Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
uczelnia niepubliczna, 94-016 Łódź, ul. Wileńska 53/55, (+42) 687 00 44, uczelnia@wskinfo.plStypendia - Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
W trakcie trwania roku akademickiego w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu każdy student może ubiegać się o różnego rodzaju świadczenia stypendialne:
- Stypendium Rektora jest przyznawane studentom, którzy w poprzednim roku akademickim uzyskali średnią ocen nie niższą niż 4,5 i wszystkie przedmioty wymagane w programie studiów zaliczyli w terminie.
- Stypendium socjalne przyznawane jest na wniosek studenta, znajdującego się w trudnej sytuacji materialnej. O wysokości stypendium decyduje miesięczny dochód na osobę w rodzinie studenta (max. 1051,70 zł netto), osiągnięty w roku podatkowym poprzedzającym rok akademicki, na który świadczenie jest przyznawane.
- Zapomoga to forma doraźnej, bezzwrotnej pomocy przyznawana na wniosek studenta, który znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej. Do wniosku o przyznanie zapomogi student powinien załączyć dokumenty, potwierdzające okoliczności, które stały się przyczyną przejściowo trudnej sytuacji życiowej oraz dokumenty potwierdzające tę sytuację.
- Stypendium dla osób niepełnosprawnych – forma pomocy przyznawana na wniosek studenta, którego niepełnosprawność jest potwierdzona decyzją właściwego organu. Do wniosku należy dołączyć stosowne orzeczenie.
Stypendia - informacje ogólne
Stypendium to wsparcie pieniężne, które może uzyskać student po spełnieniu określonych kryteriów.
Na uczelniach funkcjonuje kilka form pomocy finansowej, które w konkretnych sytuacjach mogą znacząco podreperować budżet studencki, poprawić komfort i jakość kształcenia.
Mowa tu o wsparciu pieniężnym, jakim jest: stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora, stypendium ministra, zapomoga.
Co warto wiedzieć o stypendiach?
Ze stypendiów i zapomogi mogą skorzystać studenci uczelni publicznych i niepublicznych, studiów pierwszego, drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich.
Stypendia przyznawane są zawsze na wniosek. To osoba potrzebująca/zainteresowana musi zgłosić potrzebę, zadbać o zgromadzenie wymaganej dokumentacji, dostarczyć w wymaganym terminie odpowiedni wniosek.
Jeśli osoba spełnia kryteria przewidziane dla każdej formy wsparcia finansowego, może być jednocześnie beneficjentem kilku stypendiów.
Niektóre formy pomocy są jednorazowe, inne przyznawane są np. na jeden semestr lub rok i wymagają ponownego wnioskowania o kontynuację świadczenia.
Stypendia i zapomogi nie są opodatkowane.
Szczegółowe informacje dotyczące systemu stypendialnego na konkretnej uczelni należy sprawdzać w internetowych serwisach studenckich