Jakiego artykułu szukasz?

Perspektywy pracy po ukończeniu studiów w warszawskiej WSEiZ

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie oferuje kierunki i specjalności techniczne, artystyczne oraz związane z zarządzaniem. Przygotowuje specjalistów z wielu dziedzin, którzy po uzyskaniu dyplomu z powodzeniem podejmują aktywność w zawodach będących w czołówce popularności na rynku pracy.

Perspektywy pracy po ukończeniu studiów w warszawskiej WSEiZ

Świetnie wykwalifikowani absolwenci mają praktyczną wiedzę, szansę stabilnego zatrudnienia, furtkę do dobrze płatnych zawodów. Zarobki specjalistów w pewnych dziedzinach są od samego początku satysfakcjonujące i rosną wraz z rozwojem kariery.

Perspektywy po studiach

Jakie są perspektywy pracy po ukończeniu poszczególnych kierunków?

Jaki charakter aktywności zawodowej determinuje wybór konkretnych studiów?

Gdzie są zatrudniani absolwenci WSEiZ?

Przeczytajcie:

Absolwenci informatyki są najbardziej rozchwytywanymi pracownikami na rynku pracy. Dynamiczny rozwój branży IT powoduje, że specjaliści w tej dziedzinie są poszukiwani przez head hunterów, ich zarobki potrafią być naprawdę imponujące. Są zatrudniani jako projektanci czy administratorzy sieci komputerowych, baz danych, systemów teleinformatycznych. Zajmują się projektowaniem i testowaniem aplikacji, pracują jako graficy komputerowi, konsultanci systemów IT, webmasterzy.

Inżynierowie budownictwa pełnią funkcje wykonawców, kierowników budów, konstruktorów, doradców technicznych, projektantów konstrukcji, inspektorów działów gospodarki nieruchomościami. Pracują w biurach projektowych, przedsiębiorstwach budowlanych, organach samorządowych, własnych firmach – za biurkiem, przy komputerze, w terenie, w miejscu zamieszkania lub tam, gdzie aktualnie realizowany jest konkretny projekt budowlany.

Absolwent mechaniki i budowy maszyn może wykorzystać swoje kwalifikację i specjalistyczną wiedzę w przedsiębiorstwach, gdzie projektuje się maszyny i technologie oraz wytwarza, eksploatuje, serwisuje i sprzedaje lub wynajmuje maszyny i urządzenia.

Zarządzanie i inżynieria produkcji łączy wiedzę techniczną z praktyką menedżerską. Przygotowuje do pracy w przedsiębiorstwach usługowych i produkcyjnych, bazujących na wykorzystaniu zasobów technicznych.

Osoby, które ukończą kierunki architektoniczne czy wzornictwo to z pewnością ludzie kreatywni, wizjonerzy, potrafiący łączyć estetykę z funkcjonalnością. Absolwenci mogą pracować w firmach projektowych oraz projektowo-wykonawczych. Są przygotowani do zarządzania jednostkami zajmującymi się projektowaniem, budową i pielęgnowaniem obiektów architektury krajobrazu. Znajdują zatrudnienie w agencjach reklamowych, redakcjach i wydawnictwach, pracują jako graficy komputerowi, inżynierowie robót budowlanych, projektanci wzornictwa użytkowego, czy prowadzą własną praktykę designerską.

Specjaliści z zakresu ochrony środowiska są pracownikami przedsiębiorstw zajmujących się zaopatrzeniem w wodę, rekultywacją i rewitalizacją terenów zdegradowanych, ochroną powietrza, wód i gleby, wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Pracują w przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej i sanitarnej, jednostkach administracji państwowej i samorządowej, instytucjach monitorujących środowisko, w administracji parków narodowych czy krajobrazowych, laboratoriach badawczych i kontrolnych ale też placówkach propagujących ekologię, jak choćby media, instytucje edukacyjne.

Absolwenci zarządzania pracują na stanowiskach asystenckich, kierowniczych, menedżerskich we wszystkich działach przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych czy handlowych: marketingu, kadr, finansów, produkcji, planowania, zakupów. Potencjalnymi miejscami pracy są także banki lub inne instytucje finansowe, a także jednostki administracji samorządowej – wszystkie te obszary, gdzie podejmowane są decyzje mające usprawnić działanie organizacji, podnieść jej efektywność, wypracować zysk.

Zdrowie publiczne przygotowuje do pracy w szpitalach, przychodniach, prywatnych gabinetach lekarskich, placówkach nadzorczych jak NFZ czy Sanepid. Ośrodkach wellness i SPA, gabinetach odnowy biologicznej, sanatoriach, domach pomocy społecznej, hospicjach, organizacjach prowadzących edukację zdrowotną oraz zajmujących się promocją zdrowia.

Absolwenci WSEiZ mogą poszerzyć swoje kwalifikacje lub zdobyć dodatkowe wykształcenie i kompetencje zawodowe wybierając ciekawe kierunki z bogatej oferty studiów podyplomowych, organizowanych przez Uczelnię.

Chcesz się dowiedzieć więcej o studiach w WSEiZ? Przeczytaj.

Zobacz także Prezentację Uczelni w portalu

Powiązane treści
​Jakie studia wybrać w 2020 roku, aby mieć pewną pracę?
​Jakie studia wybrać w 2020 roku, aby mieć pewną pracę?
​Zawody przyszłości
​Zawody przyszłości
Zawody przyszłości, gdzie będzie praca?
Zawody przyszłości, gdzie będzie praca?
Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie?
Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie?
Studia podyplomowe i kursy w WSEiZ
Studia podyplomowe i kursy w WSEiZ
Rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Co studiować, żeby dostać pracę? Jacy absolwenci zarabiają najlepiej?
Co studiować, żeby dostać pracę? Jacy absolwenci zarabiają najlepiej?
Jakie uczelnie najczęściej wybierają kandydaci na studia?
Jakie uczelnie najczęściej wybierają kandydaci na studia?
Po jakich studiach znajdziesz pracę?
Po jakich studiach znajdziesz pracę?
Jaki zawód wybrać - planowanie kariery zawodowej
Jaki zawód wybrać - planowanie kariery zawodowej
Na jakie iść studia, aby dostać pracę?
Na jakie iść studia, aby dostać pracę?
Komentarze (0)
brak komentarzy…
 • Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
 • Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechnika Krakowska
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy