​Studia w Gnieźnie? – to doskonały pomysł

Jeśli mieszkasz w Wielkopolsce, masz wiele możliwości by zaplanować studia zgodnie z własnymi, indywidualnymi oczekiwaniami. Oferta uczelni publicznych i niepublicznych w regionie oraz lista kierunków studiów jest imponująca. To, czy wybierzesz największy ośrodek akademicki, czyli Poznań, czy postawisz na bardziej kameralne miasta – zależy tylko od Ciebie.

Na mapie wielkopolskich placówek edukacyjnych bardzo pozytywie wyróżnia się oferta Gniezna. To miasto z historycznymi tradycjami, które stawia na nowoczesne kształcenie kolejnych pokoleń, które zadbają o naszą przyszłość.

Większość z nas kojarzy Gniezno jako historyczną stolicę Polski oraz główny punkt Szlaku Piastowskiego. Dlatego nie dziwią nikogo turyści, którzy kierują swoje pierwsze kroki do słynnej, gotyckiej katedry, aby zobaczyć zabytkowe drzwi gnieźnieńskie czy relikwiarz Św. Wojciecha. Obowiązkowym punktem wycieczki po Gnieźnie zwykle bywa także ogromne Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Mieszkańcy oraz studiująca w Gnieźnie młodzież chętnie spacerują na Wzgórze Lecha, skąd można podziwiać widok na rozlewające się wody Jeziora Jelonek. Te wspaniałe tereny rekreacyjne stanowią mocny atut miasta i zachęcają mieszkańców do aktywnego wypoczynku.

Nie tylko walory historyczne i turystyczne świadczą o atrakcyjności Gniezna. To również doskonałe miejsce do studiowania.

Jeśli chcesz zatem podjąć darmowe studia w uczelni publicznej w Gnieźnie, to Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. H. Cegielskiego jest doskonałym wyborem.

Znajdziesz tu atrakcyjne kierunki studiów dostosowane do zmieniających się realiów na rynku pracy.

W kształceniu PWSZ nacisk położony jest na wymiar praktyczny. Studenci nie tylko zdobywają doświadczenie, ale zyskują wynagrodzenie za odbyte praktyki i są świetnie przygotowani do przyszłej pracy.

Część studiów można odbyć poza granicami Polski, dzięki programowi Erasmus+. Dla swych studentów gnieźnieńska PWSZ oferuje studia w takich krajach, jak: Grecja, Bułgaria, Turcja, Malta, Portugalia, Litwa, Łotwa oraz Niemcy.

Ogromnym atutem Uczelni jest własny kampus akademicki, zlokalizowany na terenie dawnych koszarów w Gnieźnie. W odrestaurowanych budynkach, mieszczą się: sale wykładowe, ćwiczeniowe, nowoczesne laboratoria oraz specjalistyczne pracownie.

A gdy po dniu wypełnionym zajęciami zechcecie złapać oddech w gronie znajomych, możecie wybrać się do jednej z licznych knajpek, kawiarni, barów czy restauracji na przykład w okolicach gnieźnieńskiego Starego Rynku.

Obok Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie znajdziecie również: niepubliczną Gnieźnieńską Szkołę Wyższą Milenium oraz państwowy Instytut Kultury Europejskiej UAM.

Jeśli więc nadal zadajesz sobie pytanie, czy warto wybrać studia w Gnieźnie? – odpowiadamy: jasne, że warto :-)