Szczegółowy opis uczelni

Poznaj Uczelnię

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach to jedna z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku. Jesteśmy uniwersytetem z wieloletnią tradycją, nowoczesnymi metodami kształcenia, jedną z pięciu publicznych uczelni ekonomicznych w kraju, największą i najstarszą na Śląsku, zlokalizowaną w samym sercu ponad dwumilionowej aglomeracji.

Na naszych wydziałach: Ekonomii, Finansów i Ubezpieczeń, Informatyki i Komunikacji, Zarządzania oraz Biznesu, Finansów i Administracji skrzydła rozwijają przyszli prezesi, członkowie rad nadzorczych, przedsiębiorcy i menedżerowie.

Kształcimy studentów na kilkunastu kierunkach w kilkudziesięciu specjalnościach, gdzie zdobywają oni potrzebną wiedzę do zrozumienia współczesnej gospodarki. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu kadry naukowej, po ukończeniu studiów, a często już i w trakcie, bez trudu odnajdują się na wymagającym rynku pracy.

Prowadzone w naszym Uniwersytecie kierunki studiów: Analityka gospodarcza, Ekonomia, Informatyka, Informatyka i ekonometria, Finanse i rachunkowość, Gospodarka przestrzenna, Gospodarka turystyczna, Logistyka, Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Zarządzanie posiadają certyfikaty akredytacji potwierdzające wysoką jakość kształcenia na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Certyfikaty te zostały przyznane przez Polską Komisję Akredytacyjną oraz Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie.

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej podjęło Uchwały w sprawie przyznania wyróżniającej (najwyższej) oceny jakości kształcenia na kierunkach prowadzonych na Wydziale Zarządzania: Analityka gospodarcza, Gospodarka turystyczna oraz Zarządzanie.

Konsekwentnie realizując nasze motto: „Blisko, międzynarodowo, przez całe życie” wspieramy mobilność naszych studentów i pracowników. Biorą oni udział w licznych krajowych i międzynarodowych wyjazdach i wymianach. Co roku gościmy u nas studentów i przedstawicieli z zagranicznych ośrodków kształcenia, wymieniając tym samym doświadczenia i wiedzę.

Naszym największym kapitałem są nasi studenci i absolwenci (mamy ich już ponad 80 tysięcy!), których liczne sukcesy świadczą o prestiżu Uniwersytetu i jego renomie w kraju i na arenie międzynarodowej. Studia na naszej Uczelni to często rodzinna tradycja - uczą się u nas dzieci i wnuki naszych pierwszych magistrów. Nasi absolwenci są chętnie zatrudniani przez pracodawców. Badania pokazują, że po zakończeniu kształcenia w Uniwersytecie nie mają trudności ze znalezieniem pracy, a co czwarty z nich zajmuje stanowisko kierownicze.

Dzięki szerokiej ofercie dydaktycznej mamy możliwość kształcenia nie tylko na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Kształcimy także na studiach doktoranckich i podyplomowych. Nasz oferta uzupełniona jest o bezpłatne programy edukacji ekonomicznej dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów.

W ramach Uniwersytetu Ekonomicznego Trzeciego Wieku prowadzimy również zajęcia dla grupy wiekowej 50+. Tym samym w pełni realizujemy założenia programu Unii Europejskiej „Uczenie się przez całe życie”.

Nasza kadra dydaktyczna, licząca blisko 500 pracowników naukowych, chętnie dzieli się doświadczeniem i wiedzą w codziennej pracy ze studentami. Nasi wykładowcy są członkami wielu instytucji naukowych i państwowych, takich jak PAN, Rada Naukowa NBP czy Zarząd NBP.


Oferta edukacyjna

Uniwer­sy­tet Eko­nomicz­ny w Ka­to­wicach oferuje atrakcyjną ofertę kierunków i specjalności w ramach Wydziałów:

Wydział Ekonomii

Ekonomia
Gospodarka i Zarządzanie Publiczne
Gospodarka Przestrzenna
Logistyka
Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze
Przedsiębiorczość i Finanse

Wydział Finansów i Ubezpieczeń

Finanse i Rachunkowość
Finanse i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia

Wydział Informatyki i Komunikacji

Informatyka i Ekonometria
Informatyka
Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

Wydział Zarządzania

Analityka Gospodarcza
Gospodarka Turystyczna
International Business
Logistyka
Finanse Menedżerskie
Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze
Zarządzanie

Wydział Biznesu Finansów i Administracji (studia w Rybniku)

Finanse i Rachunkowość

Szczegółowe informacje na temat studiów I i II stopnia dostępne są TUTAJ

Oferta studiów podyplomowych - TUTAJRekrutacja na studia

Szczegółowe zasady rekrutacji na studia dostępne są na stronie internetowe Uczelni:

http://www.ue.katowice.pl/kandydaci/zasady-rekrutacji.html

Wszystkich kandydatów na studia odsyłamy do PRZYDATNYCH INFORMACJI

Nasze atuty - warto wiedzieć

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach to między innymi:

 • blisko 80 lat tradycji akademickiej,
 • ponad 11 000 studentów,
 • 5 wydziałów,
 • 18 kierunków studiów,
 • 70 specjalności na studiach I i II stopnia,
 • 14 organizacji studenckich,
 • 41 kół naukowych,
 • 3 obiekty sportowe (2 sale gimnastyczne i basen),
 • 158 sal dydaktycznych,
 • 32 sale komputerowe,
 • około 240 studentów rocznie na studiach i praktykach za granicą,
 • ponad 80 000 cenionych przez pracodawców absolwentów,
 • ponad 500 nauczycieli akademickich,
 • 8 wydanych płyt z muzyką.

Jesteśmy Uczelnią z wieloletnią tradycją, która posiada innowacyjne metody kształcenia, unikatowe kierunki studiów i specjalności, szeroki wachlarz programów wymian studenckich i absolwenckich oraz praktyk i staży, a także bogaty system pomocy materialnej.

Nasz Uniwersytet położony jest w jednej z najszybciej rozwijających się polskich metropolii. Dogodna lokalizacja, połączenia kolejowe i lotnicze z wieloma krajami oraz doskonale rozwinięta sieć komunikacji miejskiej, a także nowoczesna stale rozwijająca się infrastruktura dają możliwość studiowania w atrakcyjnym i dynamicznym środowisku.

Wysoka jakość kształcenia, doświadczeni wykładowcy oraz wielu studentów zagranicznych, tworzących wielokulturowe środowisko akademickie, pozwalają studiować na wysokim europejskim poziomie.

Nasi studenci, dzięki nowoczesnemu zapleczu badawczemu i naukowemu w postaci biblioteki hybrydowej (CINiBA) oraz Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (CNTI), mają niemal nieograniczone możliwości rozwoju intelektualnego. Ponadto mogą kształtować swoją karierę i zdobywać cenne kontakty biznesowe poprzez członkostwo w kilkunastu organizacjach studenckich i kilkudziesięciu kołach naukowych.

W trosce o dobrą kondycję przyszłych menedżerów, ekonomistów, finansistów oraz specjalistów z dziedziny komunikacji czy informatyki stawiamy także na aktywny styl życia. Posiadamy bogatą bazę rozwoju fizycznego: 2 sale gimnastyczne, siłownię, własny basen i saunę.

Skontaktuj się z nami

Artykuły dotyczące uczelni

Total 2 items.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach także w...

Dołącz do ponad 90 000 absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, zarejestruj się na studia stacjonarne lub niestacjonarne (zaoczne) pierwszego stopnia…

Dni Otwarte Uniwersytetu Ekonomicznego w Kato...

Dla Uczestników Dni Otwartych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przygotowujemy wiele atrakcji, między innymi: zwiedzanie kampusu, mini-wykłady, spotkania z ludźmi UE,…

Lokalizacja