Szczegółowy opis uczelni

Poznaj Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to nowoczesna i dobrze zarządzana uczelnia z tradycjami sięgającymi 1925 roku. Należymy do ścisłej czołówki uczelni ekonomicznych w kraju, będąc liczącym się centrum edukacyjnym i naukowo badawczym.

Cechą charakterystyczną naszej Uczelni jest szeroka gama wykładanych przedmiotów. Oprócz nauk ekonomicznych są to m. in: socjologia, prawo, historia, filozofia, chemia, biologia, fizyka, towaroznawstwo czy ekologia. W trakcie nauki studenci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych stażach i praktykach. Realizujemy wiele umów o współpracy z uczelniami w różnych częściach świata. Nasi studenci mają możliwość uzyskania podwójnych dyplomów: Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz zagranicznej uczelni partnerskiej - niemieckiej, szwedzkiej, francuskiej czy amerykańskiej.

Działalność dydaktyczną prowadzimy nie tylko w Krakowie, lecz również w Zamiejscowych Ośrodkach Dydaktycznych w różnych miastach, wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnych środowisk. O atrakcyjności studiów w naszej Uczelni decyduje także możliwość uzyskiwania różnych certyfikatów i uprawnień zawodowych. Absolwentom, nie tylko naszej Uczelni, chcącym nadal podnosić swoje kwalifikacje, oferujemy liczne studia podyplomowe. Prowadzimy także prestiżowe studia MBA (Master of Business Administration) i MPA (Master of Public Administration).

Renoma UEK, bogata oferta edukacyjna, doskonale przygotowana kadra to nie wszystko, co mamy do zaproponowania kandydatom na studia. Istotne jest również to, że zapewniamy doskonałe warunki do nauki i rozwijania zainteresowań. Mamy przestronne sale wykładowe, świetnie wyposażone laboratoria, nowoczesną bibliotekę, basen, halę sportowo-widowiskową a także wciąż rozbudowywany campus. W naszej uczelni działają liczne koła naukowe, organizacje i stowarzyszenia studenckie, sportowe itd. Praktycznie, nie ma dnia, by na terenie uczelni nie działo się coś interesującego.


To wszystko powoduje, że studiując w UEK, Uczelni, która ma swoją siedzibę w Krakowie, w najstarszym polskim ośrodku akademickim, kolebce narodowej kultury, mieście pełnym tradycji, zwiększasz szanse osiągnięcia zawodowego sukcesu.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie prowadzi studia na pięciu wydziałach w kilkunastu kierunkach kształcenia. Do wyboru są zarówno 3-letnie studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie i inżynierskie), jak i 2-letnie studia drugiego stopnia (magisterskie).

W ramach Uczelni funkcjonują następujące Wydziały:

Oferta kształcenia

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie prowadzi studia na kilkunastu kierunkach kształcenia.

Do wyboru są zarówno 3-letnie studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie i inżynierskie), jak i 2-letnie studia drugiego stopnia (magisterskie).

W ramach Uczelni funkcjonują następujące Wydziały:

Informator dla Kandydatów na studia - zobacz TUTAJ

Rekrutacja na studia

Szczegółowe informacje o rekrutacji na studia - TUTAJ

Rekrutacja dla cudzoziemców - TUTAJ
Skontaktuj się z nami

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

ul. Rakowicka 27
31-510 Kraków

Dział Nauczania

tel: 12 293 56 28, 12 293 54 25
e-mail: studiainfo@uek.krakow.pl

www.uek.krakow.pl


Artykuły dotyczące uczelni

Wyświetlone 1-3 z 3 rekordów.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie - gospodarka i administracja publiczna

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zaprasza na autorski i unikatowy w skali kraju kierunek studiów g...

​Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE Kraków) - kierunek europeistyka

​Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE Kraków) zarasza na studia na kierunku europeistyka.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, kierunki studiów, zasady rekrutacji

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to publiczna uczelnia z ponad 100-letnią tradycją kształcenia w z...

Lokalizacja