Ludowy Zespół Artystyczny „Promni” oraz uczelniany chór. Bo
nic tak nie łączy, jak wspólna pasja!
Dołącz do nas! Zapraszamy!
Więcej na www.sggw.edu.pl