Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
uczelnia publiczna, 02-787 Warszawa, ul. Nowoursynowska 166, (+22) 593 86 91, rekrutacja@sggw.edu.plDrzwi otwarte - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Dzień Otwarty SGGW
9 lipca 2025, godz. 10:00-14:00, ul. Nowoursynowska 166 w Warszawie
Już w środę 9 lipca 2025 r. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprasza kandydatki i kandydatów na studia na ostatni w tym roku Dzień Otwarty.
To wyjątkowa okazja, by jeszcze przed końcem rekrutacji zobaczyć kampus, poznać ofertę edukacyjną i rozwiać wątpliwości dotyczące studiów.
Tego samego dnia - 9 lipca - upływa termin rejestracji w systemie IRK. To ostatni moment na podjęcie decyzję o wyborze studiów.
W programie Dnia Otwartego znajdą się:
- prezentacje wszystkich kierunków studiów,
- spotkania z wykładowcami i studentami ze wszystkich wydziałów,
- krótka historia i misja uczelni, perspektywy rozwoju oraz korzyści płynące ze studiowania w SGGW – prof. Jarosław Gołębiewski, prorektor ds. dydaktyki
- informacje o zasadach rekrutacji, Omówienie zasad przyjęć na studia, wymagane dokumenty, terminy rekrutacji oraz możliwości uzyskania stypendiów
W SGGW znajdziecie kierunki od przyrodniczych, przez techniczne, ekonomiczne, aż po społeczne. Kandydaci zdający biologię, chemię, geografię, matematykę, historię czy język polski na pewno wybiorą coś dla siebie.
Nie przegap ostatniej szansy!
Jeśli rozważasz studia na SGGW - przyjdź, zobacz, porozmawiaj i podejmij decyzję.
9 lipca 2025 r. – ostatni Dzień Otwarty i ostatni dzień rejestracji na studia w SGGW.
Więcej informacji: https://www.sggw.edu.pl/dzien-otwarty/
Jaki kierunek wybrać?
Oferta edukacyjna SGGW jest szeroka - większość kierunków dostępna jest dla osób zdających biologię, chemię, matematykę lub geografię. Maturzyści wybierający historię lub język polski również znajdą u nas kierunki społeczno-humanistyczne.
W zależności od przedmiotów zdawanych na maturze nasz doradca pomoże wam dobrać kierunek dopasowany do waszych zainteresowań, umiejętności i planów na przyszłość.
Rekrutacja i wyjazdy zagraniczne
Dzień Otwarty to doskonała okazja, aby poznać szczegółowe zasady rekrutacji. W punkcie Biura Spraw Studenckich dowiecie się, jakie są wymagania formalne, jak obliczane są punkty rekrutacyjne oraz jakie dokumenty będą potrzebne przy składaniu aplikacji.
Opowiemy o możliwościach wyjazdów zagranicznych w ramach programów wymiany studenckiej, dzięki którym możecie zdobywać doświadczenie na renomowanych uczelniach na całym świecie.
Życie studenckie w SGGW
Podczas wydarzenia zobaczycie, jak wygląda życie studenckie w SGGW. Na miejscu porozmawiacie z przedstawicielami Samorządu Studentów oraz członkami kół naukowych i organizacji studenckich. Osoby zainteresowane sportem dowiedzą się więcej o dostępnych sekcjach, a miłośnicy kultury i sztuki poznają ofertę zespołów artystycznych i wydarzeń organizowanych na uczelni.
SGGW uczelnia dostępna
Dla osób wrażliwych sensorycznie przygotowaliśmy pokój relaksu, który pozwoli odpocząć w spokojnych warunkach. Wydarzenie odbędzie się w budynku dostosowanym do potrzeb osób z trudnościami w poruszaniu się, aby każdy mógł czuć się swobodnie i komfortowo.
Drzwi otwarte - informacje ogólne
Organizowane na uczelniach publicznych i niepublicznych Drzwi otwarte (inne określenia to: Dzień otwarty, Dzień kandydata) są okazją do poznania kierunków studiów, specjalności, zasad rekrutacji, zaplecza dydaktycznego, kadry naukowej oraz specyfiki kształcenia w wybranej szkole wyższej.
Uczelnie dokładają wielu starań, aby uczynić Drzwi otwarte wyjątkowymi na tle innych placówek z regionu. Maturzyści mogą liczyć na warsztaty dedykowane radzeniu sobie ze stresem, uczące metod zapamiętywania, profesjonalnych wystąpień publicznych przed kamerą, spotkania z psychologiem, doradcą zawodowym czy przedstawicielem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wpisuje się w powyższe trendy. Jeśli planujesz studia w tej uczelni, sprawdź na jej stronie internetowej, kiedy, gdzie, w jakiej formule planowany jest Dzień Kandydata.
Jeżeli z jakichś powodów nie możecie wziąć udziału w Dniu Kandydata, to warto zajrzeć do social mediów szkół wyższych. Wielu organizatorów tworzy relacje i filmy, które zamieszczają np. na YouTube.
Interesuje Cię Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie? Sprawdź na stronie internetowej uczelni informacje o Drzwiach otwartych, ofercie edukacyjnej, zasadach naboru na studia.
Typy studiów w Polsce













