Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
uczelnia niepubliczna, 80-335 Gdańsk, ul. Pelplińska 7, (+58) 769 08 00/02/03/04, rekrutacja@wsz.plRekrutacja - Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
- https://www.wsz.pl/rekrutacja/terminy-i-warunki-rekrutacji/
- https://www.wsz.pl/rekrutacja/rekrutacja-faq/
Studiuj w WSZ w Gdańsku
Rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Zdrowia została już otwarta. Wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów zachęcamy do rejestracji online, a następnie do osobistego złożenia dokumentów bądź dostarczenia ich za pomocą poczty tradycyjnej. Od wielu już lat kierunkami studiów, które cieszą się największym zainteresowaniem są kosmetologia, fizjoterapia oraz dietetyka. To obszary wiedzy ściśle związane z naukami o zdrowiu. Wysoka jakość kształcenia, bogate doświadczenie, kadra dydaktyczna składająca się z wybitnego zespołu lekarzy, specjalistów, ekspertów, konsultantów z obszaru nauk o zdrowiu, a także własne profesjonalnie wyposażone pracownie decydują, że Wyższa Szkoła Zdrowia jest bardzo ważnym ośrodkiem kształcenia na tych kierunkach. Uczelnia dba o doskonałą organizację procesu kształcenia, umożliwiając dostęp do najlepszego źródła wiedzy praktycznej – studenci obowiązkowo odbywają zajęcia kliniczne w szpitalach.
11 lat doświadczenia pozwoliło na wykształcenie wielu absolwentów kosmetologii, którzy dziś już jako specjaliści, stanowią rekomendację dla uczelni, która jako pierwsza na Pomorzu nieprzerwanie kształci na tym kierunku. Studiując kosmetologię należy uwzględnić przedmioty m.in. z zakresu medycyny. W związku z tym studenci realizują program z dermatologii, medycyny estetycznej, czy endokrynologii. Natomiast fundament zawsze będą stanowiły przedmioty z podstaw biomedycznych, w zakresie anatomii i fizjologii, czyli cały proces starzenia się naszego organizmu. W związku z tym kształcenie odbywa się zgodne z doniesieniami naukowymi i wszelkimi nowościami branżowymi.
Fizjoterapia to kierunek medyczny przygotowujący do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Od 14 lat Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jako pierwsza i jedyna niepubliczna uczelnia w województwie pomorskim prowadzi kształcenie na tym kierunku. Uhonorowaniem wieloletnich starań nad zapewnieniem i utrzymaniem wysokiej jakości kształcenia była tegoroczna nagroda - Certyfikat i Znak Jakości “Studia z przyszłością”, jeden z prestiżowych certyfikatów akredytacyjnych na polskim rynku szkolnictwa wyższego, a także dwukrotnie wydana pozytywna ocena Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Wyższa Szkoła Zdrowia jest również członkiem międzynarodowej organizacji European Network of Physiotherapy in Higher Education, której celem jest podnoszenie poziomu edukacji w uczelniach europejskich na kierunku fizjoterapia, a także pogłębianie współpracy pomiędzy instytucjami szkolnictwa wyższego, a studentami.
Niesłabnącą popularnością cieszy się również dietetyka. Trend związany z podnoszeniem wiedzy na temat spożywanych produktów i odpowiednio dobranej diety, sprawia, że wiele osób decyduje się na zdobycie wykształcenia właśnie w tym obszarze. Z uwagi na świadomość społeczeństwa w kwestii zdrowego stylu życia, dbania o zdrowie jak i kondycję fizyczną, Uczelnia stara się stale poszerzać zakres swoich działań w tym kierunku.
Na wszystkich kierunkach można zaobserwować również potrzebę kontynuowania kształcenia na studiach magisterskich, mających na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności oraz dających lepsze perspektywy rozwoju zawodowego. W Wyższej Szkole Zdrowia studenci mogą kontynuować naukę na kierunku kosmetologia i dietetyka zdobywając przy tym tytuł magistra.
Pomimo trwającej pandemii wszystkie zajęcia praktyczne odbywają się, z zachowaniem reżimu sanitarnego, w pracowniach specjalistycznych, a zajęcia kliniczne na oddziałach szpitalnych. Taka forma realizacji programów studiów zapewnia studentom właściwą jakość kształcenia, a absolwentom pozwala na rozwój zawodowy i bezproblemowe wejście na rynek pracy.
Zarówno studenci, jak i kandydaci, cenią sobie również dodatkowe atuty uczelni takie jak: certyfikowane szkolenia, webinaria tematyczne, możliwość realizowania praktyk zawodowych w prestiżowych placówkach, a także wysokiej jakości sprzęt, umożliwiający zdobywanie wiedzy na najwyższym poziomie. Oferta kształcenia Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku jest nieustannie rozszerzana zgodnie z zapotrzebowaniem zmieniającego się rynku pracy. Warto dodać, że na terenie uczelni działa Akademickie Centrum Zdrowia. Jest to przestrzeń, w której Studenci Wyższej Szkoły Zdrowia w praktyce mogą wykorzystać swoją wiedzę, a także nabrać biegłości w świadczeniu usług pod okiem wykwalifikowanego trenera. Na uczelni działają również trzy koła zainteresowań skupiające studentów dietetyki, kosmetologii oraz fizjoterapii. Koła naukowe skupiają pasjonatów danej dziedziny, którzy poza nauką w ramach studiów, pragną rozwijać swoje zainteresowania i realizować się poprzez dodatkowe działania.
Do oferty Wyższej Szkoły Zdrowia dołączyły ostatnio trzy kierunki studiów podyplomowych – Dietetyka w sporcie, Opieka geriatryczna oraz Psychodietetyka. Pomysł na utworzenie kierunku Psychodietetyka jest wynikiem konsultacji z przedstawicielami sfery biznesu, którzy wchodzą w skład funkcjonującej na uczelni Rady Pracodawców. Nowością jest wprowadzenie do oferty studiów magisterskich ścieżki kształcenia Kosmetologia w onkologii. Wybór ten pozwala na uzyskanie szczegółowej wiedzy w zakresie specjalistycznej opieki kosmetologicznej pacjenta onkologicznego. W tym roku oferta uczelni została również rozbudowana o liczne propozycje kursów m.in. z zakresu makijażu dziennego, okolicznościowego oraz fotograficznego i scenicznego, jogi twarzy, masażu tkanek głębokich, diagnostyki trychologicznej oraz elektrokoagulacji. Wkrótce w ofercie znajdą się też nowe propozycje kursów poszerzających wiedzę z zakresu fizjoterapii.
Obejrzyj filmy:
Rekrutacja na studia 2025/2026
Informacje ogólne na temat naboru kandydatów
Zasady naboru na studia od strony formalnej zasadniczo są podobne we wszystkich placówkach. Szkoły wyższe rekrutują poprzez elektroniczny system internetowy (ERK - Elektroniczna Rejestracja Kandydatów, IRK - Internetowa Rejestracja Kandydatów). Pierwszym krokiem jest rejestracja kandydata, czyli założenie konta w specjalnym systemie internetowej rekrutacji na stronie www uczelni. Uzupełniając dane adresowe należy bezbłędnie podać PESEL, który zazwyczaj staje się loginem. Następnie kandydat wybiera interesujący go kierunek (może być więcej niż jeden), dokonuje opłaty rekrutacyjnej, wprowadza do systemu wyniki uzyskane na maturze.
Wynik rekrutacji będzie dostępny w systemie on-line. Po zalogowaniu się poznasz informacje o uzyskanych punktach (PROGI PUNKTOWE NA STUDIA), przyjęciu lub nie na studia. Jeżeli zostaniesz zakwalifikowany, zwykle w ciągu 7 dni należy dostarczyć na uczelnię komplet wymaganych dokumentów: świadectwo maturalne, zdjęcia, podpisany formularz internetowy, dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej, kserokopia dowodu osobistego, orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania na wybranym kierunku.
W przypadku większości uczelni niepublicznych fakt rejestracji kandydata poprzez system internetowy jest równoznaczny z przyjęciem na studia. Przypieczętowaniem tego procesu jest podpisanie umowy o naukę, która w prywatnych szkołach wyższych jest odpłatna.