Technologia biomedyczna
Technologia biomedyczna to kierunek międzyuczelniany prowadzony przez SGGW przy współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Łączy wiedzę z różnych dyscyplin - kształcenie obejmuje zagadnienia z zakresu biologii człowieka na poziomie nano- , mikro- i makrostruktury do projektowania rozwiązań technologicznych oraz ich komercjalizacji dla medycyny.
W programie studiów znajdują się m.in. przedmioty takie jak hodowla komórek i tkanek, genetyka klasyczna i molekularna, podstawy nanobiotechnologii. Studenci poznają aspekty planowania doświadczeń na zwierzętach oraz zasady prowadzenia badań zgodnie z dobrą praktyką laboratoryjną.
Dla kogo studia na kierunku technologia biomedyczna
Kandydat na ten kierunek powinien być sprawny w przedmiotach ścisłych oraz nie mieć oporów moralnych przed podjęciem studiów, których integralną częścią są zagadnienia doświadczeń na zwierzętach.
Program kształcenia na kierunku technologia biomedyczna
W programie studiów znalazły się takie przedmioty jak:
- chemia ogólna
- fizyka i biofizyka
- biologia komórki
- histologia
- podstawy anatomii człowieka
- chemia organiczna
- genetyka klasyczna i molekularna
- fizjologia zwierząt i człowieka
- bioinformatyka
- mikrobiologia ogólna
- biochemia
- medycyna eksperymentalna
- nanomedycyna.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku technologia biomedyczna
Podczas rekrutacji na kierunek technologia biomedyczna liczą się punkty z biologii oraz – do wyboru – chemii lub fizyki.
Perspektywy pracy po kierunku technologia biomedyczna
Absolwenci technologii biomedycznej będą przygotowani do kreowania nowych rozwiązań i technologii dla medycyny i farmacji. Mogą zatem znaleźć zatrudnienie w nowoczesnych, innowacyjnych firmach związanych z działalnością na rzecz szeroko rozumianego wspomagania medycyny o charakterze biomedycznym, biotechnologicznym, czy też nanobiotechnologicznym.
Opinie o kierunku technologia biomedyczna