Dlaczego warto studiować na UKSW?
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego to jedna z najchętniej wybieranych uczelni w Warszawie. Dlaczego? Oferuje wszystko to, czego od uczelni wyższej – także w czasach pandemii – oczekują ludzie ambitni, z pasją, marzących o ciekawej, rozwojowej pracy. Sprawdźcie, dlaczego warto studiować na UKSW.
Duży wybór kierunków z przyszłością
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego kształci studentów w różnych dziedzinach nauki: od kierunków humanistycznych po ścisłe, przyrodnicze oraz medyczne. Jest to uniwersytet publiczny, który oferuje bezpłatną naukę na studiach I i II stopnia oraz w Szkole Doktorskiej.
Na UKSW studenci mają do wyboru 42 kierunki studiów w tym m.in. kierunek lekarski, pielęgniarstwo, psychologię, prawo, fizykę, informatykę, inżynierię środowiska, filologię włoską czy ekonomię. Ofertę dydaktyczną uzupełniają nowatorskie kierunki takie jak bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej, zarządzanie dziedzictwem kulturowym czy człowiek w cyberprzestrzeni.
Efektywne łączenie teorii z praktyką
W ostatnich latach Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego przekształca się w nowoczesne centrum naukowo-badawcze. W 2016 roku na kampusie przy ul. Wóycickiego powstało Mazowieckie Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych UKSW. Zajęcia dla studentów nauk ścisłych i medycznych odbywają się w około 50. nowoczesnych laboratoriach badawczych, które odgrywają ważną rolę w praktycznym kształceniu studentów. Oprócz tego uczelnia dysponuje m.in. nowo otwartym Centrum Sportowym z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, symulatorem samochodu osobowego do badań w Instytucie Psychologii , stacją meteorologiczną, a także – co ważne w kształceniu przyszłych dziennikarzy - studiem radiowo- telewizyjnym. Obecnie trwa budowa trzeciego kampusu UKSW, dedykowanego działaniom badawczo- rozwojowym.
Rozwój pod okiem ekspertów
Wykładowcy uczelni to uznani w środowisku eksperci, którzy każdego roku otrzymują prestiżowe nagrody i wyróżnienia za swą działalność naukowo-badawczą. Są przedstawicielami najwyższych organów państwowych, rad biznesu i gremiów naukowych. Prowadzone przez naukowców UKSW projekty zostały docenione w 2020 roku m.in. Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju w kategorii: Uczelnia przyszłości.
Studia z pasją w kraju i za granicą
Na UKSW prężnie działa prawie 60 studenckich i doktoranckich kół naukowych. Studenci mają więc możliwość rozwoju swoich zainteresowań w wielu różnorodnych dziedzinach. Mogą także wziąć brać udział w organizowanych przez Samorząd Studentów UKSW inicjatywach m.in. Juwenaliach, Galach Belfra Roku, czy obozach integracyjnych dla studentów pierwszego roku. Dzięki zaś programowi Erasmus+ studenci Uniwersytetu mogą wyjeżdżać na stypendia zagraniczne do ponad 300 uczelni w Europie.
Dowiedz się więcej o uczelni podczas Wirtualnego Dnia Otwartego UKSW już 9 kwietnia 2021.
Dołącz do wydarzenia TUTAJ