Jakiego artykułu szukasz?

Dzień Otwarty w Grupie Uczelni Vistula

Nadal wahasz się i nie wiesz, jaką uczelnię i jakie studia wybrać? Pomożemy ci w tym! Przyjdź do Vistuli na Dzień Otwarty, inny niż wszystkie.

Dzień Otwarty w Grupie Uczelni Vistula

Poznasz od razu dwie uczelnie – Akademię Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula, które mieszczą się w jednym kampusie na Ursynowie, tuż przy stacji metra.

Dzień Otwarty zaplanowany na 7 września to okazja, by zadać te najważniejsze pytania oraz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, prezentacjach i grze, w której na zwycięzców czekają nagrody.


Co proponujemy?

Podczas dnia otwartego dowiesz się jak zostać coachem, poznasz narzędzia lidera przyszłości, dowiesz się, jak wielka jest moc kompetencji i zbadasz je zupełnie za darmo.

Podpowiemy ci, jak zadbać o wizerunek w mediach społecznościowych, ale także, jak zatroszczyć się o własne ciało – pod okiem naszych ekspertów sprawdzisz, jak działają nowoczesne wagi i sprzęt treningowy.

Pokażemy ci też kulturę Państwa Środka. Warto ją poznać, bo dziś cały świat patrzy na Chiny.

Wykładowcy Klasy Konfucjańskiej, która działa w Vistuli, dadzą ci lekcje kaligrafii. Nauczysz się wiązać słynne chińskie węzły szczęścia oraz prawidłowo parzyć herbatę.

Tylko w Vistuli możesz zapisać się na kursy języka mandaryńskiego prowadzone przez rodowitych Chińczyków, i to po atrakcyjnej cenie.

Poznasz naszą ofertę edukacyjną, zasady rekrutacji, kulturę organizacyjną, warunki nauki oraz system stypendialny.

Zobaczysz, że Vistula to wyjątkowa uczelnia – przyjazna, dostępna i międzynarodowa.


WYKŁADY

„Vistula rządzi! Zostań pierwszym vistulowym Prezydentem Polski!”

12.30 – 13.15 aula nr 2a – wykład motywacyjny dr. Krzysztofa Celucha „Vistula rządzi! Zostań pierwszym vistulowym Prezydentem Polski!”

Dr Krzysztof Celuch

Jeden z najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych polskich wykładowców, międzynarodowy ekspert ds. turystyki biznesowej, mówca, trener, doradca biznesowy i przedsiębiorca. Swoje badania, szkolenia i wystąpienia opiera na wiedzy z zakresu, ekonomii, psychologii biznesu, socjologii, marketingu i kulturoznawstwa. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w branży spotkań. Portal branżowy WaszaTurystyka.pl umieścił go na liście stu najbardziej wpływowych postaci w polskiej turystyce w 2018 roku. Jest przewodniczącym jury Meeting Planner Power Awards.

„Nie ma cię w social mediach? Nie żyjesz! Pokażemy najskuteczniejsze strategie obecności w internecie”

13.30 – 14.30 aula nr 2a – wykład Filipa Cieślaka „Nie ma cię w social mediach? Nie żyjesz! Pokażemy najskuteczniejsze strategie obecności w internecie”

Filip Cieślak

Ekspert z zakresu mediów społecznościowych. Od 10 lat pracuje dla największych w Polsce brandów. Przez 7 lat kierował działem social media w Wirtualnej Polsce. Obecnie prowadzi własną firmę konsultingową, pomaga przedsiębiorcom w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych strategii z zakresu social media.

„Czy prezydent kicha? Etykieta dyplomatyczna w krzywym zwierciadle”

13.30 – 14.30 aula nr 6 wykład dra Zdzisława Rapackiego „Czy prezydent kicha? Etykieta dyplomatyczna w krzywym zwierciadle”

Nawet monarchom i prezydentom zdarzają się gafy. Zasypiają podczas ważnych spotkań, dotykają, klepią po plecach albo robią niestosowne żarty. Bywało, że ministrowie nie potrafili się ubrać albo nie radzili sobie przy stole. Takie historie szybko idą w świat wystawiając bohatera na uszczypliwe komentarze. Stosowne zachowanie w każdej sytuacji nie jest oczywiście sprawą łatwą, ale możliwą. Wytrawni dyplomaci podkreślają, że na szczytach polityki i dyplomacji trzeba znać etykietę i stosować się do niej, trzymać język za zębami, a ręce przy sobie. Co robić, i jak się zachować, aby nikt się nie obraził, a jeśli już zdarzy się gafa, to jak ratować twarz? O tym wszystkim opowie dr Zdzisław Rapacki, wybitny dyplomata, który sam wielokrotnie był świadkiem zabawnych sytuacji i zadziwiających zdarzeń na dworach i salonach światowej polityki.

Dr Zdzisław Rapacki

Kanclerz Akademii Finansów i Biznesu Vistula, ekonomista i dyplomata. Przez lata pełnił funkcję doradcy Prezydenta RP. Był polskim ambasadorem przy Biurze ONZ w Genewie, Konferencji Rozbrojeniowej i innych organizacjach. W 2006 r. przewodniczył Konferencji Rozbrojeniowej, a w latach 2008-2009 stał na czele Rady Administracyjnej Międzynarodowej Organizacji Pracy i Komitetu Całości, który negocjował rezolucję w sprawie światowego kryzysu finansowego i gospodarczego. Minister Pełnomocny w Ambasadzie RP w Londynie, Stały Przedstawiciel RP przy Międzynarodowej Organizacji Turystyki w Madrycie, Sekretarz Ambasady w Tokio, oficer łącznikowy na Mundialu w Meksyku.

„Innowacyjne przywództwo, czyli jakie kompetencje i narzędzia powinieneś mieć jako lider przyszłości”

14.00 – 15.00 aula nr 2 – wykład Karoliny Hudowicz „Innowacyjne przywództwo, czyli jakie kompetencje i narzędzia powinieneś mieć jako lider przyszłości”

Karolina Hudowicz

Akredytowany coach ICF ACC, członek International Coach Federation, psycholog biznesu, trener, wykładowca akademicki, twórca pierwszego w Polsce unikatowego programu Holilider™- Integralny lider organizacji przyszłości oraz pierwszych w Polsce studiów podyplomowych: „Turkusowe przywództwo – Holilider™” i „MBA w Turkusowym Przywództwie-Holilider™. Propaguje podejście do ludzi, w pracy i w życiu, oparte na wartościach takich jak zaufanie, szacunek i autentyczność. Podkreśla, że człowiek jest całością i dlatego nie da się oddzielić życia zawodowego od osobistego. Jest ekspertem i doradcą w zakresie strategii rozwojowych. Towarzyszy ludziom i firmom w zmianach osobistych, organizacyjnych i procesowych a także wspiera w ich wdrażaniu. Zajmuje się głównie business&executive coachingiem, ale prowadzi też sesje zespołowe i life coachingowe w różnych obszarach życia.

„Coaching profesjonalny albo żaden. Pytania i odpowiedzi”

14.00 – 15.00 aula nr 3 – wykład Małgorzaty Binias-Wilgi „Coaching profesjonalny albo żaden. Pytania i odpowiedzi”

Małgorzata Binias-Wilga

Jest coachem biznesowym. Specjalizuje się w coachingu ukierunkowanym na wzrost efektywności zespołów przy jednoczesnym zachowaniu satysfakcji z pracy. Pracuje z zespołami, wspierając je na starcie oraz w momentach kryzysowych. Pomaga tworzyć relacje umożliwiające satysfakcjonującą i efektywną pracę. Jest akredytowanym coachem PCC ICF, coachem grupowym i zespołowym, superwizorem coachingu, psychologiem oraz dyrektorem śląskiego oddziału ICF.

„Warsztaty dla kreatywnych i niezadowolonych! Zaprojektuj swoje własne doświadczenie konsumenckie”

14.00 – 15.00 aula nr 4 – wykład dr Justyny Berniak-Woźny „Warsztaty dla kreatywnych i niezadowolonych! Zaprojektuj swoje własne doświadczenie konsumenckie”

Dr Justyna Berniak

Doktor nauk społecznych Leeds Metropolitan University. Uzyskała dyplom MBA Polish Open University oraz Oxford Brookes University. Jest trenerem i konsultantem biznesowym, wykładowcą AFiB Vistula na studiach I i II stopnia oraz MBA w systemie tradycyjnym oraz mobilnym. Specjalizuje się w problematyce etyki biznesu, społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz komunikacji strategicznej. Jest autorką wielu publikacji oraz materiałów dydaktycznych i szkoleniowych w tych obszarach.

„Poznaj sposoby monitorowania predyspozycji sportowców zawodowych i amatorów”

14.30 – 15.30 aula nr 5 – wykład dr Natalii Grzebisz „Poznaj sposoby monitorowania predyspozycji sportowców zawodowych i amatorów”

Dr Natalia Grzebisz

Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych związanych ze sportem i żywieniem. Współpracowała z Instytutem Sportu w Warszawie jako fizjolog w projektach ,,Talent’’ oraz ,,Identyfikacja Młodych Talentów’’, które służyły identyfikacji przyszłych mistrzów kolarskich. Była członkinią kadry Polskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich, obecnie amatorsko startuje w maratonach i ultramaratonach narciarskich oraz kolarskich. Prowadzi treningowo i dietetycznie zawodników SN Klasyk Warszawa. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na endokrynnych i odpornościowych reakcjach pośredniczących w adaptacji do wysiłków w makrocyklu kolarzy oraz na wpływie żywienia, suplementacji i dopingu na możliwości wysiłkowe oraz zdolności regeneracyjne.


Gra edukacyjna „Poznaj moc kompetencji”

Zapraszamy do punktu Biura Karier w Holu Głównym. W Biurze Karier pracują także studenci – możesz porozmawiać ze starszymi kolegami, którzy już znają uczelnię od wewnątrz.

Czeka tam na uczestników gra edukacyjna Poznaj Moc Kompetencji – udział w Grze daje przedsmak tego, jak będziesz zdobywać wiedzę, doskonalić umiejętności, rozwijać się – zostając studentem Uczelni Vistula. Poznaj Moc Kompetencji – skąd taka nazwa? Gra edukacyjna pomoże Ci rozpoznać własne kompetencje, a dotyczy trzech: komunikatywności, pracy zespołowej i uczenia się. Zadania pomogą Ci uświadomić sobie, jak ważne dla Ciebie są te kompetencje i jak sprawnie dzięki nim działasz.

Każdą kompetencję symbolizuje piłeczka Antystreska w innym kolorze – czerwonym, żółtym i zielonym – kolory będą ważne w zadaniach. Wybór kompetencji nie jest przypadkowy – są to kompetencje miękkie, które zgodnie ze wszystkimi badaniami i analizami oczekiwań rynku pracy decydują o sukcesie zawodowym, poczynając od wejścia na rynek pracy przez cały proces budowania ścieżki kariery zawodowej. Nie dość na tym – pojawiają się też we wszystkich rankingach kompetencji przyszłości, czyli takich, o których z przekonaniem możemy powiedzieć, że będą niezbędne na zmieniającym się w sposób nie zawsze możliwy do przewidzenia rynku pracy. I to we wszystkich zawodach. Są to również kompetencje, które rozwijane są w ramach studiów na naszej uczelni.

Szczegółowy program dnia otwartego: https://www.vistula.edu.pl/kandydat/dzien-otwarty#program

Powiązane treści

​Jakie studia wybrać w 2020 roku, aby mieć pewną pracę?
​Jakie studia wybrać w 2020 roku, aby mieć pewną pracę?
Kosmos na wyciągnięcie ręki w Vistuli
Kosmos na wyciągnięcie ręki w Vistuli
Wyzwania edukacji XXI wieku okiem ekspertów
Wyzwania edukacji XXI wieku okiem ekspertów
AFiB Vistula w gronie członków EFMD
AFiB Vistula w gronie członków EFMD
Jakie studia wybrać, aby nie żałować?
Jakie studia wybrać, aby nie żałować?
​Jaki kierunek studiów wybrać? - dylematy maturzysty
​Jaki kierunek studiów wybrać? - dylematy maturzysty
Jakie uczelnie najczęściej wybierają kandydaci na studia?
Jakie uczelnie najczęściej wybierają kandydaci na studia?
Kierunek na rozwój, kierunek na pracę
Kierunek na rozwój, kierunek na pracę
Jaki zawód wybrać - planowanie kariery zawodowej
Jaki zawód wybrać - planowanie kariery zawodowej
Najczęściej wybierane uczelnie i kierunki podczas rekrutacji
Najczęściej wybierane uczelnie i kierunki podczas rekrutacji
Jakie studia wybrać?
Jakie studia wybrać?
Po jakich studiach znajdziesz pracę?
Po jakich studiach znajdziesz pracę?

Komentarze (1)

pytanko
Czy te wykłady, które były na Drzwiach Otwartych są gdzieś dostępne? Nagrane? Można do nich dotrzeć? Tematyka mnie zainteresowała ale niestety nie mogłam uczestniczyć.
10.09.2019
  • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
  • Politechnika Łódzka
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
  • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
  • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
  • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
  • Akademia Ateneum w Gdańsku
  • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
  • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
  • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
  • Uniwersytet w Siedlcach
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
  • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Akademia Pożarnicza w Warszawie
  • Politechnika Poznańska
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
  • Akademia Tarnowska
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
  • Uniwersytet SWPS Katowice
  • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Collegium Humanum w Lublinie
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
  • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Uniwersytet Kaliski
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • Gdańska Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Collegium Da Vinci w Poznaniu
  • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
  • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Collegium Humanum we Wrocławiu
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
  • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
  • Collegium Humanum w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
  • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
  • Politechnika Śląska
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Collegium Humanum w Rzeszowie
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
  • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
  • Collegium Humanum w Kielcach
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
  • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
  • Akademia WIT w Warszawie
  • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
  • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
  • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
  • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
  • Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
  • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Politechnika Częstochowska
  • Akademia Zamojska
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
  • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
  • Uniwersytet Gdański
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
  • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
  • Politechnika Morska w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
  • Collegium Humanum w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
  • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
  • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
  • Collegium Humanum w Warszawie
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Collegium Humanum w Gdańsku
  • Collegium Civitas w Warszawie
  • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Uniwersytet Wrocławski
  • Uniwersytet Szczeciński
  • Collegium Humanum w Katowicach
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
  • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • Akademia Śląska w Katowicach