Jakiego artykułu szukasz?

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie - kryptologia i cyberbezpieczeństwo

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie zaprasza na nowoczesne studia wojskowe na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo. Są to studia inżynierskie I stopnia, które trwają 3,5 roku (7 semestrów). Dostępny jest tryb stacjonarny i niestacjonarny.

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie - kryptologia i cyberbezpieczeństwo

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie zaprasza na nowoczesne studia wojskowe na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo. Jest to kierunek techniczny kształcący specjalistów, którzy w przyszłości będą dbali o informatyczne bezpieczeństwo państwa.

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo to studia inżynierskie I stopnia, które trwają 3,5 roku (7 semestrów). Dostępny jest tryb stacjonarny i niestacjonarny. Docelowo uczelnia zakłada uruchomienie również studiów II stopnia (magisterskich).

Wybrane przedmioty i zagadnienia realizowana na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo to: akredytacja i certyfikacja urządzeń i systemów kryptograficznych, algebra liniowa, algorytmy blokowe, bazy danych, bezpieczeństwo sieci bezprzewodowych, HTML i aplikacje webowe, inżynieria oprogramowania, języki i techniki programowania, kryptoanaliza klasyczna, matematyka dyskretna, zastosowania kryptografii w internecie.

Absolwent kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo posiada zaawansowaną wiedzę z zakresu informatyki, nauk matematycznych i inżynierii bezpieczeństwa m.in. z obszaru bezpieczeństwa systemów technicznych tworzących Krytyczną Infrastrukturę Państwa. Absolwent może podjąć pracę np. w administracji w strukturach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa lub przy projektowaniu systemów bezpieczeństwa informacji. Absolwenci WAT będą mogli znaleźć pracę w wojsku, w tym także w Narodowym Centrum Kryptologii.

Wojskowa Akademia Techniczna to wojskowa uczelnia publiczna działająca od 1951 roku. Uczelnia kształci studentów na studiach wojskowych i cywilnych. Absolwenci studiów wojskowych otrzymują tytuł zawodowy określony przepisami dla oficerów i są mianowani na pierwszy stopień oficerski. Studia cywilne są studiami ogólnodostępnymi, bez zobowiązań wobec resortu Obrony Narodowej.

Uczelnia kształci zasadniczo kadry na potrzeby Sił Zbrojnych RP - rekrutacja na ten rodzaj studiów prowadzona jest wśród maturzystów, którzy chcą podjąć służbę w Wojsku Polskim. Atutem tego typu kształcenia jest bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie przez okres całych studiów.

Na uczelni funkcjonują programy wymiany międzynarodowej Erasmus oraz DAAD (stypendia do niemieckich szkół wyższych). Akademia zlokalizowana jest w Warszawie, ale w otoczeniu Puszczy Kampinowskiej. Do dyspozycji studentów są akademiki, klub studencki, biblioteka, basen, sale sportowe i korty.

Więcej o studiach w Wojskowej Akademii Technicznej można znaleźć na: www.wat.edu.pl

Komentarze (0)

brak komentarzy…
Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Politechnika Łódzka
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
Uniwersytet Gdański
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni