Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
uczelnia publiczna, 02-787 Warszawa, ul. Nowoursynowska 166, (+22) 593 10 20, rekrutacja@sggw.edu.plDrzwi otwarte - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Uwaga Kandydaci na studia
W dniach 19 i 20 maja 2023 odbędzie się Dzień Otwarty w SGGW na terenie uczelnianego kampusu na Ursynowie.
To doskonała okazja, aby dowiedzieć się:
- na jakich kierunkach można u nas studiować (ponad 40),
- czy można podczas studiów wyjechać na stypendium zagraniczne (wybierz kierunek świata),
- czy mamy nowoczesne laboratoria (jest ich wiele),
- jak wygląda życie studenckie na 72 hektarach naszego unikalnego kampusu w sercu Ursynowa (to najlepiej wytłumaczą nasi studenci).
Szczegółowy program zdarzenia oraz liczne atrakcje (koncerty, turnieje, zawody z nagrodami) poznacie na stronie SGGW:
Drzwi otwarte - informacje ogólne
Organizowane na uczelniach publicznych i niepublicznych Drzwi otwarte (inne określenia to: Dzień otwarty, Dzień kandydata) są okazją do poznania kierunków studiów, specjalności, zasad rekrutacji, zaplecza dydaktycznego, kadry naukowej oraz specyfiki kształcenia w wybranej szkole wyższej.
Kandydaci co roku czekają na Dni otwarte i traktują je jako atrakcyjne wydarzenie edukacyjne, pozwalające wziąć udział w wykładach, prezentacjach, konkursach, często przy udziale przedstawicieli samorządu studenckiego, członków kół naukowych, kolegów ze starszych roczników.
Same uczelnie dokładają wielu starań, aby uczynić Drzwi otwarte wyjątkowymi na tle innych placówek z regionu. Maturzyści mogą zatem liczyć na warsztaty dedykowane radzeniu sobie ze stresem, uczące metod zapamiętywania, profesjonalnych wystąpień publicznych przed kamerą, spotkania z psychologiem, doradcą zawodowym czy przedstawicielem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wpisuje się w powyższe trendy. Jeśli planujesz studia w tej uczelni, sprawdź na jej stronie internetowej, kiedy, gdzie, w jakiej formule planowany jest Dzień Kandydata.
Czas pandemii zmienił formułę Drzwi otwartych i przeniósł wydarzenie do świata wirtualnego. Odbywały się webinary, internetowe spotkania przy użyciu aplikacji Meet czy Teams. Z braku możliwości spotkań w świecie realnym, Wirtualne dni otwarte były pozytywnie odbierane przez uczestników, choć oznaczały pewne ograniczenia.
Obecnie zarówno kandydaci, jak i uczelnie liczą na możliwość realizacji Drzwi otwartych w tradycyjnej formule. Szczególnie kandydaci chcą poczuć atmosferę studiów w wybranej uczelni i na własne oczy obejrzeć pracownie, sale wykładowe, porozmawiać z wykładowcami, opiekunami naukowymi i starszymi studentami. Wielu liczy na udział w ciekawych warsztatach, grach miejskich, konkursach z nagrodami czy quizach, służących integracji.
Jeżeli z jakichś powodów nie możecie wziąć udziału w Dniu Kandydata, to warto zajrzeć do social mediów szkół wyższych. Wielu organizatorów tworzy relacje i filmy, które zamieszczają np. na YouTube.
Interesuje Cię Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie? Sprawdź na stronie internetowej uczelni informacje o Drzwiach otwartych, ofercie edukacyjnej, zasadach naboru na studia.
Typy studiów w Polsce













