​Wyższa Szkoła Prawa na czołowych miejscach w najnowszych rankingach wydziałów prawa

Opublikowane przez Dziennik Gazetę Prawną i Rzeczpospolitą rankingi dotyczą danych i studentów, którzy do egzaminów na aplikacje przystąpili w 2019 roku. Zestawienia zgodnie potwierdzają, że Wyższa Szkoła Prawa znajduje się w czołówce szkół niepublicznych oferujących swoim studentom najlepsze przygotowanie do egzaminów na aplikacje. W zestawieniu Dziennika Gazety Prawnej znalazło się 15 publicznych i 12 niepublicznych uczelni, z kolei w rankingu Rzeczpospolitej znalazło się 17 uczelni publicznych i 13 niepublicznych które oferują studia prawnicze.


Studiuj Prawo w Wyższej Szkole Prawa

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu może pochwalić się wysokim, trzecim miejscem w dwóch niezależnych rankingach przedstawiających zdawalność absolwentów na aplikacje prawnicze. Tak wysoki wynik spowodowany jest rzetelnym podejściem do nauczania i indywidualnym spojrzeniem na każdego studenta.

Studenci Wyższej Szkoły Prawa uczestniczą nie tylko w zajęciach teoretycznych, do których zarówno wykładowcy jak i władze uczelni przykładają ogromną wagę, ale przede wszystkim w zajęciach praktycznych, podczas których mają szansę analizy akt sądowych, zajęć z zakresu tworzenia pism procesowych i uczestniczenia w prawdziwych rozprawach. Tego typu system nauczania pozwala nie tylko dogłębnie zrozumieć wiedzę prawniczą niezbędną do dostania się na wymarzoną aplikację, ale także doskonale przygotować się do pracy prawnika.

Niekwestionowanym atutem uczelni jest fakt, że w gronie kadry akademickiej znajdują się nie tylko profesorowie, ale również swoiści praktycy zawodowi tacy jak sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcy prawni, policjanci i prawnicy pracujący zarówno w polskich jak i międzynarodowych korporacjach. To właśnie praktyczny profil zajęć prowadzonych w szkole pozwala studentom na rzetelne przygotowanie do przyszłych zadań wykonywanych w środowisku pracy oraz na zdobycie doświadczenia, którego od absolwentów uczelni oczekują pracodawcy.